Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Korekty - niepodejmowanie jedzenia

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 20 sty 2016, o 00:03

Wracam do tematu z zapytaniem do osób z zaawansowanym tego typu problemem.
Próbowałam wszelkich metod pozytywnych. Korekt typu krzyk i naniesienie na szelkach. Obecnie pies i tak stara się zjadać znalezisko, no nic nie pomogło. Dodatkowo jak ma coś w pysku, robi uniki i próbuje uciekać - uważam że zaszło to za daleko. Działą tylko spacer z ciągłą pracą, ale wiadomo chwile przerwy też muszą być. Jestem zdecydowana na poważniejsze środki by uchronić psa przed konsekwencjami. Mam 3 pomysły:
1. Kaganiec na stałe, gdy pies jest luzem i nie pracuje ze mną - słyszałam opinie że psy w kagańcach też potrafią coś tam podjeść.
2. OE po spotkaniu szkoleniowcem - ktoś wie czy działa, nawet jeśli pies pokarm wziął?
3. Dyski Fishera/stary łańcuch dla odwrócenia uwagi psa - moja psica na głośne, dziwne dźwięki reaguje oderwaniem od danej czynności i rozglądaniem się - ktoś stosował?
Proszę o opinie.
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Anna

Re: Korekty - niepodejmowanie jedzenia

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 20 sty 2016, o 08:51

Proponuję najpierw pokazać pracę z psem na żywo szkoleniowcowi. Być może problem jest w błędnym przekazywaniu informacji, co pies powinien robić, gdy znajdzie niedozwolone jedzenie, albo w braku pełnego podporządkowania przewodnikowi.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 20 sty 2016, o 22:34

Staram się nauczyć psa by znalezione jedzenie ignorował. Nie wychodzi, nie wiem czy zjadanie znalezionego jedzenie nie jest już w psiaku zbyt zakorzenione, do tego jest to tak silne, że mimo korekt na szelkach pies próbuje się dobrać do jedzonka, przechytrzyć mnie.
Ostatnio edytowano 22 sty 2016, o 17:45 przez Crazywithdog, łącznie edytowano 1 raz
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 22 sty 2016, o 13:07

Czy ktoś stosował gwizdek dla przerwania zachowania?
Ostatnio edytowano 22 sty 2016, o 17:45 przez Crazywithdog, łącznie edytowano 1 raz
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Juliuszka » 22 sty 2016, o 13:36

Crazywithdog,
byliście już u jakiegoś szkoleniowca?

Nie gniewaj się, ale czytając Twoje posty nie mogę oprzeć się wrażeniu, że bardzo bardzo chcesz, jednak brak Ci podstaw...

Używałam i OE i łańcucha i kluczy i gwizdka i jeszcze kilku innych "pomocy naukowych".
Każdej na żywo, na konkretnym psie, dla osiągnięcia indywidualnie wyznaczonego celu.
W czym Ci to pomoże?

W lutym w Poznaniu będzie Aneta Migas, polecam bardzo, krzywdy nie zrobi ;)

AM-ON, reklamuję Cię! :*
.the greater the pressure, the greater the power that builds beneath it.
Juliuszka
Początkujący owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 22 sty 2016, o 13:55

Byłam, u kilku, zalecali kaganiec gdy spuszczam psa.
To prawda, ze chce i wyszukuje metody, ze wszelkich dostępnych.
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Juliuszka » 22 sty 2016, o 14:07

Wyszukać możesz, tylko co dalej?
Będziesz potrafiła zastosować je w praktyce tak, aby osiągnąć efekt, którego oczekujesz?
Stosując awersję, trzeba być przygotowanym, że sytuacja może się różnie rozwinąć...

Kaganiec jest rozwiązaniem. Może być czasowym - w trakcie przepracowywania problemu, jak i ostatecznym - zabezpieczasz przód i siły nie ma: nie podejmie znaleziska.
Juliuszka
Początkujący owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 22 sty 2016, o 14:15

Juliuszka to prawda. Właśnie tak myślę, kaganiec żeby nie pogłębiać problemu i dodatkowo uczenie przywołania bezwzględnego na gwizdek.
Komenda PLUJ się przyda?
Ostatnio edytowano 22 sty 2016, o 14:37 przez Crazywithdog, łącznie edytowano 2 razy
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Juliuszka » 22 sty 2016, o 14:20

Nie.
Jeśli nie ma PODEJMOWAĆ, to żadnego plucia.
Kaganiec.
Masz pewne przywołanie w każdej innej sytuacji?
Po co ci gwizdek?
Pies odbiega od Ciebie na odległość, na jaką nie dociera Twój głos?
Juliuszka
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 22 sty 2016, o 14:31

Pewne przywołanie - tak, no chyba że psica znajdzie coś do zjedzenia - albo przybiega i zjada albo przybiega jak zje i tu własnie myslałam o gwizdku, który miałby oznaczac natychmiastowe przybiegnięcie - oczywiście przy wypracowaniu przy jedzeniu. Gwizdek miałby wytrącać psa z tego stanu - coś znalazłam, chce zjeść.
Pies, ćwicząc zignoruje rzucane jedzenie chodzi na kontakcie przy jedzeniu, problem jest z zachowaniem, gdy ma swobodę, wolne.
A zachowanie zastępcze przy znalezionym jedzeniu - można wypracować?
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje