Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Komu jeden procent

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 16 mar 2014, o 09:20

Pora rozliczeń PIT-ów - pora zdecydować, komu bez żadnej straty dla siebie przekazać jeden procent od podatku. Myslę, że możemy tu podać naszych faworytów i uzasadnić czemu, gwarantując rzetelność informacji.

Jak zwykle przekazuję jeden procent na STORAT. Uzasadnienie - organizacja ta działa na zasadzie absolutnego wolontariatu, nikt nie dostaje wynagrodzenia za prace administracyjne, nie ma wynagrodzenia za udział w akcjach (ratownicy wyjeżdżają na akcje w ramach własnego urlopu - nie ma zwrotu utraconych zarobków), trenerzy pracują też bez wynagrodzenia. Nie ma ani jednego płatnego etatu, za to są skutki działalności - uratowani ludzie.
Otrzymane pieniądze (jeden procent od podatku, składki, darowizny) przeznaczane są na sprzęt konieczny w akcjach. Jedyna zagwarantowana pomoc ze strony państwa - to policyjny transport na miejsce akcji ratowniczej.
Więcej informacji - http://www.storat.pl
Przekazanie jednego procentu od podatku wymaga podania pełnej nazwy organizacji:

Stowarzyszenie Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT

oraz podanie numeru KRS:

Nr KRS: 0000047423

UWAGA! Najlepiej zaznaczyć krzyżykiem zgodę na przekazanie Storatowi danych ofiarodawcy. Nie tylko dla podziękowania (podziękowanie dojdzie po kilku miesiącach - skarbowka nie przekazuje od razu darowizny, najwcześniej w połowie roku), ale dlatego, że bez tego darowizna może jakoś dziwnie trafić do innego adresata...

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Re: Komu jeden procent

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 17 mar 2014, o 11:53

Co roku oddajemy swój procent dla chorej córeczki mojej koleżanki z roku.
http://www.pomoz-amelce.pl/

Na STORAT postaram się przelać pieniądze niezależnie od tego.
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 20 mar 2014, o 17:00

My od dwóch lat oddajemy na: http://www.lsoz.org/, nie wiem czy można na Chatę Zwierzaka http://www.chatazwierzaka.org.pl/, w której mieszkają stare, niechciane, schorowane ONki :-)
Karoll
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 22 mar 2014, o 10:57

Cytuję z informacji zamieszczonej dzis w onecie o sposobach, w jaki niektóre organizacje uzyskują jeden procent:

"Dla jednych reklama to koszt bilbordu czy ulotki, ale reklamą może być również wykupienie, i o takich przypadkach wiem, mechanizmu, który pozwala wpisać na sztywno KRS danej organizacji do programu rozliczeniowego PIT. "

Czyli jeszcze jeden przekręt w majestacie prawa!!!!- bo program rozliczeniowy PIT wpisuje za nas numer organizacji, czy tego chcemy czy nie, lub wpisuje inny niż chcemy...

Dlatego uwaga - ten program, decydujący za nas, komu przekażemy jeden procent, można zablokować, jesli zagadzamy się na przekazanie naszych danych do wybranej organizacji, jeśli uważnie kontrolujemy funkcjonowanie programu rozliczeniowego PIT.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez kazaron » 23 mar 2014, o 00:18

Nie powiem. Sprytne :przerażenie:
kazaron
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Imię: Agnieszka
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez baby245 » 23 mar 2014, o 14:39

Ja przekazałam 1% na storat, lecz nie zaznaczyłam tej zgody, więc mam nadzieję, że i tak dostaną :-)
baby245
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Devil z Grodu Smoka
Imię: Ewa

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 24 mar 2014, o 17:07

Zofia napisał(a):Cytuję z informacji zamieszczonej dzis w onecie o sposobach, w jaki niektóre organizacje uzyskują jeden procent:

"Dla jednych reklama to koszt bilbordu czy ulotki, ale reklamą może być również wykupienie, i o takich przypadkach wiem, mechanizmu, który pozwala wpisać na sztywno KRS danej organizacji do programu rozliczeniowego PIT. "

Czyli jeszcze jeden przekręt w majestacie prawa!!!!- bo program rozliczeniowy PIT wpisuje za nas numer organizacji, czy tego chcemy czy nie, lub wpisuje inny niż chcemy...

Dlatego uwaga - ten program, decydujący za nas, komu przekażemy jeden procent, można zablokować, jeśli zagadzamy się na przekazanie naszych danych do wybranej organizacji, jeśli uważnie kontrolujemy funkcjonowanie programu rozliczeniowego PIT.

Zofia Mrzewińska

Dlatego dla mnie najlepszym sposobem rozliczania PITów jest ze strony Ministerstwa Finansów, tam nie dość, że program sam rozlicza to i KRS można wpisać samemu. W przypadku innych programów do rozliczania, to faktycznie kiedyś próbowałam z kilku przypadkowych stronek, gdzie była np. reklama-wspomóż hospicjum i okazywało się, że nr KRS właśnie tego hospicjum wskakuje automatycznie i nie da się go zmienić. Pewnie jest to powiązane jakąś umową.
Karoll
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 16 lut 2015, o 11:42

Korzystam z programu do rozliczania z firmy IPS-tam można skorzystać z dostępnej bazy KRS lub wpisać ręcznie. Tak też czynię, zawsze wspomagam "moją" organizację :D
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez płocczanka » 18 lut 2015, o 23:18

Chyba niezależnie od tego parę groszy zawsze można komuś przekazac :-)
Ja czasem wpłacam na rzecz Centaurusa,TOZ w Płocku,Fundacji Jaś i Małgosia lub na jakiś inny cel,który mnie poruszy a zalewa nas morze okrucieństwa i różnych strasznych chorób.
Niezależnie od tego jestem opiekunem wirtualnym kucki w Centaurusie.
"POZOSTAJESZ ODPOWIEDZIALNY NA ZAWSZE ZA TO CO OSWOIŁEŚ"
Antoine de Saint - Exupery, Mały Książę
płocczanka
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Szarik
Imię: Sylwia
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez olaoliwka » 20 lut 2015, o 21:21

Od kilku lat przekazuję swój 1% dla Stowarzyszenia dla natury WILK. Mam nadzieję, że w ten sposób wspomogę trochę naukę i ochronę drapieżników.
http://www.polskiwilk.org.pl/ppn2dj1nok
Ola, Kora, Morka i Micek
olaoliwka
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Kora
Imię: Aleksandra

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje