Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Kulawizna Reksa

Nieprzeczytany postprzez trebor03 » 29 paź 2014, o 21:48

Witam ! Jakiś czas temu Fluk miał wizytę u weta. Z RTG wyszło , że lewa strona stawu biodrowego jest dysplastyczna. Było to 1,5 miesiąca wstecz i kulawizna była
wręcz minimalna . Teraz jest o wiele gorzej

https://www.youtube.com/watch?v=9CUAuGT ... e=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=xpCHS4x ... e=youtu.be

Chciałem bez konsultacji z wetką zakupić Cortaflex , ale 17 listopada ma mieć zabieg zmiany płci :lool:. Będzie usypiany i raczej o suplemencie powinna wiedzieć weterynarz , a Ona jest przeciwna suplementacji. Mówi że w karmie jest wszystko . Kulawizna Reksa to tak zwane -szczenięce zapalenie stawów ,które tak naprawdę nie wiadomo skąd się bierze i może za jakiś czas pies kuleć na inną łapę, i tak do 18 miesiąca. Tak mają szczenięta dużych ras które szybko rosną. Mamy tabletki Rimadyl przeciwbólowe i zapalne na 10 dni. Jeśli nie pomogą w czasie zabiegu będzie miał prześwietlenie stawów.
Dzisiaj dostał pierwszą dawkę.
Co o tym sądzicie ?
Pozdrawiamy.
trebor03
Losowy avatar
Świeżak
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Rex
Imię: Robert
Pochwały: 1

Re: Kulawizna Reksa

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 30 paź 2014, o 09:48

Mój brat chorował na młodzieńcze zapalenie kości :D ludzi to też dotyka, i również nie wiadomo skąd się bierze :roftl:

Dla mnie po tych filmikach zapalenie było pierwszym co mi do głowy przyszło. Oczywiście nie wyklucza to w przyszłości dysplazji - nie łączyłabym tych 2 spraw.

Dawać przeciwbólowe, suplementować, umościć w wygodnym posłanku :)
CanisFamiliaris
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bura Won Do Domu :)
Imię: Marzena
Pochwały: 34

Nieprzeczytany postprzez trebor03 » 30 paź 2014, o 10:07

A więc kupić Cortaflex i żeby nie było zgrzytów zachować to dla siebie. Czy może jest coś lepszego?

-- 30 paź 2014, o 19:22 --

Zadzwoniłem do Polski , do weterynarza który opiekował się naszymi psami.Kazał dawać jak najwięcej wapna (twarogi,sery,skorupki jajek .....) oraz fosforan wapna z wit.A iD3. Powiedział że jesień to brak słońca , brak naturalnej witaminy D3 .Natomiast przewapnować szczeniaka się nie da , bo nadmiar jest wydalony z moczem. Co do Cortaflexu i innych suplementów, to jest za, a nawet przeciw :lool: Zaszkodzić nie zaszkodzą, a czy pomogą ? Na pewno będę lżejszy o parę euro. I bądż mądry :mur:
trebor03
Losowy avatar
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez Janneke » 31 paź 2014, o 08:08

Dziwna ta opinia weta, bo zawsze mi mówiono, że nadmiar wapnia może spowodować stwardnienie chrząstek odpowiedzialnych za wzrost (min. w łapach) i zatrzymanie wzrostu, dlatego w specjalistycznych karmach dla szczeniąt dużych ras ilość wapnia jest celowo zmniejszona.
Nasz hodowca też wspominał, żeby nie suplementować psa wapniem, jeśli pies je karmę dobrze zbilansowaną, podawaliśmy tylko Arthroflex do ukończenia przez Uzo pierwszego roku życia :)
"Bo na tym pieskim świecie to się bardzo liczy, by iść na sześciu łapach i na jednej smyczy."
(Marek Majewski)

Obrazek
Janneke
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Uzo
Imię: Joanna
Pochwały: 6

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 31 paź 2014, o 10:44

trebor03 napisał(a): Zadzwoniłem do Polski , do weterynarza który opiekował się naszymi psami.Kazał dawać jak najwięcej wapna (twarogi,sery,skorupki jajek .....) oraz fosforan wapna z wit.A iD3. Powiedział że jesień to brak słońca , brak naturalnej witaminy D3 .Natomiast przewapnować szczeniaka się nie da , bo nadmiar jest wydalony z moczem.

Zgadzam się ze słowami Janneke. Nie prawda, że wapno nie zaszkodzi. Przy podawaniu dobrej suchej karmy, dodatkowe podawanie wapna może bardzo zaburzyć gospodarkę w organizmie psiaka. Absolutnie nie powinno się suplementować tego składnika, bez dodatkowego badania stosunku fosforu do wapnia, bo może to przynieść więcej szkody niż pożytku, co ja gadam pożytku to nie przyniesie.
A co do młodzieńczego zapalenia kości to ja sprawdziłam na naszym Zulku preparat, który uważam, że jest najlepszy w tym przypadku, czyli Bioarthrex
http://www.biowet.pl/produkt,bioarthrex,71
gochadrozdek
Hodowca
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZUL,ELISE,CZAKA
Imię: Małgorzata
Pochwały: 9

Nieprzeczytany postprzez trebor03 » 9 lis 2014, o 21:47

Witam. Oczywiście nie zastosowałem się do rad weterynarza z Polski. Chyba nie wspomniałem że Rex dostał od swojej wetki proszki przeciwzapalne-przeciwbólowe, które wczoraj się skończyły. Niestety pomogły w bardzo małym stopniu.W aptece poradzono mi suplement dla ludzi JointCare Pharma Nord
skład:

2 tablets contain: %RDA

Vitamin C 40 mg
Glucosamine sulphate 2KCI 1000 mg not established

Chondroitin sulphate extract 800 mg not established

Energy 12 kj
Protein 260 mg
Corbohydrates 420 mg
Fat 18 mg

Zamiast 2 tabletek mam dawać jedną dziennie.Co myślicie o składnikach ?
Pozdrawiam.
trebor03
Losowy avatar
Świeżak

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje