Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Karmy dla kotów:)

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 31 maja 2012, 20:44

Zwracam się z prośbą do posiadaczy kotów: jaką karmę polecacie kociątku? :)
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Wiek: 22
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 11
Dołączył(a): 14 lis 2011, 11:20

Re: Karmy dla kotów:)

Nieprzeczytany postprzez sandrula811 » 31 maja 2012, 20:56

Szczerze powiedziawszy, to Kicia od zawsze dostaje jakieś jedzonka z marketów typu Whiskas, Kitekat [czy jak to się pisze], czasem dostaje Perfect Fit :)
Za bardzo się na tym nie znam, więc no.. nie bardzo mogę pomóc :(
Pies jest w stanie więcej wyrazić swoim ogonem w minutę, niż jego właściciel słowami przez całe godziny.

Obrazek
sandrula811
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Saba
Imię: Sandra
Wiek: 17
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 1
Dołączył(a): 25 mar 2012, 15:29

Re: Karmy dla kotów:)

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 31 maja 2012, 20:59

moje koty są wolnowychodzące i jedzą to co złapią :D
ale w domu zawsze czeka na nie makaron itp z jakąś puszką.. skoro mają dobrze zbilansowane to co łapią to takie gotowane mogą śmiało dostać do jedzenia ;)
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 27
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: Karmy dla kotów:)

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 01 cze 2012, 05:45

Z mokrych dużą zawartość mięsa mają karmy Animonda Carny (mają też linię dla szczeniąt) i są w dobrej cenie. Suchą dawaliśmy holistyczną NUTRA GOLD HOLISTIC Kitten, jak podrosła NUTRA GOLD HOLISTIC Indoor Adult Cat, TOTW Rocky Mountain, TOTW Canyon River. W planie Finest Fish4Cats.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 39
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Karmy dla kotów:)

Nieprzeczytany postprzez myszo1skoczek » 01 cze 2012, 07:15

moja kicia lubi Royal Canin dla kociąt i karmę w saszetkach Perfect Fit
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
trzymaj się mocno swoich chmur
http://www.pedigreedatabase.com/german_shepherd_dog/dog.html?id=1320466
myszo1skoczek
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Monika
Wiek: 39
Lokalizacja: Świdnik
Dołączył(a): 16 lut 2012, 09:29

Re: Karmy dla kotów:)

Nieprzeczytany postprzez płocczanka » 25 lip 2012, 08:13

Ja podaję suchą karmę Taste of the Wild i mokrą w saszetkach (lubi każdą którą podam).
I jeszcze zapomniałam dodać ,że od jakiegoś czasu podjada karmę dla psa :-)
Ostatnio edytowano 25 lip 2012, 11:22 przez płocczanka, łącznie edytowano 1 raz
"POZOSTAJESZ ODPOWIEDZIALNY NA ZAWSZE ZA TO CO OSWOIŁEŚ"
Antoine de Saint - Exupery, Mały Książę
płocczanka
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Szarik
Imię: Sylwia
Wiek: 41
Lokalizacja: Płock
Pochwały: 7
Dołączył(a): 19 mar 2012, 12:35

Re: Karmy dla kotów:)

Nieprzeczytany postprzez Carmella » 25 lip 2012, 09:40

Ja dla małych kociątek to zawsze bardzo lubiłam weterynaryjnego Royala - Weaning i Growth - są to karmy dostępne u weta lub w niektórych e-sklepach.

Kiedyś kotom podawałam Biomilla, potem niestety musiałam zejść trochę z kosztów i były royale, purina pro plan, applaws. Aktualnie szukam promocji różnych. Myślę, że Acana, Orijen, Tase of the While są dobrymi karmami. Niestety moim kotom nie pasują. Fakt, że moje już przeszły właśnie w przedział "senior". Ostatnio zjadły 10 kilo suchego Royala Seniora, po którym nie było żadnych wymiotów, problemów z miękką czy twardą kupą. Teraz mam 1st choice. Przed Royalem udalo mi się załapać na bardzo dobrą promocję Biomilla i też mialam chyba z 7 kilo.

Niestety moje koty trochę zaczynają kombinować; co jakiś czas pojawiają się problemy z pęcherzem. Poniedziałkowe badanie moczu Irysa wykazało dużą ilość kryształków struwitowych. Muszę zrobić badania pozostałym i chyba czeka mnie zakup karmy wet (a dopiero co przyszedł wór 6 kilo 1st choice), ale może na początek uro-pet wystarczy.

Ja poza suchą karmą daję też mokre. Koty mają problematyczny układ moczowy - od nerek zaczynając. Przy tym mało piją. Dlatego ja wprowadziłam mokre, do którego dodaję jeszcze wodę (u mnie najczęściej ostatnio Bozita w kartonikach, ale też np. miamor, applaws, animonda carny, almo nature - czyli takie droższe niestety); poprawiłam tym wyniki krwi mojej Poli, która też miała podwyższone parametry nerkowe.
Ja od jakiegoś czasu daję też mleko - niektóre koty nie tolerują laktozy i miewają biegunki, ale moim akurat nic nie jest, a mleko najczęściej pije Pola i cieszy mnie, że coś pije (bo nad miską z wodą to widuję ją baaaardzo rzadko).

Nie muszę chyba dodawać, że Whiskas i inne karmy marketowe (w tym również droga jak nie wyrażając się coś) Sheba to nie są karmy odpowiednie dla kota. Kot to drapieżnik i ilość mięsa w jego diecie powinna być nawet wyższa niż u psa. W marketowym jedzeniu są śmieci. to dokładnie to samo co pedigree czy inne chapi. Wystarczy przeczytać skład. Moich kotów nie udało mi się przenieść na barfa, co jakiś czas dostają kawałeczek fileta z kurczaka, ale to dość rzadko.
Obrazek Obrazek
Carmella
Avatar użytkownika
Kociara, która zeszła na psy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Shila
Imię: Justyna
Lokalizacja: Podbeskidzie
Pochwały: 11
Dołączył(a): 16 cze 2011, 13:12

Re: Karmy dla kotów:)

Nieprzeczytany postprzez Kiria » 02 sie 2012, 09:19

Purina Veterinary Cat UR Urinary - tą karmą karmię moją kocicę. Uwielbia ją. Gdy karma była jeszcze nie odpakowana, kotka ocierała się o nią ;).
Poza tym, nie daję jej saszetek, od czasu do czasu moja mama przywiezie jej Gourmet Gold, ja natomiast podaję jej surowe mięsko. A to kawałek kurczaczka, indyka, rybki. Poza tym raczej nic innego nie je.
Kiria
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zulus
Wiek: 28
Lokalizacja: Śląsk
Dołączył(a): 08 lis 2011, 10:13

Re: Karmy dla kotów:)

Nieprzeczytany postprzez Nesa » 13 wrz 2012, 19:56

u mnie kot lubi royala) bo tym był karmiony u wcześniej właścicielki, je też nawet chętnie purinę w niebieskim worku, prefect fita, a teraz chcę wypróbować Smillę z zooplusa(korzystniejsza cena,a skład mniej więcej podobny).On jest wybredny i długowłosy, a ja teraz szukam coś dobrego w korzystnej cenie najlepiej..
„Jesteś architektem rzeczywistości, którą postrzegasz''
L- 17.02.12r.& V-22.01.12r.
Nesa
Losowy avatar
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: L&V
Imię: Aga
Wiek: 26
Lokalizacja: prawie rzeszów
Pochwały: 3
Dołączył(a): 09 lip 2012, 13:06

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post