Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Nasze pasje.

Re: Konie

Nieprzeczytany postprzez Nyks » 14 sie 2013, o 19:52

To ja też się dorzucę :)

Tego pana swego czasu dzierżawiłam. Nic nie startowaliśmy, bo on trzeszczkowy niestety, ale stawiałam na nim pierwsze munsztukowe kroki.

Obrazek

I dawno, dawno temu - skoki u J. Lipczyńskiego (nie bijcie za jakość)

Obrazek

Jeszcze coś wygrzebałam...

Nauka obsługi pessoa w moim wykonaniu. Królik doświadczalny: Mefisto (Rambo) vel Meflak vel Rudy
Obrazek

I (już nie)mój czarny osioł w całej okazałości, z fragmentem mnie...
Obrazek

...i to już będzie ostatnie:
Obrazek
Nyks
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luna ON, Triss BC
Imię: Maria

Koniarze ;)

Nieprzeczytany postprzez Janneke » 1 kwi 2014, o 19:35

Często tak się zdarza, że ludzie mający i kochający psy mają lub kochają konie :)
W stajni wśród ludzi i koni biegają psy różnych ras, a ludziom wyjeżdżającym konno w teren często towarzyszą psy właśnie.
Ja też należę do ludzi, którym konie i psy towarzyszyły zawsze.

Przedstawiam swoje klacze fryzyjskie Janneke i Elzę :)

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 2 kwi 2014, o 06:25 przez Janneke, łącznie edytowano 1 raz
"Bo na tym pieskim świecie to się bardzo liczy, by iść na sześciu łapach i na jednej smyczy."
(Marek Majewski)

Obrazek
Janneke
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Uzo
Imię: Joanna
Pochwały: 6

Re: Koniarze ;)

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 1 kwi 2014, o 20:29

Jakie cudaaa :zakochany: :zakochany: :zakochany: nie jestem całkeim "koniarą z krwi i kości", ale lubię te zwierzęta :-) Choć nadal się trochę boję :sekret:
Obrazek
WarOfWorlds
Owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 1 kwi 2014, o 20:51

W sumie dla mnie konie były jeszcze przed psami... mam mnóstwo "dziecięcych" książeczek o koniach, a myślę, że pasja zrodziła się na dobre kiedy Babcia kupiła mi "Czarnego księcia" Anny Sewell i czytała do łóżka. Dłuuugo mi zajęło urabianie rodziców, by zapisali mnie na kurs jazdy konnej. Kaza miała wtedy już 2-3 lata, na wakacjach zaciągnęłam ich do szkółki jeździeckiej (która nawiasem mówiąc, była przy słynnej hodowli JRT, PRT i bassetów). Potem starałam się mniej lub bardziej regularnie rozwijać swoją pasję, jednak nie oszukujmy się - to drogie hobby ;)
Na studiach był wf do wyboru... dla mnie wybór był oczywisty - jazda konna! (uniwerek rolniczy)
Zawsze czułam się pewnie na koniu. W sumie prowadzenie konia jest w pewien sposób podobne do prowadzenia psa. Zdecydowanie, spokój, umiejętność przewidywania... umiejętność nagradzania, ale też czasem karcenia umiejętnego. Umiejętność wczucia się w to, co czuje zwierzątko.
Nieraz też się latało jak koń nagle się spłoszył... ale i tak uwielbiam te zwierzęta.

No, ale ze względu na problemy zdrowotne nie byłam u koni już od ponad roku i chyba jeszcze trochę odczekam, zanim wsiądę na konia. Ale chyba udam się do którejś stajni, bo strasznie mi tęsko za samym kontaktem z tymi pięknymi stworzeniami.

Joanna, a fryzy to już w ogóle :zakochany: Bajka! Strasznie zazdroszczę :)
Ostatnio edytowano 1 kwi 2014, o 20:55 przez Nanami, łącznie edytowano 2 razy
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Pochwały: 27

Nieprzeczytany postprzez MAŁAMI » 1 kwi 2014, o 20:55

Ja kochałam i kocham konie, marzyłam o swoim jednak z wiadomych przyczyn nigdy się konia nie doczekałam, przed dziećmi bardzo dużo jeździłam, pomagałam u znajomych w stajni, później w uczelnianej i w zamian za to miałam jazdy, coś pięknego galop, cwal w pięknym terenie -ach, piękne czasy
MAŁAMI
Początkujący owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kiara
Imię: Agata

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 1 kwi 2014, o 22:45

Konie tylko oglądam z daleka, ale są piękne!
"Czarny koń" to jeden z moich filmów dzieciństwa ;)
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 1 kwi 2014, o 22:48

Ja też koniara, ale dawno i nieprawda ...
Nanami, skoro Akademia Rolnicza, to pewnie w Rząsce jeździłaś, prawda?
AnnaJagna
Klubowicz
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 1 kwi 2014, o 23:14

AnnaJagna napisał(a):Nanami, skoro Akademia Rolnicza, to pewnie w Rząsce jeździłaś, prawda?

Stety niestety, nasza droga uczelnia ogranicza się do zajęć w PolSadzie na Prądniku Białym w środku miasta, więc tylko mały maneż i jeszcze mniejsza hala, a koniec dosyć mocno "wyciurane".
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Pochwały: 27

Nieprzeczytany postprzez Janneke » 1 kwi 2014, o 23:28

No proszę, jednak miałam rację, że wśród psiarzy znajdą się i koniarze :lool:

Ja moją przygodę z jeździectwem zaczęłam jak byłam nastolatką. Najpierw były obozy jeździeckie, potem jazda rekreacyjna w AKJ Trachy (pod Gliwicami).
Później wypatrzył mnie trener sportowy i zaczęłam przygodę na poważnie. Jeździłam sportowo cztery lata, dzień w dzień, po szkole wsiadałam w pociąg, a później w PKS, żeby dotrzeć do klubu. To był bardzo fajny okres w moim życiu, nie było czasu na "głupoty", najważniejsze były konie.
Potem wyszłam za mąż, wyjechałam za granicę, wróciłam po paru latach do kraju i zaprowadziłam do stajni moją córkę. Weszłam, poczułam zapach końskiej sierści i "wsiąkłam" :roftl:
Nasze konie mamy od ośmiu lat, są to dwie klacze sprowadzone z Holandii. Janneke od paru lat wyłączona ze sportu, jest mamą

Obrazek

I Elza, starsza o dwa lata, chodzi pod siodłem :)

Obrazek
"Bo na tym pieskim świecie to się bardzo liczy, by iść na sześciu łapach i na jednej smyczy."
(Marek Majewski)

Obrazek
Janneke
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Uzo
Imię: Joanna
Pochwały: 6

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 2 kwi 2014, o 05:13

Ja tylko na wakacjach na wsi - i raz w klubie jeździeckim - miałam okazję siedzieć na koniu. Bo jazdą trudno to byłoby nazwać :-)
Wszystkim Paniom-koniarom polecam przeuroczą książkę Strzemię-Janowskiego "Karmazyny i żuliki" - jedna z pierwszych moich lektur.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje