Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Kuleje na tylną prawą łape

Nieprzeczytany postprzez dominika-lana » 26 cze 2011, o 21:56

Witam mam taki problem co może być przyczyną kulawizny u mojej suni na tylna prawą łape przy dotykaniu nic ją nie boli zachowuje się normalnie biega wskakuje na wersalke bez problemu chodzi po schodach apetyt ma wesoła ogladałam łapke i nic nie widze zeby miała coś wbite itp.czy to może być dysplazja ????
dominika-lana
Losowy avatar

Re: Kuleje na tylną prawą łape

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 26 cze 2011, o 22:08

nie musi być to dysplazja, jeśli pies ma ok. 1-2 lata, może być to młodzieńcze zapalenie kości...
zobacz ten temat, Kasia ładnie opisywała swój przypadek enostozy :-)
http://forum.owczarkopedia.pl/a-jednak-enostoza-t788.html?hilit=enostoza
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Kay'owa » 27 cze 2011, o 14:16

Najlepiej jak pójdziesz z sunią do weta :D i jak Aga pisała zaczerpnij info z Kasi od Bariego tematu o tym problemie :D
Asia & KaY
ObrazekObrazek
Kay'owa
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: KAY
Imię: Asia
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez dominika-lana » 27 cze 2011, o 15:58

Tak dokładnie Moja sunia przechodzi to samo co Kasi Bari byłam dziś u weta i diagnozował u niej enostoza dostała zastrzyk i jutro na kontrole...Dziekuje wam za podpowiedzi :)
dominika-lana
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 27 cze 2011, o 19:54

cieszę się, że zdiagnozowano tę "lajtową" przypadłość :-)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Kay'owa » 27 cze 2011, o 21:17

kamień z serca, choć tego też nie wolno bagatelizować, 3mamy kciuki aby suńka szybko wróciło do zdrowia :D
Asia & KaY
ObrazekObrazek
Kay'owa
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: KAY
Imię: Asia
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez Rex » 30 cze 2011, o 22:49

Dobrze,że to nic groźnego uważaj na sunie :) i życzymy zdrówka
Rex
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 1 lip 2011, o 05:58

dominika-lana napisał(a):Tak dokładnie Moja sunia przechodzi to samo co Kasi Bari byłam dziś u weta i diagnozował u niej enostoza dostała zastrzyk i jutro na kontrole...Dziekuje wam za podpowiedzi :)

To teraz już tylko z górki. :)
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez dominika-lana » 1 lip 2011, o 23:04

Oj Tomku z górki a ile nerwów i stresu masakra ...
dominika-lana
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Kasia-Bari » 2 lip 2011, o 13:54

ano stres jest nieunikniony ;) ale jak już się człowiek dowie że wszystko jest wporządku i piesio wraca do zdrówka to aż się chce żyć :)
Kasia-Bari
Losowy avatar

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje