Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Szkolenie, seminaria, zawody, filmy.

Re: Kontakt wzrokowy.

Nieprzeczytany postprzez dorplant » 4 kwi 2014, o 20:56

Novaaa napisał(a):Witam,
Mam jeden problem w Obedience, a mianowicie kontakt wzrokowy. Pies patrzy mi w oczy, ale głowa jest lekko uniesiona, a nie mogę znaleźć sposobu, by utrzymać mu dłużej głowę w górze gdy nie mam piłki w ręce. Poza tym nasz kontakt jest lekko "naciągany", nie mam piłki, smaków pies nie patrzy, mam piłkę czy smaki to ten patrzy się albo mi w ozy albo na piłkę czy ręce. Jakieś pomysły? Jak nauczyć go patrzeć tylko w oczy i trzymać głowę w górze?

Z góry dziękuję :)

Moja rada, jeśli masz problem w danym sporcie ( tu Obedience), pytaj na forum sportowym ;-)
http://www.obedienceinfo.fora.pl/
dorplant
Szkoleniowiec
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sauron i Tigra
Imię: Dorota
Pochwały: 4

Nieprzeczytany postprzez BarbaraS » 5 kwi 2014, o 08:08

Kto pokaże punkt regulaminu (którejkolwiek z psich dyscyplin) gdzie wymaga się "kontaktu wzrokowego"? Ja nie umiem znaleźć.
BarbaraS
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Barbi/Figa
Imię: Barbara
Pochwały: 6

Nieprzeczytany postprzez Viva » 5 kwi 2014, o 09:12

CanisFamiliaris napisał(a):Nawet nie ponoć. Ponoć pozwoliłoby mi to zakwalifikować jako straszną LEGENDĘ.

Ale to się dzieje naprawdę

https://www.facebook.com/photo.php?v=10 ... =2&theater

O boże... Przeiceż to psa boli... Nie sądze ,że ten pies na zawodach będzie chodził na kontakcie bo przecież :
nikt mnei za łeb nie ciągnie to nie muszę się gapić..
Tylko pies kocha Cię bardziej niż siebie samego
Miłego dnia! :)
Viva
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: York: Abia
Imię: Jagoda
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 5 kwi 2014, o 09:19

Będzie. Wypracuje się odruch, jak u psa Pawłowa.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 5 kwi 2014, o 15:33

Ale przecież to jest takie humanitarne urządzenie :D najwyżej mu kark trochę zdrętwieje...
CanisFamiliaris
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Bura Won Do Domu :)
Imię: Marzena
Pochwały: 34

Nieprzeczytany postprzez Novaaa » 5 kwi 2014, o 15:36

Zofia napisał(a):Regulamin nie narzuca - ale zaczęła się moda. I ponoć już wymyślane są mechaniczne urządzenia, zmuszające psa do takiego chodzenia...
Człowiek potrafi.

Zofia

To już przesada, mechaniczne urządzenia? Masakra..

-- 5 kwi 2014, o 16:40 --

dorplant napisał(a):
Novaaa napisał(a):Witam,
Mam jeden problem w Obedience, a mianowicie kontakt wzrokowy. Pies patrzy mi w oczy, ale głowa jest lekko uniesiona, a nie mogę znaleźć sposobu, by utrzymać mu dłużej głowę w górze gdy nie mam piłki w ręce. Poza tym nasz kontakt jest lekko "naciągany", nie mam piłki, smaków pies nie patrzy, mam piłkę czy smaki to ten patrzy się albo mi w ozy albo na piłkę czy ręce. Jakieś pomysły? Jak nauczyć go patrzeć tylko w oczy i trzymać głowę w górze?

Z góry dziękuję :)

Moja rada, jeśli masz problem w danym sporcie ( tu Obedience), pytaj na forum sportowym ;-)
http://www.obedienceinfo.fora.pl/

Skorzystam, ale będziemy wałkować to tak jak najdłużej się da. Dzisiaj bez piłki szedł dobrze, głowa wysoko, kontakt jest, teraz tylko trzeba to codziennie powtarzać. Muszę to wszystko co wiem przestawić na praktykę, bo z owczarkiem holenderskim może być trudniej niż z ON'kiem. ;) Teraz tylko dostanie się na szkolenie i będzie dobrze..
Novaaa
Świeżak
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ares
Imię: Oliwia

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 5 kwi 2014, o 15:45

Novaaa napisał(a):
Zofia napisał(a):Regulamin nie narzuca - ale zaczęła się moda. I ponoć już wymyślane są mechaniczne urządzenia, zmuszające psa do takiego chodzenia...
Człowiek potrafi.

Zofia

To już przesada, mechaniczne urządzenia? Masakra..

Widziałaś filmik?

Nie ma takiego punktu, co nie zmienia faktu, że ludziom się to PODOBA. Tak samo jak w ujeżdżeniu podoba się mega wygięta szyja konia a'la łabędź, co niby świadczy o tym , że koń jest najlepiej ustawiony, i najlepiej pracuje mięśniami karku (między innymi dlatego konie w ujeżdżeniu nie mogą mieć luźnej grzywy - trzeba widzieć tą pracującą szyję...).

Mój pies, jeśliby wystartował w zawodach profesjonalnych, na pewno przy chodzeniu przy nodze nie dostałby takiej oceny jak typowo chodzący "pies na kontakcie" - biorąc pod uwagę nawet to, że pies nie potrafi skupić wzroku na tak bliskim punkcie, a jego pole widzenia jest zdecydowanie szersze. Mimo, że skupienie moje i takiego psa biorąc pod uwagę mechanizm i zdolności jego wzroku,byłoby TAKIE SAME - jej styl "podobałby się mniej" - niestety sędziowie też mają swoje preferencje.
I widzimy już modę na takie chodzenie, na taki kontakt.
CanisFamiliaris
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez dorplant » 5 kwi 2014, o 18:56

To pies który był uczony kontaktu wzrokowego smaczkiem i piłką. Nigdy żadnym innym urządzeniem.
Tak mniej więcej wygląda jego trening.

Tak wygląda to na zawodach:

A tak był uczony jako szczyluś.

Nowoczesne szkolenie sportowe polega na motywacji i wykorzystaniu popędów psa.
A to że niektórzy się posiłkują czymś dziwnym nie znaczy że na tym opiera się sport i że należy wszystko co ze sportem związane potępiać.
Mój pies lubi mieć kontakt wzrokowy za mną, tak samo jak lubi siedzieć mi na kolanach. :-)
dorplant
Szkoleniowiec
Owczarek niemiecki: Sauron i Tigra
Imię: Dorota
Pochwały: 4

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 5 kwi 2014, o 19:06

Dorota - Twoje filmy pokazują profesjonalną pracę, z psem z konkretnymi genetycznymi założeniami ;)

Podlinkowany przeze mnie filmik mówi o tym ŻE "brak talentu - trza patentu".... :(
CanisFamiliaris
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez dariex » 5 kwi 2014, o 20:26

BarbaraS napisał(a):Kto pokaże punkt regulaminu (którejkolwiek z psich dyscyplin) gdzie wymaga się "kontaktu wzrokowego"? Ja nie umiem znaleźć.

W obedience w klasach powyżej 0 ,na karcie ocen,jest rubryczka pt.Wrażenie ogólne i tam zdecydowanie ocenia się kontakt pary.
Poza tym cytuję z regulaminu klas 1 i 2 :
"Trening Obedience uczy psa działania we współpracy z przewodnikiem i pod kontrolą
przewodnika. Należy położyć nacisk na budowanie dobrego kontaktu pomiędzy psem
a przewodnikiem i uzyskanie tego, by pies chętnie podporządkowywał się
przewodnikowi nawet gdy przewodnik jest w pewnej odległości od psa. "

Dotatkowo z regulaminu klasi 1 i 2:

"ĆWICZENIE 10 – Wrażenie ogólne

Współczynnik: 2

Wytyczne: Podczas oceny wrażenia ogólnego kluczowa jest chęć psa do pracy i
podporządkowania się komendom przewodnika. Ważna jest dokładność, precyzja,
jak również naturalne poruszanie się obydwojga – przewodnika i psa. Aby uzyskać
wysoki wynik, obydwoje – przewodnik i pies muszą dobrze współpracować jako
zespół, pokazywać wspólną przyjemność z pracy razem i sportową postawę.
Na ocenę wrażenia ogólnego wpływają działania podczas i pomiędzy ćwiczeniami.
"

Oczywiscie nigdzie nie jest napisane,ze pies ma patrzeć przewodnikowi głęboko w oczy ale te zapisy w regulaminie są własnie tak interpretowane przez sędziów międzynarodowych.W klasie 0 nie jest to aż tak mocno oceniane ale już w klasie 1 bardzo.
dariex
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje