Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Kiedy kość dla szczeniaka?

Nieprzeczytany postprzez aschlichter » 15 maja 2015, 16:43

Nie znalazłam na forum wątku na ten temat, więc pytanie jak wyżej. Kiedy można zacząć podawać psu kości? Elsa zmienia teraz zęby, jeszcze jej tylko dwa kły dolne zostały do zrzucenia. Jako gratis do karmy dostaliśmy kość o taką: https://www.google.pl/search?q=ko%C5%9B ... ygOIvYGIBw

Dałam jej tą kość wczoraj, dogrzebała się aż do szpiku :-)Ale dziś patrzę, kość troszkę zakrwawiona a na podłodze leży trzonowy ząb, tyle że wygląda jak pusty w środku, żadnych korzeni (wnioskuję że mleczny). Miałam nadzieję, że to ten nieszczęsny górny prawy kieł, który rośnie obok mlecznego..

I tak teraz (trochę po fakcie) myślę, że może za szybko dałam jej tą kość? Jakie są wasze doświadczenia ? :-)
Obrazek
aschlichter
Avatar użytkownika
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Elsa
Imię: Klau
Wiek: 26
Lokalizacja: Krosno
Dołączył(a): 31 mar 2015, 22:18

Re: Kiedy kość dla szczeniaka?

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 15 maja 2015, 16:49

Rudzielcowi kości do oblizywania i memlania dawałam praktycznie od początku, jak do nas trafił.
Kość najlepiej,żeby na końcach miała kulki, dobre są też kolanka wołowe lub cielęce,żeby pies musiał się napracować ogryzając.
Jeżeli nie ma sensacji,to możesz spokojnie dawać, najlepiej surowe, nie wybielane,ani nie wędzone.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Kiedy kość dla szczeniaka?

Nieprzeczytany postprzez Nyks » 15 maja 2015, 17:01

Nie za szybko :)Mój 2 - miesięczny border bez problemu wciąga szyje indycze, kurze łapki i chrzęści cielęce, więc prawie 5 - miesięczny owczarek tym bardziej może już jeść kości.
Nyks
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luna ON, Triss BC
Imię: Maria
Wiek: 21
Lokalizacja: Warszawa/Nowa Wieś
Dołączył(a): 03 mar 2013, 16:06

Re: Kiedy kość dla szczeniaka?

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 15 maja 2015, 17:04

Dokładnie, zapomniałam o szyjkach z indyka, kaczki, gęsi, łapeczkach kurzych, ogólnie wszystkim,co da się wymamlać i przeżuć :D
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Kiedy kość dla szczeniaka?

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 17 maja 2015, 17:46

Podawać, ząbki szybciej wyjdą :lool:Ale najlepiej surowe wołowe, kolanka super, mój Thorin uwielbia kolanka.
Co do podwójnych kłów pamiętaj, że jak nie wyjdzie do 7 miesiąca, żeby usunąć, bo pomiędzy nimi zacznie się gromadzić kamień i zrobią się problemy.
Obrazek
WarOfWorlds
Avatar użytkownika
Owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka
Wiek: 25
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Pochwały: 1
Dołączył(a): 25 sty 2014, 20:34

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post