Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Pokaż nam swojego psa innej rasy, kota, papugę, chomika lub jeszcze innego zwierzaka.

Kuba & Buba czyli "myszy, które skaczą".

Nieprzeczytany postprzez aniawis39 » 8 maja 2012, o 20:53

Owczarka, jak na razie brak (może się kiedyś doczekam :P), ale w domu szaleją dwie cudowne pannice. Są to Kuba i Buba - myszoskoczki. :) To mało znane zwierzątka, jednak z dnia na dzień zyskują coraz większą popularność. Sława ma jednak swoją cenę i coraz więcej ludzi trzyma je w nieodpowiednich warunkach. Na całe szczęście polscy miłośnicy tych wspaniałych stworzonek robią swoje i powstało oto takie dziwactwo, jak strona i forum http://www.gerbile.pl oraz "Klub Gerbila".
Przejdźmy jednak do moich panienek. :) Moja przygoda z myszoskoczkami zaczęła się całkiem przypadkowo. Ot tak w 4 klasie postanowiłam zabrać do siebie jakiegoś szkolnego zwierzaka na ferie zimowe. Chciałam "przygarnąć" na 2 tygodnie Lenkę - chomika syryjskiego. Niestety dowiedziałam się, że jest ona już "zaklepana". I tak oto do mojego domu trafił myszoskoczek Hamster. Godzinami ślęczałam z nosem przy klatce czyhając, aż wyjdzie z domu - tak bardzo chciałam go ujrzeć. Gdy korzystałam ze swojego ukochanego brata komputera on nieśmiało wydreptywał z domku i kierował się do miski. Podczas "przekazania" Hamstera do mojej znajomej (miałyśmy się nim opiekować pół na pół) ryczałam, jak bóbr. Przyzwyczaiłam się do paskuda. :) W dzień przed oddaniem Hamstera zaczęłam Mamie truć (moja specjalizacja ^^) o myszoskoczku. Namowy te skończyły się przystąpieniem Babci do ataku. W końcu wypowiedziała magiczne słowa: "Jak tak bardzo zależy to Ci kupię". Jeszcze tego samego dnia wraz z rodzicami przebyłam męczącą wyprawę po sklepach zoologicznych... Na następny dzień kupiliśmy klatkę i myszoskoczka. W tenże sposób do mojego domu trafiła Kuba (DEH lub Lt. DEH ur. --.12.2009).Wspomnę jeszcze, że Kuba miała być samcem, a jest zacną samicą. :) Nie mieszkała w najlepszych warunkach (patrząc z mojej, teraźniejszej perspektywy). Jakimś cudem trafiłam na forum gerbile.pl, dowiedziałam się co i jak i od tamtego momentu zaczął się bój o towarzysza dla mojej panny. Po roku tejże bitwy (zwycięskiej) do Leszna z Opola przybyła Buba (Agouti Sp+ ur.13.10.2011). Dlaczego z Opola - ponieważ w Opolu mieści się cudowna hodowla "Kenamyszowe Stadko". A dlaczego z hodowli? Żeby nie było niespodziewanych młodych, albo żeby nie okazała się samcem. Mała już od pierwszego dnia lubiła nas (mnie i Mamę) ugryźć. O dziwo mnie ugryzła 2 razy do krwi, a Mamę to tak tylko "uszczypnie". Panny są od grudnia razem i szczęśliwie. Niestety Kuba w marcu zaczęła nam chorować na nowotwór - jeszcze się bidulka trzyma, ale rak to nie byle co, a guza na tyłku ma wielkości swojej makówki. :/ Jedyne co mnie pociesza to to, że Buba ładnie i zdrowo się rozwija (była najmniejsza z miotu).
Dziś wstawię tylko jedno zdjęcie, ale za to jakie urocze! :)
Obrazek
Dodatkowo dodam, że panny można również spotkać na facebooku - http://www.facebook.com/kubaibuba . Dziękuję w imieniu dziewczyn za każde kliknięcie "Lubię to!". :)
Pozdrawiamy!
aniawis39
Losowy avatar

Re: Kuba & Buba czyli "myszy, które skaczą".

Nieprzeczytany postprzez sandrula811 » 11 maja 2012, o 17:10

Śliczne są :) biedna Kuba :-(
Pies jest w stanie więcej wyrazić swoim ogonem w minutę, niż jego właściciel słowami przez całe godziny.

Obrazek
sandrula811
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Saba
Imię: Sandra
Pochwały: 1

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje