Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Re: Łakomy temat

Nieprzeczytany postprzez tora02 » 25 lut 2014, o 20:07

Proszę spróbować zjeść pączka z lukrem lub pudrem nie oblizując się :lool:
tora02
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Wako
Imię: Teresa

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 25 lut 2014, o 20:16

Ale mi Pani Zofia wspomnienie obudziła ...
Moja jedna babcia robiła przepyszne pączki właśnie z powidłami śliwkowymi, w smaku były jedyne w swoim rodzaju. Aaaach, ślinotok!
Niestety przepis odszedł wraz z babcią. Nigdy więcej nie zdarzyło mi się jeść takich pączków, choć próbowałam wielu domowych (te z cukierni nie miały szans już w przedbiegach).
Robiła też w sezonie letnim placek drożdżowy ze śliwkami, wprawdzie bez sosu, za to z mnóstwem lukru waniliowego, przesłodkiego. Połączenie kwaśności śliwki ze słodyczą lukru, wzbogacone smakiem świeżego ciasta drożdżowego - mrrrrrrrrrrrrrrr :)
Moja druga babcia robiła najlepsze na świecie powidła śliwkowe. Wcinałam łyżeczką prosto ze słoika, na raz pochłaniając cały słoiczek 250g. :roftl:
Dzieciństwo, wróć!
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 25 lut 2014, o 20:52

Ehhh te przepisy babcine zawsze przepadają :(
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 25 lut 2014, o 21:10

Z miłą chęcią kupię i wyślę Pani nasze poznańskie pączki ze śliwkowymi powidłami, jak znajdę, ale czy będą smakowały takie kilkudniowe?.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 25 lut 2014, o 22:16

Kilkudniowe to nie...jesli kiedyś będę w Poznaniu, zjem na miejscu świeże. Ale podobno w Krakowie na Wielopolu jest cukiernia, gdzie robią pączki nadziewane przesmażonymi śliwkami, na pewno sprawdzę!

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez matinee » 26 lut 2014, o 15:09

Ach, Zosiu, gdyby nie moje pokrojone kolano, to bym Ci takie z powidłami usmażyła! Wprawdzie zwykle robię z różą (nie z olejkiem, fuj, tylko prawdziwą różaną konfiturą!), ale cóż za problem nadziać kilkanaście powidłem! Niestety, w tym roku nic z tego, ani róża ani powidło :-( Wprawdzie ręce mam całe, lepić mogę, ale smażyć na siedząco - nie da rady, wsadzanie nosa w olej może się źle skończyć :negatyw: Chrustu czyli faworków usmażyłam podwójną porcję przed pójściem na operację, ale po powrocie zastałam marne pięć piórek, widać rodzina aktywnie pocieszała się w tęsknocie za mną :lool: Będą więc u nas ostatki bez pączków, chyba że synowa usmaży...Kupionych nie używam, bo jakoś wszystkie wydają mi się paskudne, zwłaszcza przed Tłustym Czwartkiem, smażone masowo...od biedy te z Krupniczej, od Michałka, są jadalne, ale godzinne stanie w kolejce - nie do zaakceptowania.
A propos pączków kilkudniowych - uwielbiam czerstwe, ale jakoś nigdy nie udaje im się zestarzeć, chyba że sobie kilka przypalę i schowam - takie podwójne zabezpieczenie :roftl:
Companionship with a dog touches the broader issue of our relationship with all of creation and with the Creator (Monks of New Skete)
Obrazek
matinee
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Ursa i Alamo
Pochwały: 76

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 26 lut 2014, o 16:00

Poczekam. Ogłaszam przesunięcie pączkoobżarstwa do czasu zdrowego kolana...

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez matinee » 26 lut 2014, o 20:44

Załatwione :-P :-P :-P
Companionship with a dog touches the broader issue of our relationship with all of creation and with the Creator (Monks of New Skete)
Obrazek
matinee
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Ursa i Alamo
Pochwały: 76

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 27 lut 2014, o 00:31

A ja zaszalałam i usmażyłam faworków kruchych z kilograma mąki :D
Wyszła mi ogromna micha,ale co tam, trochę mąż do pracy zabierze, trochę ja na trening,a resztę zjemy we czworo z dzikim smakiem :D
A co? Jak szaleć to szaleć, na wagę nie stanę przez następny miesiąc :D
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje