Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Którą karmę wybrać?

Nieprzeczytany postprzez mlodaoi » 27 mar 2012, 12:07

Witam

Od Paru dni jestem właścicielką 8-tygodniowego ONka. Od hodowcy dostałam wyprawkę karmy Josera, mówił, że jeśli zdecyduję się ją kontynuować to od 2 miesiąca, żeby podawać mu już Josera Kids. Gdy pytałam weterynarza jaką karmę by polecał, wymienił parę firm, ale nie podał, żadnej konkretnie, między innymi były to Bosch, Purina, Orijen. Poczytałam trochę o karmach w internecie i znalazłam, że Josera ma min. 32% zawartości mięsa, natomiast Orijen Puppy Large aż 70%, ale gdzieś znalazłam, że Orijen jest zbyt wysokobiałkowa jak dla szczeniaka. I teraz moje pytanie, czy zatem kontynuować Josere, czy może zdecydować się na Orijen, a może Państwo możecie polecić jakąś inną dobrą karmę, która pozwoli prawidło rozwijać się mojemu pieskowi. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam
Marta
mlodaoi
Losowy avatar

Re: Którą karmę wybrać?

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 27 mar 2012, 12:31

Karmy Orijen nie są zalecane dla szczeniąt czy podrostków rasy ON, zawierają za dużo białka. Na Twoim miejscu zostałbym tymczasowo przy obecnie podawanej karmie, a potem w zależności od funduszy przeszedł na Josera Kids lub szukałbym czegoś lepszego, np. pośród karm holistycznych.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 39
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Którą karmę wybrać?

Nieprzeczytany postprzez Pako » 18 kwi 2012, 06:57

Polecam tę karmę.Mój owczarek wcina ją od początku,aż mu się uszy trzęsą.Jest nie droga,pies rozwija się bardzo dobrze,a przede wszystkim mu smakuje. http://allegro.pl/purina-dog-chow-puppy ... 84591.html
Pako
Losowy avatar

Re: Którą karmę wybrać?

Nieprzeczytany postprzez Samba=) » 06 cze 2012, 08:09

Karma Hills jest dobra (moim zdaniem)
Polecam, moja suczka je ja od malego
Samba=)
Losowy avatar

Re: Którą karmę wybrać?

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 06 cze 2012, 08:24

Samba=) napisał(a):Karma Hills jest dobra (moim zdaniem)
Polecam, moja suczka je ja od malego

Mam na ten temat inne zdanie. W tej cenie można znaleźć lepsze karmy.

Hill's nawet weterynaryjnego I/D potrafił zepsuć wprowadzając na rynek nową, dużo gorszą formułę.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 39
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post