Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Kłapanie paszczą

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 17 cze 2012, o 20:47

:lool: Witam jak ,to jest jak dajecie swoim pupilom przekąski.Moja zula nie potrafi delikatnie wziąść z ręki przekąski,tyko kłap i zębami po palcach. :lool:Jak to u was sie odbywa.
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Pochwały: 3

Re: KŁAPANIE PASZCZĄ

Nieprzeczytany postprzez ewachw » 17 cze 2012, o 20:51

Też tak mieliśmy, ale nauczylismy Lenę brać delikatnie komenda "ładnie". No ale zanim załapała paluchy pogryzione, bo jak się rzucała na przekąskę trza było w paluchach utrzymać, dopiero jak brała delikatnie to dostawała.. :-)
ewachw
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Ewa
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez dariex » 17 cze 2012, o 20:57

U nas jest bez komendy ale jakoś wczesniej ( pewnie bezwiednie) nauczylismy psa brać jedzene z ręki tak,aby to nie było dla nas nieprzyjemne- to było ważne ze wzgledu na syna.
Po prostu podając kawałeczek jedzonka,gdy próbował rzucac się łapczywie,to odsuwałam rękę,mówiłam "delikatnie",kazałam psu usiąśc i powtarzałam czynność.Nauczył się,ze dostanie żarełko tylko wtedy,kiedy zrobi to spokojnie.Teraz moge mu podać wędlinę ustami i nie zrobi mi krzywdy - delikatnie wyjmuje kąsek.
P.Zofia opisywała na blogu jak karmiła Raszkę wkładając kawałki mięsa bodajże pomiędzy palce,tak aby nauczyć ją delikatnego podejmowania pokarmu.
dariex
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 17 cze 2012, o 21:31

Owszem, wkladanie smakołyków pomiedzy palce zacisniętej pięsci, także podawanie smakola przycisnietego palcem na otwartej dloni uczy delikatnego brania jedzenia z rąk.

Delikatnego brania smakoli z ust też można nauczyć. Raszka to potrafi - to tylko kwestia cierpliwości przy nauce szczeniaka.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 17 cze 2012, o 21:52

Ja nauczyłam Aichę za radami p.Zofii delikatnego brania pokarmu za szczeniaka.Dziś gdy Aicha ma 6 lat od obcej osoby,która za moim pozwoleniem daje psu smakołyk bierze go bardzo delikatnie z ust,dłoni,palców,ucha,itp :-)Obca osoba może włożyć rękę do miski albo zabrac smakowitą surową kośc Aichy.Moja poprzednia Patina(kundelek) warczała nawet w kuchni pod stołem gdy coś jadła.Na szczęście Aichy tego nie nauczyła.
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aicha,Zefir
Imię: Joanna
Pochwały: 14

Re: Kłapanie paszczą

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 18 cze 2012, o 05:31

My też bardzo szybko nauczyliśmy sposobem p. Zofii delikatności do dłoni i twarzy. V. jest niezwykle delikatny, potrafi misternie jednym kiełkiem wspomaganym językiem wyjąć z pomiędzy zębów łakoć wielkości powiedzmy 1/4 długości zapałki np. kawałeczek paluszka.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 18 cze 2012, o 06:48

Dobre efekty przynosi taki sposób. Jak dajesz cos z ręki- trzymasz w palcach i nie odsuwasz jak pies chce dziabnąć, wręcz przeciwnie podtykasz smaczka pod sam nos. Pies wtedu odruchowo siada i nie ma miejsca pomiędzy palcami a zębami psa. Oczywiście komenda "delikatnie".
O dziwo, Tora sama z siebie, od samego początku brała bardzo delikatnie z ust, np. kawałeczek paluszka, serka żółtego. Jak kawałeczek jest mały to czuje się tulko muśnięcie jej ust. Najważniejsze nie odsuwać twarzy, a przysuwać, by nie pobudzać do chęci złapania.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 18 cze 2012, o 11:02

Bardzo dziekuje za podpowiedzi,sprubujemy dzisiaj oj moje biedne palce mam nadzieje że szybko Zula załapie.
:ok:
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 18 cze 2012, o 18:19

Kala przeważnie bierze delikatnie smaki z ręki :-) czasami zdarza się że robi inaczej np gdy jest głodna a ktoś przed nosem zaczyna jej żółtym serem machać :lool: ze szczególną delikatnością bierze od 2letniej córeczki kuzyna innych dzieci się boi :nea:
xxxkaluniaxxx
Moderator
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Pochwały: 10

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 18 cze 2012, o 19:26

Gamoń też jest nauczony delikatności. Ostatnio byłam z koleżanką (która ma owczarkowatą sunię) na kawie ;-) w ogródku piwnym. W którymś momencie dałam jej kawałek serka, żeby podała Gamoniowi. Jej mina, kiedy Amon wziął go od niej BEZCENNA :roftl: . Nie przyszło jej do głowy, że pies może być tak delikatny. Oczywiście brania z ust też jest nauczony, a sposób w jaki podejmuje tak podany pokarm to szczyt psiej finezji i delikatności. :)
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje