Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Re: kolczatka jaką polecacie

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 21 lut 2012, 08:08

Dzięki niektórym postom temat jest na tyle, moim zdaniem przerobiony, że ci z nas, którzy nie mówią kolczatce zdecydowanie NIE, mogą dowiedzieć się do czego służy kolczatka i jak ją zakładać.
Wobec tego skąd na zdjęciach naszych forumowych pupili tyle kolczatek założonych zamiast obroży i to jak ozdoba na szyi?
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 16
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: kolczatka jaką polecacie

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 21 lut 2012, 08:54

Wielu forumowiczów jest (lub miejmy nadzieję, że można użyć czasu przeszłego: była) nieświadoma tego że kolczatka nie może służyć jako obroża.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 37
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 35
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: kolczatka jaką polecacie

Nieprzeczytany postprzez Kiria » 21 lut 2012, 11:42

Nie mówię, ze z forum, ale znam sporo ludzi, którzy mają duże psy i na każdy spacer wychodzą w kolczatce. Donek, który reaguje agresywnie na inne psy, z tego powodu lepiej trzymać go na krótkiej smyczy przy nodze w kagańcu (nie fizjologu), zrobić rundkę dookoła bloku i do domu. Zero wybiegania. Drugi przykład -labrador, który wyprowadza swojego pana na spacer dookoła 2 bloków - szaleństwo aż 2 bloki! Okropnie ciągnie i dlatego czy na obroży czy na kolczatce efekt jest taki sam - pies się zapiera i leeeci do przodu!
Kolejny przykład - malamut (nie wiem ile spacerów ma dziennie i gdzie dokładnie chodzi) ale ciągle na kolczatce w dodatku na halterku.
To są przykłady obserwowane, gdy mieszkałam jeszcze w mieście. Ludzie chcą mieć psy, ale nie chce im się ich wychowywać, z tego powodu właśnie widuje się psy okolczatkowane, z halterkiem na pysku, z kagańcem ciasno zapiętym - "bo się zrobił agresywny i wyrywny". Ale zawsze był podział na tych, którzy kochają swoje psy i chcą dla nich jak najlepiej, z tego tytułu ćwiczą z nimi, coś robią.. i na tych, którzy owszem lubią psy, mają psy, ale nie lubią ćwiczyć i jak porzucają patyk to wystarczy.
Kiria
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zulus
Wiek: 26
Lokalizacja: Śląsk
Dołączył(a): 08 lis 2011, 10:13

Re: kolczatka jaką polecacie

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 21 lut 2012, 12:40

Dokładnie, też to obserwuję u nas na osiedlu.
Brak podstawowego szkolenia, wychowania, socjalizacji, kolczatka, pół godzinki na porzucanie patyka jak czas pozwoli. Znam też przypadek, że suczka goldenka luzem nigdy nie biega "bo ucieknie" i co ztego, że dwa kilometry dalej jest ogrodzony, porządnie zagospodarowany, bezpieczny wybieg dla psów, trzeba tam dojść, a to już za ciężko.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 16
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: kolczatka jaką polecacie

Nieprzeczytany postprzez monika » 21 lut 2012, 13:07

A wiecie co mnie wkurza najbardziej. Szkolimy sie z Omenem gdzieś na uboczu, żeby nikt nam nie przeszkadzał, a nagle idzie sobie ludź z psiakiem totalnie nie usłuchanym i podbiega do nas ujadając ile wlezie :nea:Zawsze tłumacze i proszę aby psa odwołać, a ludź "niech się pobawią" :diabeł:Szlag mnie wtedy trafia :-(Kurcze ale to nie o kolczatce :ooops:
monika
Losowy avatar

Re: kolczatka jaką polecacie

Nieprzeczytany postprzez Kiria » 21 lut 2012, 13:14

No to może wątek na temat Zachowań ludzi i psów? Czy coś w tym stylu? :-)
Kiria
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zulus
Wiek: 26
Lokalizacja: Śląsk
Dołączył(a): 08 lis 2011, 10:13

Re: kolczatka jaką polecacie

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 22 lut 2012, 21:54

dzisiaj widziałam Jamniczkę na kolczatce. Prowadziła ją młoda dziewczyna. Niby nic nadzwyczajnego, ale...
Jamniczka była już starsza i wolniej przebierała łapkami niż właścicielka i ona ciągła tego psa na tej kolczatce. Ludzie są beznadziejni..ludzie coś wymyślają w imię dobrego ułożonego psa,a i tak znajdą się tacy...
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 25
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 13
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: kolczatka jaką polecacie

Nieprzeczytany postprzez madzik999 » 22 lut 2012, 22:06

taaak, albo wyżełek na kolczatce. Albo labek na kolczatce biegający luzem... bezsens.
Angua [*]
Obrazek
madzik999
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bjorn, Ursa, Hugo
Imię: Magdalena
Wiek: 27
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 9
Dołączył(a): 18 wrz 2011, 17:05

Re: kolczatka jaką polecacie

Nieprzeczytany postprzez repo » 31 mar 2012, 14:46

Czasami używa się kolczatki. Jednak nie dla każdego psa! Jeżeli chodzi o kolczatke to:
1. NIE UŻYWAMY jej na co dzień, do każdego spaceru!!!!
2. trzeba wiedzieć jak z niej korzystać
3. nawyki nabyte za jej pomocą są krótkotrwałe...
4. Po co?
repo
Losowy avatar

Re: kolczatka jaką polecacie

Nieprzeczytany postprzez dariex » 31 mar 2012, 17:43

repo napisał(a):3. nawyki nabyte za jej pomocą są krótkotrwałe...


Jestem odmiennego zdania.
Resztę napisałam już wyżej.

http://smon.pl
dariex

Zaawansowany owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Wiek: 36
Lokalizacja: Krk
Pochwały: 22
Dołączył(a): 24 lis 2011, 21:05

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post