Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

kurze łapki

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 20 wrz 2011, 14:56

Od jakiego wieku można podawać pieskowi kurze łapki, i czy lepiej surowe czy gotowane?
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: kurze łapki

Nieprzeczytany postprzez sKate89sc » 20 wrz 2011, 15:05

ja mojej od czas do czasu daje ale tylko wedzone. pierwszy raz dostala po skonczeniu 5 miesiąca, ale wczesniej jak bylismy z sasiadami na wakacjach to podkradla swojej kolezance i nic jej nie bylo na szczescie :)
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Obrazek
Obrazek
sKate89sc
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ♥ Gabi ♥
Imię: Kasia
Wiek: 28
Lokalizacja: Sosnowiec
Pochwały: 1
Dołączył(a): 26 maja 2011, 20:46

Re: kurze łapki

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 20 wrz 2011, 15:49

Ja dalam swojemu psu raz jak mial kilka miesiecy, pewno ok. 6. Niestety skonczylo sie pawiem, w ktorym byly widoczne cale elementy lapek. No, ale coz wymagac od lapczywego psa :lol:Jak polknal w calosci to i w calosci zwrocil :-)Lapki byly surowe. Chyba, bo dobrze nie pamietam :oops:Glownie pamietam pawia :mrgreen:
nebrot
Losowy avatar

Re: kurze łapki

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 20 wrz 2011, 18:27

ja dopiero nie dawno zaczęłam dawać kurze łapki. Wg mnie lepiej dawać surowe. I myślę że można dawać wtedy, gdy pies już je kości czyli ok 5-6 miesiąca :)
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 27
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: kurze łapki

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 20 wrz 2011, 18:48

My kurze łapki (ochydztwo, bleh) gotujemy w wodzie bez przypraw. Zwykle rozgotowujem ok.1,5h. Wywarem podlewamy suche żarcie, same łapki rozbieramy z kości i pazurków. Trochę jest zabawy, ale czego nie robi się dla psów :friendsDajemy w niewielkich ilościach przez ok 3 dni (1kg na dwa psy), później przerwa i za jakiś czas znów. Niektóre psy na łapki reagują biegunką, ważne żeby nie przesadzić z ilością.
Karoll
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Wiek: 36
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 5
Dołączył(a): 26 lut 2011, 21:01

Re: kurze łapki

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 20 wrz 2011, 20:27

ja daję tylko te z zoologicznego bo innych się brzydzę :oops:
a co do pawia... N kompletnie nie potrafi 100% pogryźć kości - obojętnie o której by zjadł, rano, w południe czy wieczorem - na drugi dzień o 6-7 rano zawsze musi jakieś większe części tej kości shaftować :roll:ze już nie wspomnę o przełykach z zoologicznego - to samo :pala

wyjątkiem jest chyba korpus kurczaka albo takie wieeeelkie wołowe wędzone kości które przywożę z Łodzi raz albo dwa razy do roku... znęca się wtedy nad nią dobre 5 dni taka jest mocarna i wyjątkowo ładnie pogryza :lool:
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 32
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: kurze łapki

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 20 wrz 2011, 21:38

to u mnie to jest jako jeden posiłek :)tak nie cały kg dostaje na jeden dzień surowych łapek :)i moje psiaki uwielbiają kości itp. jak dostały karmy to czegoś im brakowało i Ciap dobijał się nawet do lodówki :)
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 27
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: kurze łapki

Nieprzeczytany postprzez agrafka » 21 wrz 2011, 00:09

ja też daje surowe, Szaman u mnie od szczeniora jadł, tzn takiego większego ok 6-5 mies, od kiedy zaczął jeść kości, Szyszka na luzaka (od kiedy jest u mnie), kupy też są "ładne" ;-)
„Adoptując psa nie zmienisz świata, ale świat zmieni się dla tego jednego psa….”
Obrazek
STOP pseudohodowcom!
agrafka
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Szyszka
Lokalizacja: katowice
Pochwały: 9
Dołączył(a): 13 lut 2011, 16:04

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post