Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Komunikacja z psem, emocje

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 1 wrz 2016, o 17:22

Witajcie,

mam nietypowe pytanie, z ciekawości.
Czy komunikujecie się z Waszymi psami, po psiemu - mową ciała? Używajcie CS-ów, np. ziewacie gdy pies jest zestresowany? Czy Wasze psy poprawnie odczytują te sygnały?

Pozdrawiam
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Anna

Re: Komunikacja z psem, emocje

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 1 wrz 2016, o 18:47

Ja całkiem świadomie stosuję do różnych psów szeroką gamę zachowań. Nieświadomie wszyscy stosują, lecz głównie mowę ciała charakterystyczną dla człowieka. Część sygnałów pokrywa się z sygnałami psowatych, to te psy rozumieją... stąd ta cała gadka np. Millana o asertywnej energii i tak dalej. I różnie psy reagują, z różną intensywnością. Znam jamniczkę, która "gada" bardzo aktywnie w ten sposób z właścicielką, a znam psy, które mają problem z generalizowaniem psiej mowy w wykonaniu przedstawiciela naczelnych ;)
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Pochwały: 27

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 3 wrz 2016, o 12:35

Mnie się zdarza czasem nawet warknąć na mojego matołka, jak głuchnie na ludzką mowę.
Generalnie większość psiarzy mimochodem stosuje gesty zaczerpnięte od psów, to się wchłania samo, przez skórę :D
Tak samo, jak nie znam psa,to staram się swoją mową ciała pokazać,że nie jestem zagrożeniem,że jestem przyjazna, oczywiście nie jest to tak piękne, jak u przedstawicieli canis lupus,ale działa.
Ania ma rację,że czasem psy mają problem z interpretacją,ale bardziej chyba człowiek nie umie, niż pies nie wie ;)
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 6 wrz 2016, o 12:52

JAsne, że tak! Zauważyłam, że ludzie, którym brak może wiedzy, ale mają w naturze taką mowę ciała są świetnie odbierani przez psy. Kafka -pies skrajnie nieufny - od razu do takich lgnie :)
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 6 wrz 2016, o 16:28

Super, dzięki za odpowiedzi.
A co myślicie o metodach Alexy Capry na radzenie sobie z psią agresją? Ktoś z Was się tym interesuje?:)
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 8 wrz 2016, o 13:57

mnie metoda "weź plastikową rękę i odpychaj nią psa od miski jak je" w ogóle nie przekonuje, a wręcz przeciwnie. jakie ma jeszcze autorskie metody? bo z tego co czytałam to taki standard, zeby najpierw określić psią agresję, a potem się nią zająć, dawać żarcie za pracę, wybiegać psa.
beatrx
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 8 wrz 2016, o 18:08

http://dogadajciesie.pl/o_szkole/z_zyci ... /capra.htm
Bardzo stawia na obserwacje psów, na to by nie używać korekt, gdy pies jest agresywny, a powoli przepracować sytuację, a do czasu gdy nie zostanie przepracowana, unikać bodźca wywołującego agresję. Jeśli wszystko dobrze rozumiem:)
Tylko nie bardzo rozumiem jak ta praca nad ageresją jej zdaniem ma wyglądać. Bo rozumiem wycofywanie się z zbyt trudnych dla psa sytuacji. Poza tym na filmach widziałam, że konfrontują psa z bodźcem, kontrolując go i chwaląc za postępy. Ale poza tym?
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 9 wrz 2016, o 11:15

No właśnie, jak sobie o niej czytałam i oglądałam filmiki,to odniosłam wrażenie,że tej metodzie bardzo blisko do klikerowej-moje pierwsze skojarzenie.
W normalnych warunkach też starasz się dać psu wybór zachowania, nagradzając te dobre, starasz się,by twój pies myślał, jednak nie wyobrażam sobie takiej konfrontacji dwóch wielkich owczarów, kiedy oba dokonają wyboru "a wpiorę ci".
Hm, możemy się mylić, interpretując podane teksty i filmy.
Trzeba było by ją zobaczyć przy pracy, tak na żywo.
No właśnie,a może ktoś ma doświadczenia w pracy tą metodą i się wypowie, wtedy będzie jakiś obraz.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 9 wrz 2016, o 13:01

Właśnie, bo rozumiem unikanie sytuacji wywołujących agresję i nagradzanie za poprawne zachowanie, ale co jesli złe zachowanie wystąpi - ignorować? I komunikacja z psem opiera się tylko na obserwacji psów, czy właściciel też w jakiś konkretny sposób daje psu sygnały, ze np. wszytsko jest w porzadku, jest bezpieczny?
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 9 wrz 2016, o 16:47

U mnie jest to hasło "w porządku, widzę". Daję tym psu sygnał,że nic złego się nie dzieje.
Może jestem niedouczona i nie mam pojęcia o psach,ale nie wyobrażam sobie sytuacji,że zignorowała bym atak mojego psa lub na mojego psa, co więcej pozwoliła na to.
vega_bw
Klubowicz

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje