Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Kiedy pies "nabiera ciała "

Nieprzeczytany postprzez MAŁAMI » 16 kwi 2014, o 19:32

Kiedy szczeniak nabiera kształtów już dorosłego psa? Pytam bo zastanawia mnie ile jeszcze moja psinka urośnie, kiedy nabierze takiej masywnej budowy i w jakim okresie sierść nabiera ostatecznego wyglądu? Póki co jest takim chudzielcem z dużymi uszami, mega długim ogonem i zakręconą sierścią na grzbiecie i ogonie. Jest piękna ma bardzo grube łapy, matka miała 65 w kłębie ojciec bardzo masywny i włochaty, młoda ma prawie 6 miesięcy i jakieś 59 cm w kłębie i waży hm nie wiem ile (miesiąc temu ważyła 23,5 kg).
MAŁAMI
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kiara
Imię: Agata

Re: Kiedy pies "nabiera ciała "

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 16 kwi 2014, o 19:39

Jest akurat taka jaka powinna być w tym wieku. Owczarek rośnie wzwyż i wszerz i wzdłuż tak do 2 roku życia, a w trzecim roku nabiera już takiego całkiem dorosłego wyglądu i charakteru.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 16 kwi 2014, o 20:17

Wzrost wzwyż kończy się zwykle koło 6-7 miesiaca, a już na pewno definitywnie wraz z pierwsza cieczka (która zwykle pojawia sie miedzy 6 a 12 miesiacem życia). Ale to tylko wzrost, a cała reszta cały czas rośnie... koło roku można powiedzieć, że to już plus minus wygląd dorosłego zwierzątka. Potem jeszcze cały czas masy nabiera, ale wciąż można poznać zwłaszcza po kształcie oczu, że to szczeniak.
Co do futra, to do tak około 8 miesiaca powinna zrzucić cały szczeniecy puszek na rzecz dorosłej szczecinki. Ale dopiero po kolejnej zimie nabierze właściwego włosa dla długowłosego psa. Do tej pory moze być dosyć szczurkowata.
5-6 miesiecy to bardzo śmieszny wiek ale szybko przemija... ja jeszcze pamiętam jak bardzo chciałam by mój szczeniaczek wreszcie był dorosły i by wiedzieć jak będzie wyglądać. Ale potem mało co się zmienia i jest nuuudnoooo :D
No a barwy sie całe życie zmieniaja. Zwykle do roku co z czerni miało przejść w rudość, to przechodzi. Ale potem przez całe życie waha się zakres czarnego "siodła", zmienia się nieznacznie maska na pysku, zwłaszcza u suk często pojawia się bajejaż wzdłuż kręgosłupa. Potem pojawiaja sie białe włosy... ja chyba w wieku 9-lat mojej suni zauwazyłam, ze jak zawsze miała "przyklepane" futerko tak nagle zrobiła jej sie kryza na karku i tu włos jest na sztorc. Dziwne... ale ciekawe ;)
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Pochwały: 27

Nieprzeczytany postprzez Maansa » 18 kwi 2014, o 16:06

Moja suka w wieku 7 miesięcy przestała rosnąć (na szczęście :D ). Dobiła 60 cm (24 kg), przy wyglądzie wyścigowego koguta. Zero mięśni, wystające kości biodrowe, a jadła za 10 plus porcję jamnika. Wyglądała w tym czasie "jak idź stąd i nie wracaj". Jakby każdą część ciała miała od innego psa :roftl: I to jest najśmieszniejsze u ONków. Od tego 7 miesiąca życia przybierała kilogram na miesiąc i wolne miejsce pod skórą zaczęły wypełniać mięśnie.W wieku 12 miesięcy utrzymywała wagę 28-29 kg. W wieku 15 miesięcy przeszła na dietę, czyli zmniejszenie porcji, bo dostawała za dużo (ponad 2 razy za dużo :x) i o tamtej pory utrzymuje wagę 26 kg. Kolor sierści zmieniała miliony razy. Pamiętam jak była już taka fest ciemna, ze tylko łapki miała jaśniejsze, to za miesiąc dwa, zrobiła mi się biała -_- I tak co zmiana sierści - jasno, szaro, ciemno... Zaraz dobije do wieku 2 lat i dopiero teraz zaczyna wyglądać jak dorosły pies, chociaż mózg zatrzymał się w wieku szczenięcym :roftl:
Maansa
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Santa
Imię: Marta

Nieprzeczytany postprzez anita » 18 kwi 2014, o 17:47

ja mam nadzieje ze tak do 3 roku życia pies nabiera masy i moja jeszcze rok będzie jeszcze mężniała, bo w tej chwili waży 31-32kg i wygląda jak wypłosz, żebra wystające a je na 200-250% swojej porcji, robali nie ma, ale że fakt dużo biega
także nie martw się Agata, jeszcze jakieś 2 lata przed tobą zanim twój pies będzie wygladal "dorosło" ;) (bardzo szybko mija) ;)
anita
Początkujący owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Igma (Ava FideCanem)
Imię: Anita
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 20 kwi 2014, o 08:54

Ale Igma to już swoje waży, duża jest? :D
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 20 kwi 2014, o 12:53

Natalia, mniejsza sporo, niż Falko :D w końcu to dziewczyna.
Rudzielec 8 maja kończy dwa latka i muszę przyznać,że zaczyna się zmieniać w owczara,choć on z tych "drobiażdżków".
Na razie urosła klata i wygląda to śmiesznie,bo ma długie łapska i chudą doopkę i małą głowę ;) Zobaczymy, jak proces przepoczwarzania będzie przebiegał dalej.
Jak oglądam zdjęcia, to troszeczkę tęsknię za tym małym puchatym lejkiem...jak ten czas leci...
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata

Nieprzeczytany postprzez anita » 20 kwi 2014, o 17:14

Natalia, no ją właśnie zmierzyłam i wychodzi mi 63-64 cm aż :przerażenie:
anita
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Igma (Ava FideCanem)
Imię: Anita

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 20 kwi 2014, o 19:36

W sumie sporo... Z ciekawości zmierzylam Ghoti (choć metr przy tym został podzielony zębami na dwie czescit) i ona ma kolo 54 a skoro rośnie do pierwszej cieczki..
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 21 kwi 2014, o 05:42

Tanorja napisał(a): a skoro rośnie do pierwszej cieczki..

Tora dostała pierwszą cieczkę w wieku 18 miesięcy :lool:
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje