Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Szkolenie, seminaria, zawody, filmy.

Re: Klikier ....

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 28 lut 2012, o 16:27

Ale masz za sobą ogromne doświadczenie, wiedziałaś w krótym momencie kliknąć... :)
Jak ja uczyłam N targetowania łapami podkładki, to nauczyłam go targetować podkładkę łapami ze szczekaniem gratis :D
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez monika » 28 lut 2012, o 16:32

AM-ON napisał(a):Ja wyklikałam całe sportowe posłuszeństwo mojego maliniaka. Wszystko: od chodzenia na kontakcie, komend w statyce, w marszu i biegu (siad, waruj, stój) do aportowania po płaskim i przez przeszkody.

A ja myslałam, że w takich sportowych szkoleniach nie używa się klikiera :ooops: No, ale pisałam już w poprzednich postach, że ja laik jestem ;-)

Aga i N napisał(a):nauczyłam go targetować podkładkę łapami ze szczekaniem gratis

:ok: :-D
właśnie tego czego mnie brakuje to doświadczenia, ale chęci są :yahoo:
monika
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 28 lut 2012, o 16:42

Tak jak ktoś tutaj napisał jest kilka metod "klikania".
Jedna - to naprowadzanie psa smakołykiem i zaakcentowanie klikiem że dobrze zrobił (jak już ustaliliśmy tutaj - najlepiej wraz z głosem)
druga - kształtowanie - czyli czekanie aż pies wygłówkuje o co nam chodzi...

Myślę że Aneta (AM-ON) pewnie tą pierwszą metodą "wyklikała" Hot'cikowe posłuszeństwo... doświadczone oko i precyzja kliknięcia zrobiły swoje :). Mam nadzieję że się nie mylę :-)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez AM-ON » 28 lut 2012, o 16:55

Aga i N napisał(a):Tak jak ktoś tutaj napisał jest kilka metod "klikania".
Jedna - to naprowadzanie psa smakołykiem i zaakcentowanie klikiem że dobrze zrobił (jak już ustaliliśmy tutaj - najlepiej wraz z głosem)
druga - kształtowanie - czyli czekanie aż pies wygłuwkuje o co nam chodzi...

Myślę że Aneta (AM-ON) pewnie tą pierwszą metodą "wyklikała" Hot'cikowe posłuszeństwo... doświadczone oko i precyzja kliknięcia zrobiły swoje :). Mam nadzieję że się nie mylę :-)

Naprowadzałam smakołykiem tylko jak uczyłam szczeniaka komend: siad, waruj stój. Resztę ćwiczeń naprowadzałam głosem, ciałem (nie używając smakołyka) lub kształtowałam. Jest jeszcze ostatni sposób uzyskania jakiegoś wymaganego zachowania: wychwytywanie (klika się kiedy pies robi coś sam z siebie np. ziewa).
Pozdrawiamy
Aneta oraz Hot, Mini-Me, Kenny [*] & Gwen [*]

Obrazek
AM-ON
Szkoleniowiec
Owczarek niemiecki: Ares EMiTom [*]
Imię: Aneta
Pochwały: 17

Nieprzeczytany postprzez puma » 1 mar 2012, o 00:35

Aisance napisał(a):Naprowadzaniem pewnie niektóre rzeczy łatwiej, ale ja wolę żeby pies myślał co robi i sam do tego doszedł ;) Nauczony kształtowania będzie w przyszłości oferował różne zachowania, są rzeczy, które bez klikera ciężko byłoby zrobić. No i kliker przede wszystkim sprawdza się w precyzyjnym nagradzaniu.

Pies nie majacy wlaczonego klikera TEŻ oferuje zachowania.
Pies naprowadzany TEŻ myśli nad tym co robi.
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Aisance » 3 mar 2012, o 14:58

puma napisał(a):
Aisance napisał(a):Naprowadzaniem pewnie niektóre rzeczy łatwiej, ale ja wolę żeby pies myślał co robi i sam do tego doszedł ;) Nauczony kształtowania będzie w przyszłości oferował różne zachowania, są rzeczy, które bez klikera ciężko byłoby zrobić. No i kliker przede wszystkim sprawdza się w precyzyjnym nagradzaniu.

Pies nie majacy wlaczonego klikera TEŻ oferuje zachowania.
Pies naprowadzany TEŻ myśli nad tym co robi.

Też, ale nie w takim stopniu. "sam do tego doszedł" w tym zdaniu jest kluczowe :-)
Hodowla owczarków niemieckich jest hodowlą psów użytkowych, albo nie jest wcale hodowlą owczarków niemieckich.
Aisance
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Barsa
Imię: Monika

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje