Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Re: Kleszcze

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 03 mar 2017, 22:08

Nigdy o niej nie słyszałam .... jak ma się cenowo do Foresto?

-- 3 mar 2017, o 23:18 --

Widzę że na zoozone jest dostępna więc zastanowię się nad kupnem :)
Obrazek
Obrazek
trussardi
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Bonus i Lila
Imię: Agnieszka
Wiek: 31
Lokalizacja: Obory/Toruń
Pochwały: 1
Dołączył(a): 06 paź 2016, 14:23

Re: Kleszcze

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 04 mar 2017, 15:45

trussardi napisał(a):Nigdy o niej nie słyszałam .... jak ma się cenowo do Foresto?

-- 3 mar 2017, o 23:18 --

Widzę że na zoozone jest dostępna więc zastanowię się nad kupnem :)

My oprócz problemu z kleszczami, borykamy się z muszyskami na uszach. I ta obroża działa odstraszająco również na nie i uszka były, pierwszy raz od dawna, przez cały sezon nietknięte. I zero kleszczy :ok:
Na foresto i kiltixie musiałam dokrapiać advantixem.
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 27
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: Kleszcze

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 04 mar 2017, 16:11

Czytałam że ma dobre opinie dlatego chyba się na nią zdecydujemy jednak :)narazie kupię tylko psicy bo w dalszym ciągu nie wiadomo czy Bonus u nas zostanie czy nie ... jakby co widziałam że dostępność w miarę jest dlatego jakby co, dokupię :)dzięki za podpowiedz :)
Obrazek
Obrazek
trussardi
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Bonus i Lila
Imię: Agnieszka
Wiek: 31
Lokalizacja: Obory/Toruń
Pochwały: 1
Dołączył(a): 06 paź 2016, 14:23

Re: Kleszcze

Nieprzeczytany postprzez Aśś » 06 kwi 2017, 10:47

Dziś rano an kufie Sparusia znalazłam kleszcza :-(, musiał się przypałętać na wieczornym spacerze... Kroplony był Advantixem tydzień temu, więc się zdziwiłam, bo opił się paskud i był jeszcze żywy :nea:(to drugi kleszcz w sparusiowym życiu). Wyciągnęłam go sama - pierwszy raz i się denerwuję, czy coś nie zostało w środku, bo na około zrobiła się taka gulka i jest czerwone :-(. Do weta teraz nie mogę, bo sama łobuza nie utrzymam...



Obrazek
Aśś
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sparrow
Imię: Asia Patryk
Wiek: 25
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 2
Dołączył(a): 11 kwi 2012, 10:02

Re: Kleszcze

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 06 kwi 2017, 13:35

Spokojnie, widać że głowa jest razem z kleszczem ... ja na Twoim miejscu bym pojechała do weta że względu na ten odczyn, ale na spokojnie jak już będziesz mogła bo nie ma żartów w tym roku. Ja już jednego psa straciłam w ten sposób a nawet jeśli babeszjozy nie ma to dawka antybiotyku na pierwotniaki mu nie zaszkodzi napewno a Ty będziesz spokojniejsza

-- 6 kwi 2017, o 14:36 --

Tym bardziej że widać że kleszcza jest opity i pewnie ze dwa dni w psie siedział
Obrazek
Obrazek
trussardi
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Bonus i Lila
Imię: Agnieszka
Wiek: 31
Lokalizacja: Obory/Toruń
Pochwały: 1
Dołączył(a): 06 paź 2016, 14:23

Re: Kleszcze

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 07 kwi 2017, 07:00

Kleszcz jest wyjęty w całości,tak,że tu spokojnie.
Odczyn też jest normą, można się pokusić o wizytę u weterynarza, to nie zaszkodzi.
Możesz gulkę posmarować tribioticem, to też nie zaszkodzi,a psu podać wapno.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Kleszcze

Nieprzeczytany postprzez Kalten » 10 cze 2017, 13:12

Kurde, ależ te kleszcze w tym roku są straszne. Jakiś czas temu znalazłem jednego nachlanego na podłodze, a dziś żona znalazła takie dwa. Na dodatek Brunner ma biegunkę i nie wiem czy od tych kleszczy czy może ma to związek z tym,że się przeprowadziliśmy i...nie wiem... inna woda? Jutro jedziemy do weterynarza. Jak ja to lubię :mur:
ObrazekObrazek
Kalten
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bruno
Imię: Hubert
Wiek: 37
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Dołączył(a): 25 cze 2012, 08:37

Re: Kleszcze

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 10 cze 2017, 14:46

W tym roku jest tragedia z kleszczami :/ nie działa nic prócz bravecto :/ Panda przez pół roku nałapała więcej kleszczy niż Kala przez 7lat :/ Jak tak dalej pójdzie to się przełamie i kupie młodej tabletkę na próbę ale nexgard bo działa tylko miesiąc
ObrazekObrazek
NASZ FANPEJDŻ- TURBO PANDA
BLOG - TURBO PANDA
xxxkaluniaxxx
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Wiek: 24
Lokalizacja: Rogoźno Pyrlandia
Pochwały: 9
Dołączył(a): 18 kwi 2011, 14:51

Re: Kleszcze

Nieprzeczytany postprzez Kalten » 10 cze 2017, 14:48

Ja boję się już z psem łazić po łąkach i zaczynam modlić o potężną zimę ;)
ObrazekObrazek
Kalten
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bruno
Imię: Hubert
Wiek: 37
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Dołączył(a): 25 cze 2012, 08:37

Re: Kleszcze

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 10 cze 2017, 14:58

Łopanie Ty i proszenie o zime? :przerażenie::roftl::roftl::roftl:Halo halo czy mamy na sali lekarza? :lool::lool:

Zabawne jest to że my możemy łazić po lesie, łąkach i kleszczy zero :-(a wyjdziemy na durne sik bed dom i przyniesie 2 :/
ObrazekObrazek
NASZ FANPEJDŻ- TURBO PANDA
BLOG - TURBO PANDA
xxxkaluniaxxx
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Wiek: 24
Lokalizacja: Rogoźno Pyrlandia
Pochwały: 9
Dołączył(a): 18 kwi 2011, 14:51

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post