Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

krostki/ plamki w uszach

Nieprzeczytany postprzez Ksena » 2 kwi 2016, o 16:58

Od kilku dni zauważyłam w jednym z uszu Hery takie czerwone plamki/podskórne krostki. Ogólnie ucho jest delikatnie różowe. Wydzieliny z ucha nie ma, przewód czysty, brak niepokojącego zapachu. Skropkowana jest tylko małżowina.
Po wielu latach nawracających się zapaleniach uszu u Kseny jakoś z marszu ruszyłam do tego ucha z oliwką na waciku. Kilka razy je czyściłam ale nie było widać efektu ani w jedną ani w drugą stronę.
Byłyśmy u weta(ucho wewnętrzne, przewód słuchowy czysty, wymaz w normie) i mamy zalecenia smarowania się tridermem.

Doczytałam jednak w necie, że takie kropki bywały u psów na tle alergicznym i pomagało wapno. Hera ostatnio namiętnie pożera rzeczy nie jadalne, więc nie wykluczam i u niej takiej akcji. Wytargałam z szafki dziecięce wapno w syropie i chciałabym je również włączyć w leczenie. Tylko jak to dawkować? (calcium 114 jonów wapnia/5 ml)

Miał ktoś podobne objawy u swojego pupila? Co to wówczas było? Nasza wetka póki co po omacku działa... :-(
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Ksena
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Hera i Aria
Imię: Karolina
Pochwały: 1

Re: krostki/ plamki w uszach

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 2 kwi 2016, o 17:19

Panda jak zje trochu kurczaka to w najlepszym wypadku uszy zasyfione, mega czerwone i swędzące :( a niedaj boszee karma zbożowa z kurczakiem to masakra wersja hard :/ uszy, pysk, łapy i ogon czerwone swędzące :(
Młoda dostaje psie wapno nie chciało mi się bawić w przeliczanie :D zawsze na 2 max 3 dzień wsio przechodzi :P
xxxkaluniaxxx
Moderator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Pochwały: 10

Nieprzeczytany postprzez Ksena » 2 kwi 2016, o 17:27

A w zoologu dostanę taki preparat? Czy do weta trzeba jeszcze raz?

Nie tarmosi uszami, nie drapie, w ogóle nie widać nimi zainteresowania, wiec mogę wnioskować, że nie swędzi ją to, ale tych kropek też nie ma jakoś bardzo dużo, z 6-8 bym naliczyła może...
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Ksena
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 2 kwi 2016, o 18:08

w zoologu, internetach, u weta gdzie tam Ci wygodniej :P

Autor postu otrzymał pochwałę
xxxkaluniaxxx
Moderator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 3 kwi 2016, o 08:35

Jeśli to tło alergiczne to wapno nie pomoże :-) nie zaszkodzi, ale nic nie da. To mit i placebo:D Tylko leki antyhistaminowe ewentualnie sterydowe. A jeśli alergia pokarmowa to tylko dieta ;-) choć jeśli są krostki to pewnie powierzchowne bakteryjne zapalenie, wiec maść z antybiotykiem i sterydem da radę.
Obrazek
WarOfWorlds
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 3 kwi 2016, o 16:44

Toś mnie teraz zabiła :D Całe życie w kłamstwie :-( :roftl: To po jaką ch***re lekarze, weci przepisują wapno? :scratch Razem z bratem zawsze dostawaliśmy wapno jak alergii dostawaliśmy :scratch W szkole też mówili że jak coś to wapno, tak samo na praktykach :-)

Taka ciekawostka, leki antyhistaminowe nie działają na każdego psa :-P Na Kale działało choć nie jakoś wybitnie ale przynajmniej udawało się uchronić przed sterydami :) Na Pande nie działają.
Weci lubia sterydy bo efekt szybki i walą prawie na wsio :D
xxxkaluniaxxx
Moderator

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 6 kwi 2016, o 21:17

Tak, lekko antyhistaminowe różnie działają u psów, za to u kotów częściej się sprawdzają. :-) już nie pamiętam kto nam to mówił z tym wapnem, ale na studiach nas pewno :-) nie mam niestety naukowych źrodeł.
Obrazek
WarOfWorlds
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka

Nieprzeczytany postprzez Ksena » 18 kwi 2016, o 18:22

Maść pomogła. Po 5 dniach smarowania mamy zdrowe uszy.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Ksena
Klubowicz

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje