Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Re: Kolczatka za i przeciw. Ciekawe artykuły.

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 13 kwi 2012, o 05:47

dariex napisał(a):...
Skoro w każdym hiper czy innym markecie można kupić brzęczące "koraliki" dla psa,wciągane przez łeb,a pozniej widzisz na ulicy takiego labka obwieszonego niczym Mc Hammer,to ręce i cycki opadają.

:lool:

Śmieszne ale niestety prawdziwe. Poprawnie dobraną i założoną kolczatkę widziałem tylko na szkoleniu, w mieście - nigdy (!).
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 13 kwi 2012, o 07:53

Mówiąc szczerze to nawet na zdjęciach pupili naszych forumowiczów nie widać poprawnie założonych kolczatek.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez dariex » 13 kwi 2012, o 08:21

a to inna para kaloszy :ooops:

Ja miałam zrobić w koncu fotkę z dobrze założoną kolczatką :przerażenie: ,obiecuję,ze się do tego przyłożę najszybciej jak się da.
dariex
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 13 kwi 2012, o 08:32

mój pies napisał(a):Mówiąc szczerze to nawet na zdjęciach pupili naszych forumowiczów nie widać poprawnie założonych kolczatek.

Bo u długowłochów jej nie widać ;-) :roftl:
Na tym zdjęciu Gamoń ma obrożę i kolczatkę:
Obrazek
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 13 kwi 2012, o 09:30

Brawurka napisał(a):
mój pies napisał(a):Mówiąc szczerze to nawet na zdjęciach pupili naszych forumowiczów nie widać poprawnie założonych kolczatek.

Bo u długowłochów jej nie widać ;-) :roftl:
Na tym zdjęciu Gamoń ma obrożę i kolczatkę:
Obrazek

Mój wpis dotyczy tych zdjęć na których kolczatkę widać i to zwisającą. Do zdjęć na których nie widać nie odnoszę się, bo jak, skoro nie widzę?
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 13 kwi 2012, o 10:10

http://upload2.fototube.pl/pics/2012/04 ... 4d9080.jpg resztki obroży to widzę, że kolczatki niet.... podejrzewam gdzie ona jest, ale bez podpowiedzi nie zgadłabym..

no ja na ulicy spotkałam 2 psy z poprawnie założoną kolczatką, przy czym w tym jednym wypadku dobrze była założona, a pies właściciela i tak ciągnął gdzie chciał....
kalyna
Moderator
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez karola » 13 kwi 2012, o 15:23

Ja wczoraj spotkałam w kolcach 4 miesięcznego szczeniaka DON-ka :-( Nie mogłam się powstrzymać i próbowałam nawiązać rozmowę na temat kolczatki u takiego szczeniolka. Pani się obraziła i ciągle twierdziła, że owczarek musi być od szczeniaka przyzwyczajany do chodzenia w kolczatce, bo inaczej jak dorośnie to cytuje "nie będzie wiedział kto rządzi" :mur: Żal mi się zrobiło pieska. A tak nawiasem mówiąc, to skąd się wzięła moda na kolczatki? Nie pamiętam żeby pare lat temu było ich tak dużo...
karola
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Flower
Imię: Karolina
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 13 kwi 2012, o 18:22

Jak chyba już kiedyś pisałam widziałam szczeniaka yorka ze zwisającą kolczatką jak szedł do psiej szkółki na pierwsze zajęcia.
Na moje pytanie pańcia odpowiedziała, że ma kolczatkę bo strasznie ciągnie :-(
ObrazekObrazek

mój pies
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 13 kwi 2012, o 18:24

karola napisał(a): A tak nawiasem mówiąc, to skąd się wzięła moda na kolczatki? Nie pamiętam żeby pare lat temu było ich tak dużo...

W zoologach często je polecają :głupol: u mnie szczeniaki na kolcach to norma :-(

Kala od początku gdy kupiłam kolce miała je zakładane poprawnie :lool: teraz już nie może nosić żadnej tego typu rzeczy, nie może nosić nawet obroży poniżej 4cm jak narazie :-(
xxxkaluniaxxx
Moderator
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Pochwały: 10

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 13 kwi 2012, o 18:43

Najbardziej śmieszą mnie wielcy znawcy korekty na kolczatce, kiedy kolczatka jest źle założona... :mur: Jak 4msc pies powinien miec kolczatke to co powiedziałby gdyby się dowiedziała ze dorosłe ONki dobrze wyszkolone, dobrze socjalizowane nie potrzebują kolców na co dzień?
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Pochwały: 11

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje