Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Karmy weterynaryjne.

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 30 wrz 2013, o 19:20

Nora niestety musi zaczać brać sterydy i przejśc na karmę weterynaryjną przez swoją alergię, która ostatnio się niesamowcie nasiliła.

I tutaj pojawia się pytanie- która karma?? Wet zaproponowal Eukanubę Dermatosis, Purinę, Lub Royal Canin. Chyba nie ze względu na to ,że sprzedaje je w gabinecie- bo mówił ,żebym sobie taniej poszukała w internecie, a jak nie znajdę, to on zamówi.

Wracając do tematu- którą z tych karm polecacie??
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Pochwały: 2

Re: Karmy weterynaryjne.

Nieprzeczytany postprzez Rucia1 » 30 wrz 2013, o 20:07

Trovet RRD mojego ONKA wyprowadziła z alergii :)
Rucia1
Świeżak
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bruno
Imię: Gosia

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 1 paź 2013, o 14:26

Też właśnie myślałam nad tą
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez tatanka » 1 paź 2013, o 17:54

czytając wasze posty jaką karmę wybrać, lub mój owczarek ma alergie? pytanie do wszystkich a gdzie trzymacie swoje pupile większość owczarków niemieckich ma problemy w tedy kiedy są trzymane w domach. Ja osobiście borykałem się z tymi problemami przez dwa lata jak SAXO był w domu , teraz jest trzymany na zewnątrz warunki atmosferyczne - w ciągu roku zmieniam karmę 5 razy mniej więcej za kilogram płacę 10zł+ okresie zimowym coś gotowanego z kawałkiem mięsa. Wszystkie problemy znikły teraz jest :ok: i niech tak zostanie :yahoo:
tatanka
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: SAXO

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 1 paź 2013, o 19:00

A co, jeśli ktoś mieszka w bloku? Ja co prawda mieszkam w domu, ale nie wydaje mi się ,żeby to było rozwiązanie... Skoro nic innego nie pomaga, tyle leków i wszystkiego, to raczej zmiana miejsca trzymania psa nie będzie miała wielkiego wpływu. Dobrze, że Twojemu psu przeszło, ale Nory miejsce pozostaje w domu :)
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Rucia1 » 3 paź 2013, o 18:23

Mój Bruno mieszka na podwórku , a także borykaliśmy się z alergią. Nie ma to znaczenia gdzie się trzyma psa. Drapał się niesamowicie, aż do krwi jak był na Brit z kurczakiem i na korpusach z kuraka. Po przejściu na Trovet RRD wszystko się uspokoiło, oczywiście nie od ręki ale trzeba być konsekwętnym. Zero smaczków sam Trovet, przy drugim worku była już poprawa. Dla wyleczenia ran kąpiele co drugi dzień w szamponie Malaseb i przemywanie ran Borasolem. Wszystko minęło. Teraz je MeraDog Lamb & Rice i też jest ok. Do kurczaka już nie wracamy. Dodatkowo olej z łososia ( kwasy omega 3 i 6) co wpływa łagodząco na problemy skórne. Teraz jest wesołym i zdrowym psem. Unikneliśmy sterydów które proponował weterynarz wystarczyła zmiana diety.
Rucia1
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 3 paź 2013, o 21:42

Właśnie pozostaje problem smaczków :/ Często ich używamy , a karma będzie wątpliwą przyjemnością dla niejadka...
Teraz Nora je Brit Care Venision i dostaje olej z łososia. To karma hypoalergiczna, ale poprawy zero. Sterydy bierze od trzech dni ,przemywam ją jakimś przepisanym płynem oraz smaruję maścią, ale właśnie musimy jeszcze zmienić karmę. O Trovet'cie wet nic nie wspomniał. Jutro idę do kontroli, to się zapytam. A Bruno długo go jadł?
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Rucia1 » 4 paź 2013, o 07:16

wysłałam Ci na priv
Rucia1
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez Andzik » 6 gru 2013, o 19:10

My prawdopodobnie przejdziemy na royal canin hypoallergenic. Dasko sie struł i teraz biegunki powracają. Już ja widzę jak chętnie po gotowanym, będzie jadł znów suche kulki... Póki co probiotyk i czekamy tydzień co będzie...
ObrazekObrazek

ObrazekObrazek
Andzik
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Dasko
Imię: Anna
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Yustyna » 6 gru 2013, o 21:26

No tak.. alergia powracająca.. I zawsze mniej więcej o tej porze roku.. Mam to samo. I też chyba znowu powinnam przejść na karmę weterynaryjną.. Póki co- nie ma zmian na skórze.. ale czasem jak się dorwie- to ja dostaję nerwicy.. My do tej pory stosowałyśmy Hills'a. ale nie pamiętam którego.. bo jest ich parę odmian. Natomiast kupiłam też karmę ( póki co 4 kg..) Wolfsblut- Wild Plain, Grey Peak (z koźliną). Ponoć dobra- bardzo dobra dla alergików. Jak mi opisała Pani Olga Lasek - specjalista żywienia zwierząt- dla alergii istotne jest aby karma zawierała 1 źródło białka i jedno źródło węglowodanów. Jeszcze nie mogę potwierdzić działania karmy.. sunia dostaje ją dopiero od dwóch dni....
Yustyna
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Cookie i Abby
Imię: Justyna

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje