Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Re: Kolczatka

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 21 lis 2014, o 10:33

Już niezależnie od tego, czyj to szczeniak - moim zdaniem, dla szczeniaka najlepsze są szorki, szelki - bo czasem musi się powstrzymac szczylka przed zachowaniem, które jest dla niego samego zagrażające - szelkami zrobi się to bezpiecznie i sygnał jest bardzo czytelny dla zwierzaka.
Dopuszenie do zabawy dwoch psów w kolczatkach jest bardzo ryzykowne, kolce jednego psa mogą się zaczepić o kolce drugiego psa.
W dawnych, nieraz krytykowanych czasach, czyli tak ze 35 lat temu, o zakładaniu kolczatki podczas szkolenia decydował instruktor - dostawał je DOROSŁY, silny i niebezpieczny dla otoczenia pies, z którym podczas początków szkolenia grupowego nie radził sobie właściciel.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Joan » 21 lis 2014, o 15:21

Tak, Pani Zofio, pamiętam te czasy... Wszystko było mniej obrośnięte teorią, ale bardziej naturalne.

Tak, ten szczeniak - teraz już ponad dwuletni pies - urodził się u mnie.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 55

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 21 lis 2014, o 17:28

Pan na fotach to właściciel psa, ale chyba zmienił podejście, bo kolejny szczeniak już chodzi na szelkach.
Raczej marne są szanse na wyperswadowanie komuś czegoś gdy "szkoleniowiec" mówi mu, że tak trzeba :mur:
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Soplica » 22 lis 2014, o 10:07

Jak dla mnie to wszelkie "siłowe" sposoby na oduczenie psa nieciągnięcia są niefajne. Jestem przeciwna kolczatkom-jedyna którą mam, to tak, którą mój psiak dostał od mojej siostry i od zawsze leży w szufladzie.
Soplica
Losowy avatar
Świeżak
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kominiarz
Imię: Urszula

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 22 lis 2014, o 10:26

Psa, który np ma silny instynkt łowiecki nie nauczysz nieciągnięcia w łagodny sposób, niestety. Oczywiście jak ma się kupi szczeniaka można go od początku odpowiednio prowadzić, ale jak ktoś bierze dorosłego, silnego psa czasem musi mu dobitnie pokazać czego sobie nie życzy.
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Jagul_eu » 18 mar 2015, o 14:27

Im szybciej zaczniemy naukę od szczeniaka tym lepiej,ale faktycznie w przypadku dorosłych i już ukształtowanych psów to może być duży problem aby oduczyć ciągnięcia,szarpania na spacerach. Mając solidne skórzane szelki nie trzeba obawiać się o ich jakość czy o to,ze z czasem się rozprują. Do tego równie solidna obroża,kolczatkom mówimy zdecydowane NIE.
Jagul_eu
Losowy avatar
Świeżak
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Adam

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje