Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Re: Kleszcze

Nieprzeczytany postprzez Kalten » 10 cze 2017, 15:00

Trudno, może jakoś przeżyję, ale niech to robactwo wymrozi :lool:
ObrazekObrazek
Kalten
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bruno
Imię: Hubert
Wiek: 37
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Dołączył(a): 25 cze 2012, 08:37

Re: Kleszcze

Nieprzeczytany postprzez gumiskrosno » 13 cze 2017, 10:38

Niestety ja Barcy nie jestem w stanie ustrzec przed kleszczami codziennie jakieś na niej znajduje i nie pomaga nic, na szczęście jak na razie nie ma jakiś skutków ubocznych. U nas to albo nie wychodzimy nigdzie albo liczymy się z tym że po spacerze znajduje nawet do 10 szt jeszcze nie wbitych chodzących po niej i z wcześniejszego dnia jakieś wbite, tak po cichu to mam taką nadzieję że ona sie jakoś uodparnia na nie. Dodatkowo moja partnerka pracuje w Weterynarii i właśnie badają kleszcze. Dałem jej do zbadania kilka od Barcy i wychodzi na to że ponad połowa jest chora i Barca też powinna, ale jak na razie jest ok.
Życie jest piękne nie dlatego że pozwala popełniać błędy, ale dlatego że daje czas by je naprawić
gumiskrosno
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Barca
Imię: Tomek
Wiek: 39
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 5
Dołączył(a): 11 sty 2016, 20:11

Re: Kleszcze

Nieprzeczytany postprzez Zgój » 19 cze 2017, 14:20

gumiskrosno napisał(a):... tak po cichu to mam taką nadzieję że ona sie jakoś uodparnia na nie. Dodatkowo moja partnerka pracuje w Weterynarii i właśnie badają kleszcze. Dałem jej do zbadania kilka od Barcy i wychodzi na to że ponad połowa jest chora i Barca też powinna, ale jak na razie jest ok.


Podobnie jest u ludzi. Organizm wytwarza przeciwciała np. boreliozy a to że ktoś ma przeciwciała jeszcze nie oznacza że jest chory. Jeżeli kleszcz zostanie usunięty w ciągu 24 h to ryzyko zachorowania maleje. Problem w tym jak dużo kleszczy na raz będzie się "pasło" ;-)lub będą zbyt długo - może się okazać że organizm po prostu nie zwalczy infekcji i wówczas może zachorować. U nas też jest zatrzęsienie kleszczy w związku z tym pomimo tego iż mają obrożę a czasem dołożymy jeszcze kropelki to i tak "obmacujemy" codziennie nasze psy i staramy się wyciągać na bieżąco jak tylko się coś pojawi.
Zbój, Bonnie i Minnie
"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/
Zgój
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Zbój & Bonnie
Imię: Paweł
Wiek: 41
Lokalizacja: Zasów
Pochwały: 9
Dołączył(a): 25 sty 2016, 13:48

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Ahrefs i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post