Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Re: kolczatka jaką polecacie

Nieprzeczytany postprzez beata1965 » 14 lut 2012, 07:48

Ludzie kochani!
Wątek dotyczy psa, który ma 6 miesiecy i zaczyna szkolenie i do tego głównie się odnosiłam.
I chyba mi nie chcecie powiedzieć, że tak należy zaczynać pracę z psem?

Nie przeczę, że w skrajnych przypadkach jest to konieczne.

Dlatego zrobię wszystko żeby takie przypadki mnie nie dotyczyły.

Widzę, że zrobił się dramat międzynarodowy :mur:

Amen :lool:
beata1965
Avatar użytkownika
Owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Boni
Imię: Beata
Wiek: 50
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 3
Dołączył(a): 06 gru 2011, 19:40

Re: kolczatka jaką polecacie

Nieprzeczytany postprzez Kiria » 14 lut 2012, 07:54

To ja mam takie pytanie odnośnie pewnej różnicy. Jeśli np ktoś (nie piszę tutaj o sobie bo ja mam młodego psa, choć jestem ciekawa) ma problem z wyrywającym się psem do innych psów lub kotów to co się lepiej sprawdza kolczatka czy pół zacisk do opanowania psa ? Np u Akit Amerykańskich się stosuje zaciski lub pół zaciski - jeszcze się nie spotkałam z akitą w kolczatce. Wiem, że stosuje się te obroże, ponieważ ta rasa ma porównywalny obwód głowy z grubością szyi. A jak z tym wyrywaniem się owczarków i rodzajem obroży ?
Kiria
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zulus
Wiek: 26
Lokalizacja: Śląsk
Dołączył(a): 08 lis 2011, 10:13

Re: kolczatka jaką polecacie

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 14 lut 2012, 08:19

beata1965 napisał(a):Ludzie kochani!
Wątek dotyczy psa, który ma 6 miesiecy i zaczyna szkolenie i do tego głównie się odnosiłam.
I chyba mi nie chcecie powiedzieć, że tak należy zaczynać pracę z psem?

Nie przeczę, że w skrajnych przypadkach jest to konieczne.

Dlatego zrobię wszystko żeby takie przypadki mnie nie dotyczyły.

Widzę, że zrobił się dramat międzynarodowy :mur:

Amen :lool:


To ja zaczęłam wątek i naprawdę nie wiem z czego wnioskujesz, że dotyczy on 6 miesięcznego psa zaczynającego szkolenie :scratch
A wymiana zdań o kolczatce, jej użyteczności, celowości stosowania jest bardzo pouczająca, jak każda inna.

P.S. Moja sunia kończy podstawowe szkolenie z posłuszeństwa, za 3 tygodnie ma egzamin. Jestem z samego szkolenia, warunków, instruktorów i metod jakie stosują w nauce bardzo zadowolona. A Torcia lekcje w szkole po prostu uwielbia i chyba zrobię jej prezent i zapisze na następny poziom.

A kolczatki nie wykluczam, jeśli będzie taka potrzeba na pewno jej użyję :papa:
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 16
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: kolczatka jaką polecacie

Nieprzeczytany postprzez dariex » 14 lut 2012, 10:18

Maksio1 napisał(a):. Ponadto kolczatka można zakładać psu kolcami na zewnątrz co broni psa przed atakami innych psów. Może sporadyczne ale się zdarzają.



1.Nigdy,przenigdy nie zakładamy kolczatki kolcami do góry.
2.Nigdy,przenigdy nie zakładamy psu kolczatki poza placem szkoleniowym ( pisząc o placu szkoleniowym,mam na mysli miejsce gdzie trenujesz z psem - czy to jest miejsce gdzie odbywasz kurs z psem,czy placyk gdzie zwykle trenujecie posłuszenstwo.etc)
3.Nigdy,przenigdy nie zakładamy psu kolczatki jesli nie mamy wiedzy jak dobrać jej rozmiar,jak ją założyć i jak używać.

Ad.1
Pomijam milczeniem opinię nt obrony psa przed atakiem innych psów ( :głupol:) ,za to chętnie wspomnę - bo sama widziałam,kretyna,który założył psu( amstaff) kolczatkę kolcami do góry.Piesek chciał wyrwać do zabawy z innym psim kolegą,kretyn złapał za kolczatkę,wskutek czego rozorał rękę niemalże na pół.Gratuluję głupoty,nauka zapewne nie poszła w las.

Ad.2
Jedym z najgorszych przewinien włascicieli psów,jest zakładanie kolczatek jak obroży,krew w żyłach mrozi jak widzę dwa psiaki w kolczatkach,bawiące się w najlepsze.W jednej sekundzie kolczatki mogą się zaczepić jedna o drugą i tak z serdecznych kompanów zabawy,psy mogą się chcieć zagryźć na śmierć,gdyż w tym momencie jedyne co czuje pies, to to,ze coś mu się uwiesiło u szyi ,a jak się uwiesiło,to to pewnie koleżka,do głowy mu nie przyjdzie raczej,ze to wina kolczatki.
Sprobuj rozdzielić dwa walczące ze sobą,dodatkowo złączone kolczatkami psy.Powodzenia :przerażenie:

Ad.3
Ten punkt został w tym temacie omówiony już kilkukrotnie.


Tomku,uważam za niezbędne i do podklejenia na forum - omówienie podparte najlepiej zdjęciami - jak prawidłowo zakładać kolczatkę z zaznaczonym na czerwono,ze należy przed jej użyciem zasięgnąć porady specjalisty w tym zakresie,wraz z informacjami kiedy i gdzie tak na prawdę można używać kolczatki.

Pochwały przyznane za posta: 2

http://smon.pl
dariex

Zaawansowany owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Wiek: 36
Lokalizacja: Krk
Pochwały: 22
Dołączył(a): 24 lis 2011, 21:05

Re: kolczatka jaką polecacie

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 14 lut 2012, 10:56

Daria, jeśli się tego podejmiesz i utworzysz nowy wątek informacyjny o kolczatce, podwieszę go. Sam tego nie zrobię, bo choć wiem jak dobrać kolczatkę, jak ją założyć oraz kiedy i w jaki sposób z niej korzystać to jednak jestem tylko teoretykiem, nie miałem jej nawet nigdy w ręce.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 37
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 35
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: kolczatka jaką polecacie

Nieprzeczytany postprzez dariex » 14 lut 2012, 11:00

Ok,postaram się zrobić niebawem zdjęcia i ująć to w miarę zgrabną całość.

http://smon.pl
dariex

Zaawansowany owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Wiek: 36
Lokalizacja: Krk
Pochwały: 22
Dołączył(a): 24 lis 2011, 21:05

Re: kolczatka jaką polecacie

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 14 lut 2012, 19:55

2.Nigdy,przenigdy nie zakładamy psu kolczatki poza placem szkoleniowym ( pisząc o placu szkoleniowym,mam na mysli miejsce gdzie trenujesz z psem - czy to jest miejsce gdzie odbywasz kurs z psem,czy placyk gdzie zwykle trenujecie posłuszenstwo.etc)


Z tym punktem się nie zgodzę, ponieważ psa szkolimy zawsze i wszędzie. I tak jak "siad" w domu nie jest w początkowej fazie nauki dla psa tym samym co "siad" np. na łące, tak samo stosując kolczatkę tylko na placach szkoleniowych warunkujemy pewne zachowania tylko do placów szkoleniowych. I znów podeprę się moim Gamoniem, dla którego czym innym było ignorowanie psów w czasie pracy (treningu, szkolenia), a czym innym ignorowanie psów na "cywilnym" spacerze.

Co nie zmienia faktu, że kolczatka nie może służyć za obrożę. I tak jak piszesz, NIEDOPUSZCZALNE jest puszczanie psa w kolczatce do zabawy z innymi psami i prowadzanie psa w kolczatce na napiętej smyczy.

Autor postu otrzymał pochwałę
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Avatar użytkownika
Administrator
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Wiek: 43
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 28
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:11

Re: kolczatka jaką polecacie

Nieprzeczytany postprzez monika » 14 lut 2012, 20:09

Brawurka napisał(a):czym innym było ignorowanie psów w czasie pracy (treningu, szkolenia), a czym innym ignorowanie psów na "cywilnym" spacerze.


O, to dotyczy mojego Omena, nie o kolczatke mi chodzi, bo nigdy nie używaliśmy, ale ignorowanie psów na placu i na wystawie. Gdzie na posłuszeństwie wszystko cacy a na wystawie oszołom :lool:Dziekuję ci Brawurka, właśnie pewnie o to, w tym wszystkim chodziło :-)
monika
Losowy avatar

Re: kolczatka jaką polecacie

Nieprzeczytany postprzez dariex » 14 lut 2012, 20:22

Brawurka napisał(a):
2.Nigdy,przenigdy nie zakładamy psu kolczatki poza placem szkoleniowym ( pisząc o placu szkoleniowym,mam na mysli miejsce gdzie trenujesz z psem - czy to jest miejsce gdzie odbywasz kurs z psem,czy placyk gdzie zwykle trenujecie posłuszenstwo.etc)


Z tym punktem się nie zgodzę, ponieważ psa szkolimy zawsze i wszędzie. I tak jak "siad" w domu nie jest w początkowej fazie nauki dla psa tym samym co "siad" np. na łące, tak samo stosując kolczatkę tylko na placach szkoleniowych warunkujemy pewne zachowania tylko do placów szkoleniowych. I znów podeprę się moim Gamoniem, dla którego czym innym było ignorowanie psów w czasie pracy (treningu, szkolenia), a czym innym ignorowanie psów na "cywilnym" spacerze.

Co nie zmienia faktu, że kolczatka nie może służyć za obrożę. I tak jak piszesz, NIEDOPUSZCZALNE jest puszczanie psa w kolczatce do zabawy z innymi psami i prowadzanie psa w kolczatce na napiętej smyczy.


Oczywiscie masz rację ale zwróc uwagę,ze napisałam,że chodzi o miejsce gdzie zwykle trenujecie :)
to jest miejsce gdzie odbywasz kurs z psem,czy placyk gdzie zwykle trenujecie posłuszenstwo.etc

Zatem wszystko się zgadza :)

http://smon.pl
dariex

Zaawansowany owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Wiek: 36
Lokalizacja: Krk
Pochwały: 22
Dołączył(a): 24 lis 2011, 21:05

Re: kolczatka jaką polecacie

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 14 lut 2012, 22:09

ja bym do Ad.2. się ustosunkowała z własnego doświadczenia:
kolczatka (obroża do korekt) używana na placu szkoleniowym i po za nim - tylko dla psów które mają ją zaleconą odbywając aktualnie szkolenie pod okiem doświadczonego i uznanego w polskiej kynologii Szkoleniowca ;)

czy jakoś tak ;-)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post