Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Re: Kolczatka

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 18 lis 2014, o 21:54

Po primo, zwisająca jak korale kolczatka wbila mi się na dlugosc kolca, 8 lat temu, gdy ratowalam swą sukę z paszczy niewychowanego psa? Chwycilam, jak sie okazalo, nie zwykłą obrożę, bliznę mam do dziś.
Due . Gonczy znajomej, na dyndającej kolczatce wyłamał sobie kła :-)
Ale prciez wszyscy znamy chyba te powocy? :-)
No oczywiscie można wziąć pod uwagę też obudowę w mięśnie i tk. Tłuszczową karku i podgardla, oraz długość, a tym samym intensywnosć drogi impuslu do móżdżków naszych pieseczkow :roftl:
CanisFamiliaris
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bura Won Do Domu :)
Imię: Marzena
Pochwały: 34

Nieprzeczytany postprzez Basia W » 19 lis 2014, o 18:00

Lepiej w razie potrzeby od czasu do czasu użyć kolczatki, niż zrobić większą krzywdę łańcuszkiem zaciskowym, szkoda tchawicy psa. A pies silny psychicznie ma w nosie, to co ma na szyji
Basia i Schila z Atarova Dvora
Obrazek
Obrazek
Basia W
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Schila
Imię: Basia
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 19 lis 2014, o 19:08

niewiem o co wam chodzi :niewiem: przecież kolczatka jest taka śliczna! :akuku:

Obrazek

Serio nie mam nic przeciwko kolczatką ale jak widzę szczeniaka albo yorka czy coś podobnego w kolcach to mnie k*****a bierze :-P albo hit kolce plus flexi no ja rozumiem ewnt. flexi zabezpieczona podpięta na chwile ale smycz rozwinięta na maxa i piesek se lata ? :negatyw: i puszczanie psa w kolcach do zabawy to też dla mnie szczyt głupoty :mur: no ale czego my chcemy jak dumny właściciel szczeniaka idzie po pierwszą obróżkę i dostaje w zoologu kolce? Bo panie polecają, więc na pewno się znają :mur:
xxxkaluniaxxx
Moderator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Pochwały: 10

Nieprzeczytany postprzez Dragonowa » 19 lis 2014, o 19:55

Mam nadzieję że w ten sposób krzywdy mu nie robię ....
"Już od dawna, od zarania - poprzez wszystkie wieki - ciągną się popiskiwania, skomlenia i szczeki. - Idą pełne animuszu - wspólnie z nami drogą - cztery łapy - para uszu - oczy - nos i ogon." /Ludwik Jerzy Kern/
Dragonowa
Losowy avatar
Świeżak
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dragon
Imię: Dominika

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 19 lis 2014, o 21:29

CanisFamiliaris napisał(a):Po primo, zwisająca jak korale kolczatka wbila mi się na dlugosc kolca, 8 lat temu, gdy ratowalam swą sukę z paszczy niewychowanego psa? Chwycilam, jak sie okazalo, nie zwykłą obrożę, bliznę mam do dziś.
Due . Gonczy znajomej, na dyndającej kolczatce wyłamał sobie kła :-)

Marzeno, a na nie zwisającej sobie byś nie skaleczyła palca? :-P I pies nie mógłby sobie wyłamać kła?

Ja znam powody, dla których kolczatka winna być wysoko założona - bo wtedy jest o wiele bardziej przykra dla psa (przynajmniej powinna być :roftl: ).
Ale doprawdy nie znam powodu, dla którego kolczatka nie mogłaby być zakładana i noszona w inny sposób......
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Pochwały: 51

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 20 lis 2014, o 15:01

Trąci mi to sarkazmem... Ale.

Tak, gdyby te kolce nie dyndały, to bym ich nie chwyciła pełną dłonią, bo dosłownie nie miałabym jak.

I gdyby kolce Tobiaszowi nie dyndały, to nie zrobiłby sobie z tej obroży wędzidła, przy próbie pozbycia się jej z siebie, przy okazji wyłamując ząb.

O tym, że wysoko robią (kolce) większe kuku - mówiłam już na początku.

Nie wspomną o narażaniu się na koszta - mój poprzedni pies wszelkie założone luźne kolce gubił nie wiadomo kiedy, nie wiadomo jak. :D Mogłabym się doliczyć kilkunastu zakupionych i zgubionych przez niego kolczatek.

Bura sobie kiedyś wsadziła przednią łapę między podgardle, a luźne kolce - nic się nie stało, bo zauważyłam. Ale zapewnie gdyby tak tkwiła chwilę, zaczęłaby się szarpać i pokaleczyłaby łapę. Zapewne też sobie chciała ściągnąć obrożę. Albo się podrapać - nie wiem, pytałam, ale do dziś milczy. ;)

To są dla mnie wystarczające powody, by być przeciw.
CanisFamiliaris
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bura Won Do Domu :)
Pochwały: 34

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 20 lis 2014, o 17:26

No i to są argumenty ;-)
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Pochwały: 51

Nieprzeczytany postprzez Dragonowa » 20 lis 2014, o 20:20

Nie chcę robić mu krzywdy kolczatką , a nie wisi ona bardzo tylko delikatnie więc czy nie mogłoby tak zostać?
"Już od dawna, od zarania - poprzez wszystkie wieki - ciągną się popiskiwania, skomlenia i szczeki. - Idą pełne animuszu - wspólnie z nami drogą - cztery łapy - para uszu - oczy - nos i ogon." /Ludwik Jerzy Kern/
Dragonowa
Losowy avatar
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez Nyks » 20 lis 2014, o 21:08

Dragonowa napisał(a):Nie chcę robić mu krzywdy kolczatką , a nie wisi ona bardzo tylko delikatnie więc czy nie mogłoby tak zostać?

Tylko po co?
Nyks
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Luna ON, Triss BC
Imię: Maria

Nieprzeczytany postprzez Dragonowa » 20 lis 2014, o 22:01

Nyks napisał(a):
Dragonowa napisał(a):Nie chcę robić mu krzywdy kolczatką , a nie wisi ona bardzo tylko delikatnie więc czy nie mogłoby tak zostać?

Tylko po co?

Od wszystkich są pozytywne komentarze na temat jego wyglądu oraz kolczatki a skoro nie robi mu krzywdy to znaczy że nie zagraża mu
Dragonowa
Losowy avatar
Świeżak

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje