Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Kolczatka jaką polecacie

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 11 lut 2012, 21:09

Mam pytanie jak w temacie. Jaka kolczatkę polecacie, czy zapinaną na zatrzask, na pasek czy z łańcuszkiem? Te zapinane moim zdaniem lepiej spełnia swoja rolę szkoleniową, bo mogą być zapięte we właściwym miejscu i nie będą się zsuwać.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: kolczatka jaką polecacie

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 11 lut 2012, 21:17

klik:
http://forum.owczarkopedia.pl/sprzet-szkoleniowy-kolczatki-lancuszki-pilki-i-gryzaki-i-t514.html
po 1,5 roku użytkowania dzień w dzień - 100% jak nowa :-)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 32
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: kolczatka jaką polecacie

Nieprzeczytany postprzez dariex » 11 lut 2012, 21:59

My też mamy kolczatke sprengera.Sprawdza się rewelacyjnie.

http://smon.pl
dariex

Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Wiek: 38
Lokalizacja: Krk
Pochwały: 22
Dołączył(a): 24 lis 2011, 21:05

Re: kolczatka jaką polecacie

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 11 lut 2012, 22:09

Mam obróżkę (łańcuszek) z tej firmy. Po ponad dwóch latach użytkowania wygląda jak prawie nowy.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 39
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: kolczatka jaką polecacie

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 11 lut 2012, 22:29

Moja kolczatka tez jak nowa. Ale mam tez kilka innych i wlasciwie wszystkie wygladaja i zachowuja sie jak nowe :-)
nebrot
Losowy avatar

Re: kolczatka jaką polecacie

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 12 lut 2012, 07:54

Dziękuję, też rozważałam właśnie ten model. To mam jeszcze jedno pytanko, może przeoczyłam watek, ale czy mamy już temat poświęcony właściwemu użytkowaniu kolczatki od prawidłowego jej zapięcia po sposoby korekty z jej użyciem?
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: kolczatka jaką polecacie

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 12 lut 2012, 08:46

Nie, takiego tematu na forum nie ma a przydałby się.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 39
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: kolczatka jaką polecacie

Nieprzeczytany postprzez beata1965 » 13 lut 2012, 10:50

Kolczatka? Szkoleniowcy używają jeszcze kolczatek?

Jesteśmy w trakcie szkolenia, ale powiem szczerze, nigdy nie było nawet mowy o kolczatce, a efekty są zadawalające. Czy w Waszym przypadku to konieczne?
beata1965
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Boni
Imię: Beata
Wiek: 52
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 3
Dołączył(a): 06 gru 2011, 19:40

Re: kolczatka jaką polecacie

Nieprzeczytany postprzez dariex » 13 lut 2012, 11:31

Tak,szkoleniowcy używają koczatek.
Nawet ci bardzo uznani :)
Jeśli nie ma potrzeby stosowania kolczatki,to jej nie stosujesz- jesli jest potrzebna to używasz ( w porozumieniu z trenerem),oczywiscie mając na uwadzę,że kolczatka nie ma zastepować obroży!
My nie używamy kolczatki codziennie ( swoją drogą to faktycznie byłaby porażka),stosujemy ją tylko wtedy,kiedy musimy przeprowadzić rozmowę w celu przypomnienia o obowiązujących zasadach.
Czasem wystarczy tylko założyc kolczatkę bez używania :)
Kolczatka to narzędzie szkoleniowe jak każde inne.Prawidłowo użyte nie czyni krzywdy psu.

http://smon.pl
dariex

Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Wiek: 38
Lokalizacja: Krk
Pochwały: 22
Dołączył(a): 24 lis 2011, 21:05

Re: kolczatka jaką polecacie

Nieprzeczytany postprzez beata1965 » 13 lut 2012, 11:46

Jestem zdziwiona ponieważ też chodzę z psem na szkolenie i właśnie od nich dowiedziałam się, że używanie koczatki to średniowieczne narzędzie tortur. Polecono mi przeczytać również ten artykuł.
http://www.psiawachta.pl/blogi/magda-ur ... -kolczatka
beata1965
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Boni
Imię: Beata
Wiek: 52
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 3
Dołączył(a): 06 gru 2011, 19:40

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post