Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Koszty utrzymania psa.

Nieprzeczytany postprzez niya » 9 mar 2012, o 09:14

Ciężki temat. Wczoraj będąc w pracy kolega ni z tego ni z owego spytał czy wiem ile miesięcznie wydaję na psa bo on chciałby sobie sprawić (golden retiver) i chciałby wiedzieć "jakich kosztów się spodziewać" więc zaczęłam myśleć nad podstawami czyli wybór żywienia - u mnie Amba jest karmiona domowym jedzeniem więc wiadomo, że jakaś część tego co gotujemy dla siebie ląduje w misce Amby ( oczywiście mówię o składnikach typu mięso, warzywa, kasze ale inaczej doprawione i przygotowane), za suchą karmą nie przepada mimo wypróbowania kilku marek, wciąż szukamy tej właściwej, 2-3 razy w tygodniu kości, które biorę od znajomego rzeźnika i za które płacę połowę ceny. Amba odpukać jest zdrowa więc szczepienie raz w roku no i w okresie wiosennym wszelkie zabezpieczenia przeciw kleszczom ( koszt wszystkiego ok. 100 zł?) szampony to przecież kilkanaście zł a i butelka służy koło 5-6 miesięcy ( duża butla). Zapewnienie psu swojego miejsca w ogródku też zależy od nas samych bo ja nigdy nie odgradzałam Amby, a kolega jednak chciałby kojec więc to też idzie w koszty spore. Tak samo koszty są o wiele większe na początku niż później ( oj wolę nie podliczać tego co Amba zniszczyła pod naszą nieobecność jak miała kilka miesięcy).

Tak myślałam nad tym i myślałam i wyszło, że miesięczne koszty to koło 400-450 zł, ale bywa że w miesiącu nawet 200 nie wydaję. A jako przykład podałam mu ten miesiąc kiedy czeka nas wizyta u weterynarza na ogólną kontrolę, jakieś zabezpieczenie na kleszcze, pchły, kupiłam nową obrożę i smycz mocniejszą, zabawki dla niej :P, na jedzenie zakładam około 300-400 zł więc koło 600-700 zł jak nic, ale zaznaczyłam, że to akurat taki miesiąc poważniejszych wydatków no i jednak wszystko zależy od tego czym karmi psiaka bo myślę, że tu koszty różnią się ogromnie.
Chyba go nie odstraszyłam bo wieczorem zadzwoni, że znalazł dwie hodowle i umówił się w jednej z właścicielem :)

Potraficie powiedzieć ile miesięcznie wydajecie na swojego pupila? przyznam się, że aż do wczoraj nie myślałam nad tym wiele, ale miesięcznie jednak staram się nie przekroczyć jakiejś tam kwoty, czasami jak nie mam za dużo czasu bo np w dany miesiąc wypada mi więcej pracy to kupujemy więcej gotowych karm :-( i wiadomo, że koszty wzrastają więc jednak także i dla dobra psa staram się gotować mu codziennie, lub gotuje więcej, zamrażam i chomikuję w zamrażarce.

Nie jeździmy na żadne wystawy ani nic bo jak wiecie Amba jest od rodziców którzy obydwoje są długowłosymi owczarkami niemieckimi ( jak nie mają rodowodu to się mówi w typie owczarka niemieckiego tak?), ale bez papierów. Jedyne koszty w tym względzie jakie ponosimy to zabieranie ją nad jezioro czy do lasu :roftl: lub na zakupy bo Amba uwielbia jeździć autem.
Obrazek

Obrazek
niya
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amba
Imię: Danuta
Pochwały: 7

Re: Koszty utrzymania psa.

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 9 mar 2012, o 09:33

Gdy był zdrowy ~300zł, obecnie ~800zł. Uśredniając oczywiście, wliczone wszystko oprócz kosztu zakupu zabawek i akcesoriów.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 35

Nieprzeczytany postprzez Kiria » 9 mar 2012, o 10:10

U nas nie ma jakiś tam szaleńczych sum w utrzymaniu Zulusa. Kojec nas wyniósł jakieś 450-500zł, teraz na wiosnę chcemy mu wylać częściowo betonem,częściowo wyłożyć deskami pod spodem styropian. Nie będą to jakieś duże koszta. Wiadomo co jakiś czas trzeba coś poprawić, ulepszyć czy to będzie legowisko w domu czy na dworze właśnie w kojcu, by pies miał się świetnie. Jeśli chodzi o karmienie - to chyba najdroższa "impreza" jeśli chodzi o zdrowego, normalnie funkcjonującego psa. (pomijam koszty leczenia w razie psa po wypadku, w czasie choroby itd). My kupujemy karmę przez internet, kości mamy z ubojni w śmiesznej cenie (mam nadzieję, że to sie nie zmieni :-) ) dodatkowo makaron kupuję, jakieś warzywka.. Smaczki i zabawki swoją drogą, akcesoria ... Miesięcznie nie da się tego określić, bo raz wydajemy mniej raz więcej - ale tak średnio jakieś 200 - 250zł. :-) Teraz, gdy przyjdzie sezon wystawowy na pewno się to zmieni.
Kiria
Owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zulus

Nieprzeczytany postprzez sKate89sc » 9 mar 2012, o 10:17

Jak miala sterylke i usuwane te wilcze pazury to prawie 1000zl wydaliśmy ale to tylko dlatego ze karma akurat sie skonczyła i leki na dysplaje trzeba było kupic, a tak to jak mamy karme i zabawki to groszowe sprawy na smakołyki.
Faktycznie nigdy sie nie zastanawiałam nad tym ile wydajemy na psa :)
Ale jednego sie trzymam, jeśli trzeba wydać wieksze sumy na leczenie czy karme to nie oszczedzam bo wiecej na papierosy wydaje :mur: , a jeśli brakowałoby mi na smakołyki czy zabawki dla małej to rzuciłabym mój okropny nałóg
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Obrazek
Obrazek
sKate89sc
Klubowicz
Owczarek niemiecki: ♥ Gabi ♥
Imię: Kasia
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez dariex » 9 mar 2012, o 10:38

To zależy co kolega ma na myśli pytając o koszta utrzymania,bo jeśli tylko o karmę i szczepienia to nie są to wysokie koszta ale wiadomo,że jak się zacznie podliczać obroże,smycze,szelki ( do "cywilnych" spacerów to jedno ale jak się uprawia psie sporty to już w ogole wychodzi kosmos),piłki,gryzaki i inne gadżety,do tego kasa za szkolenia ( można zatrzymać się na PT ale jak ktoś ma ambicje to szuka wiedzy no i te koszta nagle się powiększają i powiększają...).Wychodzi wtedy chyba kwota porównywalna z utrzymaniem dziecka i nie żartuję.
Jeśli dodatkowo dochodzi leczenie,bo pies przewlekle choruje,to też koszta rosną hoho.

Ja nie umiem tego przeliczyć na konkretną kwotę,którą wydaje stale miesięcznie.
dariex
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 21

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 9 mar 2012, o 19:25

Ja ostatnio zastanawiałam się nad tym.
A zaczęła się od tego, że parę lat temu był reportaż o tym, jak pewien Pan powiesił swojego owczarka. Bo nie szczekał i nie było go stać aby go utrzymać. Bo 250-300 zl miesięcznie nie leży na ulicy a to był Pan chyba nawet bezdomny.
I obliczyłam i to dla mnie jakiś kosmos jest, bo ja na prawdę wydaję mało na moje 2 psy. Wszystko obliczam na 2, bo razem im kupuję wszystko i nie dzielę, że na tego tyle wydałam a na drugiego tyle.
Więc tak, jedzenie wychodzi ok. 70-80 zł miesięcznie czasem więcej ale 100 nie przekraczam.. i to jest podstawa i czasem na tym koniec :-O :-O
oczywiście, ze doliczam szczepienia, smaczki, jakieś zabawki czy akcesoria, ale to w przeliczeniu na cały rok i podzieleniu na miesiąc to kwota ta wacha się o ok 50 zł. Mam ciche miesiące, że tylko kupię smaczki za 10 zł, a są miesiące jak ten, gdzie już straciłam ekstra 100 zl i koniec na ten miesiąc.
Oj 110 bo jeszcze piłkę piszcząca kupiłam. W lutym zakupiłam tylko smaczki za 10 zł, a w styczniu chyba nic ekstra. Smycze to mamy nawet jedną, która ma ponad 10 lat, ale bardzo fajnie mi teraz w dłoni leży i nie mam zamiaru kupować nowej...

A jeśli chodzi o chorobę w razie w to jak mam przypływ gotówki to odkładam ok 50-100 zł do specjalnej koperty. I po te pieniądze nie sięgam. Bo gdy psiakowi coś się stanie to mam na te najpotrzebniejsze wizyty u weta. Kiedyś postawiłam skarbonkę i przez pierwsze miesiące lądowały tam jakieś pieniądze a potem stała sie niewidzialna :przerażenie: :przerażenie: :przerażenie:
Obrazek
kalyna
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 13

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 10 mar 2012, o 09:20

Jeśli do kosztów utrzymania poza:
- jedzeniem, suplementami,
- warzywami, owocami
- smyczami, szelkami, obrożami, kagańcem, długą linką do szkolenia, identyfikatorami, butami w razie skaleczenia łapy,
- podstawową opieką weterynaryjną,
- podstawowymi lekami typu kropelki do oczu, maść na stopy w zimie,
- zabawkami
- smakołykami
- podstawowym kursem z zakresu posłuszeństwa
- legowiskiem
-matą ochronną do samochodu,
doliczyć koszty paliwa to mnie w skali roku wychodzi spora sumka.
Nie mamy własnego ogrodu, nie mamy pola za płotem, więc na każdy długi (2-3 godzinny) spacer, co najmniej 5 dni w tygodniu jedziemy samochodem. Do tego jeszcze dochodzi częstsze sprzątanie i pranie w mieszkaniu (woda, prąd, gaz) no i zupełnie niewymierny - własny czas.

Nie liczyłam ile to miesięcznie wynosi, ale kiedyś podliczyliśmy koszt utrzymania naszej świnki morskiej i sami byliśmy zdziwieni, bo wyszło średnio 25 zł miesięcznie :lool:

A jak piesek zachoruje, to .....strach się bać.
Obrazek

Co każdy posiadacz psa przeczytać powinien: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 8

Nieprzeczytany postprzez Kazann » 10 mar 2012, o 11:00

U nas na poczatku wygladało to tak:
wydawalismy na jedzenie to wiadomo na poczatek karma dla szczeniakow ta z wyzszej półki co sie w krótce okazalo kazan strasznie sie drapal nie wiedzielismy jaka jest przyczyna byl zabezpieczony przed kleszczami i pchlami. Okazalo sie ze Kazanek ma uczulenie na kurczaczka ktory byl skladnikiem karmy zmienilismy na wolowine. Pozniej bolaly go lapki bo za szybko rosl wiec dodatkowo koszty witamin ok 50zl miesiecznie nie liczac zabawek legowiska i innych przyjemnosci. teraz jestesmy na karmie pedeegree zjadamy jej mniej wiecej 20kg miesiecznie wiec koszt ok 120-130zl w zaleznosci gdzie ja kupimy no i dochodza nam rozne wpadki naszego ulubienca typu skaleczona lapa czy cos w podobie i problemy z uszami a wlasciwie najbardziej z prawym ale mamy zaprzyjazniona nasza kochana pania weterynarz ktora jak do niej pojdziemy podlicza nas tylko za ewentualne leki za wizyte nie bierze nic :) no i oczywiscie smakolyki i czasem jakas nowa pozadna zabawka bo te byle jakie sa w strzepach po "minucie":)
Kazann
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 10 mar 2012, o 11:10

Kazann napisał(a): teraz jestesmy na karmie pedeegree zjadamy jej mniej wiecej 20kg miesiecznie wiec koszt ok 120-130zl w zaleznosci gdzie ja kupimy

nie chcę Wam nic narzucać, ale pedigree nie jest dobrą karmą a i sporo na nią wydajecie. Wiadomo dawkowanie pedigree jest chyba spore aby psiak się najadł, więc nie śmiało proponuje oglądnąć się za inną karmą do jedzenia.
W miarę dobra i moim smakowała to BRIT czy Bosch, gdzie za 15 kg wyda sie ok 92-100 zł. Jak dobrze poszukasz to jest promocja, że za 30 kg płaci się 160 zł. a różnica między pedigree a Boschem czy Britem jest dość istotna. aa no i powyżej 99 przesyłka za free :)

edit. teraz dotarło do m nie, że na kurczaka jest uczulony :( to koszty karmy są niestety wyższe :(

swoją drogą to widział ktoś nowego Brita? w każdej karmie jest ponad 40% kurczaka :-O :-O :-O cena podskoczyła w górę, ale nie aż tak drastycznie. i jest jagnięcina z ryżem.. to tylko tam nie ma kurczaka...
Obrazek
kalyna
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 13

Nieprzeczytany postprzez Kazann » 10 mar 2012, o 11:37

Na kurczaka byl uczulony zapomnialam dopisac ze to minelo z wiekiem teraz dostaje karme z kurczkiem i czasem nawet samo miesko z kurczaka i nic juz sie nie dzieje:) i dzieki za info zaczynamy rozgladac sie za nowa karma mam nadzieje tylko ze chrabiemu zasmakuje:)
Kazann
Losowy avatar

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje