Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Adopcje.

Re: KSENIA mix wilczak/ON potrzebuje pomocy!!

Nieprzeczytany postprzez Nakasha » 29 sie 2012, o 09:37

O tej właśnie koleżance wspominałam.

Od maja sunia ma postępy, ciekawe, jak to się rozwinie i czy znajdzie się ktoś, kto będzie w stanie się nią zaopiekować. Nieprzewidywalny i agresywny wilczak jest niebezpieczny, bo gryzie nie tylko inne zwierzęta, ale również swoich właścicieli. Niemniej z Ksenią da się pracować, więc ja mam nadzieję, że znajdzie odpowiedzialny i świadomy dom.
Nakasha
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nemo, Nala i Shira
Imię: Agnieszka
Pochwały: 7

Re: KSENIA mix wilczak/ON potrzebuje pomocy!!

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 29 sie 2012, o 16:40

Przebrnęłam przez te 85 stron, przez wszystkie przepychanki i pyskówki :mur:
Agnieszka, dla mnie sytuacja w żaden sposób nie uległa poprawie, niestety. Zauważ, że w poprzednim hoteliku problemu zaczęły się kiedy powstała więź między sunią, a "jej" człowiekiem. Tak naprawdę z nowego hotelu nie ma żadnych konkretnych informacji, nie ma opisu pracy z psem, nie ma filmików, a na zdjęciach widać tylko zestresowanego, okazującego uległość psa, który na pewno nie czuje się pewnie przy osobie trzymającej smycz :nea:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak dla mnie sytuacja w żaden sposób nie zmienia się in plus, pieniędzy wydana masa, pies jest niebezpieczny po prostu i nie nadaje się do adopcji.
I jeszcze raz zacytuję słowa Twojej koleżanki:
... Gdyby przeszedł to, co przeszła Ksenia, pewnie nie byłoby już, w co rąk włożyć lub raczej nie byłoby jak tych rąk wyjąć.

Macie do czynienia z psem, który nie jest i już nigdy nie będzie przewidywalny. Im pewniej poczuje się na jakimś terenie, im będzie bezpieczniejsza, tym może być bardziej groźna. Początkowo dla psów i zwierząt, potem dla ludzi. Uchwycone z obszczekiwania kadry to nie lęk, to lęk, który przerodził się w agresję. Rozwiewam złudzenia. Jeśli to jest miks wilczaka, a wygląda na takowy, i gdzieś już w niej nastąpiło przełamanie do używania zębów, wcześniej czy później nastąpi sytuacja, w której użyje ich ponownie, a potem kolejny i następny raz.

I takie samo jest moje zdanie.
Podobnie jak w kwestii:
za wiele uwagi, czasu i środków poświęca się na przypadki beznadziejne, podczas gdy takie psiaki jak Celar - rokujące, młode, normalne - czekają, aż ktoś je wyszuka... I czasem nie doczekują. Ale proste przypadki nie są tak heroiczne w wyrazie. Niestety.

I tak jak istnieje sztuka dla sztuki, tak bywa pomaganie dla pomagania, a nie po to, by pomóc.
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje