Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Re: Kolczatka za i przeciw. Ciekawe artykuły.

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 15 kwi 2012, o 21:08

mój pies napisał(a):
CaneLupo napisał(a):nawet sobie nie potrafie wyobrazic 4miesiecznego szczeniaka w....kolczatce :negatyw:
Ja pisze o celowym stosowaniu kolczatki u psow doroslych.

Wyobrażać....tu masz bodajże 5 miesięcznego i to w szkółce :głupol:
moj-owczarek-pako-i-jego-tatus-t2016-10.html

najciekawsze jest to że "trener" prowadzi psa na obroży, a uczestnik na kolczatce :mur: :mur: i to tak mlodego psiaka!
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 16 kwi 2012, o 06:03

Nie ma sensu napiętnować tych którzy użytkują kolczatki na co dzień zamiast obroży czy wyrywać sobie włosy z głowy widząc malucha na kolcach - trzeba edukować. Na spokojnie.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez gronostaj5 » 27 kwi 2012, o 10:11

Emm... Bongo chodzi na kolczatce na co dzień. Tyle że Bongo jest szkolony na co dzień. Bo wg mnie każdy spacer powinien poza przyjemnością służyć do wychowywania psa. Nie jest agresywny i pozwalam mu podchodzić, wąchać się bawić z każdym mijanym psem (chyba że właściciel mijanego psa to idiota który obchodzi każdego innego psa szerokim łukiem) właśnie po to, żeby nie zaczął być do nich agresywny. Tyle że Bongo potrafi chodzić przy nodze a kolczatka służy tylko do krótkiego szarpnięcia w celu korekty, kiedy się zapomni, ponieważ moja siła w ręce jest dość ograniczona. Zamierzam od niej odejść, kiedy będę miała pewność, co do posłuszeństwa Bonga, ale na razie nie widzę w niej nic złego.
gronostaj5
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 27 kwi 2012, o 11:16

Właśnie nazwałaś m.in. mnie idiotą. :negatyw: Panuj lepiej nad językiem.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 27 kwi 2012, o 14:38

I mnie przy okazji.
Ale wolę pozostać idiotką, niż dawać Amonowi okazje do prób zamordowania każdego napotkanego psa.
Proponuję, żebyś się zastanowiła dlaczego niektorzy ludzie omijają inne psy szerokim łukiem ...
I jeżeli ktoś nie ma psa mordercy (jak mój Gamoń), za to ma zwierzę, które np. zostało kiedys pogryzione i z tego powodu omija inne psy szerokiem łukiem, w moim mniemaniu jest rozsądnym człowiekiem, a nie idiotą.
:głupol:
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez gronostaj5 » 27 kwi 2012, o 14:40

Ej to jest inna sytuacja. Mówię o tym jak mój pies chce się bawić, drugi pies chce się bawić, ale nie bo właściciel uważa, że np. mój jest dla niego za duży, czy cokolwiek. Nie wiem, czemu ludzie na forach od razu biorą wszystko tak bardzo do siebie. Nie chciałam nikogo urazić.
gronostaj5
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Volt » 27 kwi 2012, o 15:52

gronostaj5 napisał(a): Nie jest agresywny i pozwalam mu podchodzić, wąchać się bawić z każdym mijanym psem (chyba że właściciel mijanego psa to idiota który obchodzi każdego innego psa szerokim łukiem) właśnie po to, żeby nie zaczął być do nich agresywny.

Co w przypadku gdy nie omijam Twojego psa łukiem a nie życze sobie by Twój pies podchodził do mojego? :przerażenie: Także mu na to pozwalasz? :on:

gronostaj5 napisał(a):Ej to jest inna sytuacja. Mówię o tym jak mój pies chce się bawić, drugi pies chce się bawić, ale nie bo właściciel uważa, że np. mój jest dla niego za duży, czy cokolwiek. Nie wiem, czemu ludzie na forach od razu biorą wszystko tak bardzo do siebie. Nie chciałam nikogo urazić.

Co ma do rzeczy czy drugi pies chce sie bawić? Własciciel psa ma mu prawo tego zabronić i nie życzyć sobie by inny pies sie z nim bawił.
Volt
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez madzik999 » 27 kwi 2012, o 20:52

Hehe, również jestem idiotką ;-) A tak serio, to nie pozwalam Angui podchodzic do psów gdy jest na smyczy -zwykle źle to się kończy. Do tego chcę, żeby wiedziała, że gdy jest na smyczy to ma byc skupiona na mnie. Nie lubię też gdy podbiegają do nas obce psy zwłaszcza w czasie cwiczeń... chociaż w chwili obecnej na tyle kontroluję Młodą, że je olewa ;-) Dobrze gdy pies ma kontakt z innymi psiakami, ale to ja decyduję kiedy jest pora na socjal a kiedy na pracę.
Angua [*]
Obrazek
madzik999
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Bjorn, Ursa, Hugo
Imię: Magdalena
Urodziny
Pochwały: 12

Nieprzeczytany postprzez gronostaj5 » 28 kwi 2012, o 07:41

O Boże po co od razu to oburzenie? Kiedyś napisałam na forum o szczurach, bezosobowo używając słowa ' zdycha' i dostałam 10 komentarzy o tym jaka jestem straszna i bez serca. Czepianie się słówek.
gronostaj5
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 28 kwi 2012, o 11:39

też dołączam do grona idiotów :lool:
gronostaj, wielokrotnie spotykałam ludzi, których mniejsze psy chciałby się bawić czy po prostu przywitać z moim. mój by się z nimi przywitał i owszem. Ci ludzie zabierali swoje psy i omijali nas szerokim łukiem tylko dlatego, ze się bali dużego psa. mają do tego prawo, a mi do głowy nie przyszło nazwać takiego kogoś idiotą czy jeszcze kimś innym.
beatrx
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje