Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Kto obcy?

Nieprzeczytany postprzez mariola » 31 lip 2012, o 21:34

kiedy wasze psiaki rozrozniały kto domownik kto obcy bo moj 5miesieczny to do wszystkich leci ciekwe kiedy mu to przejdzie nie wiem co robic jak przychodza znajomi czy zamykac go aby ich nie wachal czy pozwalac na kontakt
mariola
Losowy avatar

Re: kto obcy?

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 31 lip 2012, o 21:36

To, że do wszystkich się łasi, nie znaczy, że nie odróżnia domowników od obcych :)
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 42

Re: kto obcy?

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 1 sie 2012, o 05:26

Jeśli znajomi wyrażają zgodę na kontakt z psem pozwalaj mu ich wąchać, nie izoluj, nie rób z niego dzikusa. On dobrze wie, kto jest członkiem jego stada.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Re: Kto obcy?

Nieprzeczytany postprzez niya » 1 sie 2012, o 09:00

On już dawno to wie :) od Ciebie tylko zależy jak będzie traktował obcych ludzi czy będzie do niech przyjaźnie nastawiony czy od nich izolowany
Amba była z nami 6 lat, 3 miesiące i 13 dni
Obrazek
Od 30.03.2018 jest z nami Sara, 2-letnia ON-ka ze schroniska :)
Obrazek
niya
Klubowicz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amba[*], Sara
Imię: Danuta
Pochwały: 8

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 1 sie 2012, o 21:23

przecież to mały szczeniak. ludzkie dzieci też są bardzo ufne w stosunku do nieznajomych. pozwalaj mu na jak najwięcej kontaktów z różnymi ludźmi, także tymi dziwnie zachowującymi się np. jeżdżącymi na wózku, chodzącymi o kulach tak, aby potem dorosły pies nie bał się ich
beatrx
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez mariola » 1 sie 2012, o 21:28

a ja slyszalam inne teorie ze jak bedzie mial kontakt ze wszystkimi i wszyscy beda go glaskac i bawic sie to marny z niego stroz wyrosnie tak mi doradzaja ci co maja duze psy
mariola
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 2 sie 2012, o 05:47

Co wy macie z tym stróżowaniem i średniowiecznymi metodami tresury bez tresury? Jak będziesz go izolować, to też może być kiepskim stróżem, kwestia wrodzonych predyspozycji, bo raczej nie wygląda na to żeby był w tym kierunku profesjonalnie szkolony. Odpowiedz sobie na pytanie czy chcesz psa normalnego, czy nieprzewidywalnego dzikusa.

Twój pies, rób co chcesz ale obyś za jakiś czas nie wróciła na forum z pytaniem, co zrobić żeby np. pies zachowywał się normalnie u weta czy podczas jakiegokolwiek innego wyjścia poza posesję.

Autor postu otrzymał pochwałę
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Szpak » 2 sie 2012, o 09:12

mariola napisał(a):a ja slyszalam inne teorie ze jak bedzie mial kontakt ze wszystkimi i wszyscy beda go glaskac i bawic sie to marny z niego stroz wyrosnie tak mi doradzaja ci co maja duze psy

Rady tych co mają duże psy wyrzuć do kosza!!! Nie wymagaj od 5 miesięcznego szczyla, że będzie ochroniarzem! To jeszcze psie dziecko i upłynie wiele czasu zanim dorośnie.

Powiem tak. Odbierając corsiaki oczywiście pojechałam do hodowcy. Do bramy podbiegło pięć potężnych :-O szczekających psów. W życiu sama nie odważyłabym się wejść za bramę. Furtkę otworzył hodowca. Weszłam. Psy okrążyły mnie i domagały się głaskania. Więc jego psy to stróże czy popierdułki?

Może inaczej. Moje 3 szczyle to stróże, pomimo ich dziecięcego wieku. Cóż dla mnie oznacza stróż? To psiak, który swoim szczekaniem ogłasza wszem i wobec, że jest, że "obcy" musi się dobrze zastanowić, czy wejść do domu bez zaproszenia domownika. To, że są duże, wyglądają dość potężnie jak na swój wiek to ich dodatkowy atut. Nie wyobrażam sobie, żeby były agresywne dla ludzi!!!! Uwielbiają głaskanie i smakołyki. Każdy wchodzący do mojego domu po obwąchaniu, jeżeli ma tylko na to ochotę i się ich nie boi, może je głaskać ile chce - one to uwielbiają.

A tak na marginesie. Psie charaktery są różne. Od Adriana Monka do Hannibala Lectera.
Szpak
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ursa
Imię: Baśka
Pochwały: 13

Nieprzeczytany postprzez mariola » 2 sie 2012, o 09:53

chyba sie nie zrozumielismy mi chodzio to kiedy przestanie biegac za kazdym i sluchac sie obcych on poprostu idzie za tym kto go zawola i poprostu wszytko mu jedno z kim przebywa jak ktos do nas przyjdzie to on mnie nie slucha pojdzie za byle kim z podworka i jeszcze jedna sprawa gdy przyjdzie ktos obcy a on chce sie z nim bawic i ten krzyknie na niego ze NIE nie rusz mnie to on daje spokoj slucha sie bardziej obcych niz mnie ze mna to robi co chce gryzie szaarpie za rekaw nie da spokojnie przejsc a co do izolowania to ja go nie izoluje jezdimy wszedzie samochodem chodzimy na spacery chodzilo mi o to dlaczego slucha wszytkich nawet tych co pierwszy raz widzi a mnie mniej
mariola
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Szpak » 2 sie 2012, o 10:17

Być może nigdy.
A z psem czeka Cię praca. Praca i konsekwencja, bo pies nie będzie Cię szanował i będzie pozamiatane. Szkolenie przede wszystkim. Jeżeli z różnych powodów nie możesz skorzystać z profesjonalnego kursu - czytaj, pytaj. Na forum jest wielu wspaniałych ludzi, którzy mogą Ci pomóc. Trening czyni mistrzem.
Moje też tak miały, że słuchały się wszystkich, oprócz mnie. Nie wiem jak to się stało, bo nie zrobiłam nic specjalnego, nie byliśmy w psiej szkole, ale teraz to "moje" psy. Chociaż (wierz mi na słowo) to też nie jest dobre rozwiązanie, oczywiście w moim przypadku :negatyw:
Szpak
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Ursa
Imię: Baśka
Pochwały: 13

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje