Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Re: Kolczatka za i przeciw. Ciekawe artykuły.

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 13 kwi 2012, o 18:54

mój pies napisał(a):Jak chyba już kiedyś pisałam widziałam szczeniaka yorka ze zwisającą kolczatką jak szedł do psiej szkółki na pierwsze zajęcia.
Na moje pytanie pańcia odpowiedziała, że ma kolczatkę bo strasznie ciągnie :-(

Nominacja do głupoty roku 2012. :nea:
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 13 kwi 2012, o 18:56

Tomek napisał(a):
mój pies napisał(a):Jak chyba już kiedyś pisałam widziałam szczeniaka yorka ze zwisającą kolczatką jak szedł do psiej szkółki na pierwsze zajęcia.
Na moje pytanie pańcia odpowiedziała, że ma kolczatkę bo strasznie ciągnie :-(

Nominacja do głupoty roku 2012. :nea:

niestety taka jest prawda. ludziom nie chce się pracować z psami bo i po co? kolczatka wg nich wszytko rozwiąże. po co ćwiczyć na obroży? po co szkolić psa? po co wkładać serce i czas w wychowanie prawdziwego przyjaciela? po co? :mur: u mnie na wsi 80% ludu ma takie podejście.
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Pochwały: 11

Re: Mój owczarek Pako i jego tatuś;-)

Nieprzeczytany postprzez Raspberrydream » 13 kwi 2012, o 20:23

Piękny maluch. I wkońcu widzę kogoś z kolczatką... ;)

Połączyłem dwa wątki "Kolczatka za i przeciw. Ciekawe artykuły." i OT z "Mój owczarek Pako i jego tatuś;-)" - czytając ten temat spoglądajcie na tytuł postu, bo zrobił się bałagan. Tomek
Raspberrydream
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Pako » 13 kwi 2012, o 21:28

Raspberrydream napisał(a):Piękny maluch. I wkońcu widzę kogoś z kolczatką... ;)

Kolczatka,normalna rzecz :-) :on:
Pako
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Raspberrydream » 13 kwi 2012, o 21:39

Monia masz troche racji. Ale też, ja mam dwóch sąsiadów z owczarkami, oba są szkolone, i oba mają kolczatki. Mój poprzedni pies 13 lat nosił kolczatke, Kaja od dwóch lat też ma kolczatke. I nie nosi jej ot tak, nic nam nie zwisa i wg. I nie to, że ciągnie na spacerach. Widzę że każdy ma tu swoje zdanie na ten temat, i w sumie dobrze. Powinnam mieć gdzies jakies zdjęcie, gdzie widać Kaji kolczatkę.
Raspberrydream
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Raspberrydream » 13 kwi 2012, o 21:52

No tak , ale tutaj na forum zdania na temat kolczatki są bardzo podzielone. Moja Kaja nosi kolczatkę od niecałych 2 lat, i ma się dobrze.
Raspberrydream
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 13 kwi 2012, o 21:57

czemu taki maluch na kolczatce już ? ;)
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 13 kwi 2012, o 22:02

Raspberrydream napisał(a):Monia masz troche racji. Ale też, ja mam dwóch sąsiadów z owczarkami, oba są szkolone, i oba mają kolczatki. Mój poprzedni pies 13 lat nosił kolczatke, Kaja od dwóch lat też ma kolczatke. I nie nosi jej ot tak, nic nam nie zwisa i wg. I nie to, że ciągnie na spacerach. Widzę że każdy ma tu swoje zdanie na ten temat, i w sumie dobrze. Powinnam mieć gdzies jakies zdjęcie, gdzie widać Kaji kolczatkę.

Miśka widziałam jak Kaja ma kolczatke i to nie jest dobrze założona kolczatka. To co z tego że są szkolone i mają kolczatki? Nie powinnaś patrzec na innych czy na to ze poprzedni miał kolczatke, tylko powinnas dążyć do wyeliminowania jej czyli nauke chodzenia na obrozy. Kolczatka służy do korekty! Pies ktory nosi ja na każdy spacer już nie zwraca uwagi na sygnały, które ma przekazac. Odczula sie psa na bodźce tak samo jak można konia odczulić na działanie łydka.

Obrazek

Obrazek
saacrum
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez dariex » 13 kwi 2012, o 22:03

Raspberrydream napisał(a):No tak , ale tutaj na forum zdania na temat kolczatki są bardzo podzielone. Moja Kaja nosi kolczatkę od niecałych 2 lat, i ma się dobrze.

Szkopuł w tym,zeby nie nosiła all the time ;)
dariex
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Pako » 13 kwi 2012, o 22:04

Bo na obroży i szelkach,nie idzie go utrzymać,jak zobaczy psa.Cały czas się uczy.Chodzę z nim na tresurę i sam treser,który szkoli psy od 20-stu lat powiedział,że powinna być kolczatka.Krzywda mu się żadna nie dzieje,a żeby się nauczył nie ciągnąć,coś musi go ograniczać niestety.
Pako
Losowy avatar

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje