Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Łakomy temat

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 24 lut 2014, o 17:28

Ponoć już w tym tygodniu mamy Tłusty Czwartek. Jesli to prawda, to kto z krakowskich Forumowiczy wie, czy i gdzie w Krakowie można kupic pączki nadziane powidłami śliwkowymi?

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Re: Łakomy temat

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 25 lut 2014, o 02:23

Hm... Pamiętam, że na Krupniczej zawsze były ogromne kolejki po pączki, ale czy z powidłami śliwkowymi? Pewnie z różanymi...
A może jest jakieś krakowskie forum pączkowe?
AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 25 lut 2014, o 07:40

Jedyne, co znalazłam, to informację, że w Poznaniu takie pączki kupić można. Troszkę to dla mnie za daleko.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 25 lut 2014, o 09:30

Przyznam się bez bicia,że o nadzieniu śliwkowym do pączusiów pierwszy raz słyszę...
U nas na topie były faworki kruche i pączusie z nadzieniem różanym, bądź truskawkowym.
...a swoją drogą produkcję zaczynam jutro, co by na czwartek były. Czeka mnie dużo pracy,bo faworków muszę usmażyć dla trzech pułków wojska :D
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 25 lut 2014, o 10:18

Róże mogę podziwiać, ale nie jeść:-)), dawno,dawno temu, czyli za moich mlodych lat pączki były nadziewane powidłem śliwkowym, bardzo bogato nadziewane!!! powidła było prawie więcej niz pączka, ech, tylko wspomnienia zostały... potem dopiero nadziewano je paskudną marmoladą, a potem marmoladą o zapachu olejku różanego, brrrr.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 25 lut 2014, o 11:03

No właśnie ja też nie spotkałam. U nas można dostać z czekoladą, adwokatem i różą. W M1 z budyniem i bitą śmietaną i to chyba wszystko.
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 25 lut 2014, o 16:15

Hmmm prawda, moje podniebienie jest zbyt "niedojrzałe" :D,żeby pamiętać takie rarytasy...
...ja jednak jestem faworkożercą :D oddała bym za nie pół mojego królestwa :D moje kolejne psy też ;)
Pączuś dobry,ale więcej, jak dwa nie jestem w stanie pochłonąć...
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 25 lut 2014, o 17:22

Hm też nie przypominam sobie z powidłami... może w takim razie trzeba uprosić kogoś znajomego, kto potrafi sam robić pączki albo ma chociaż zapędy kulinarne? ;)
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Pochwały: 27

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 25 lut 2014, o 17:56

U mnie zawsze do póki żyła moja kochana babcia były pączki z powidłami śliwkowymi :-) Nie było opcji by było inne nadzienie :roftl: babcine powidła i babcine pączki to było to :mniam:
xxxkaluniaxxx
Moderator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Pochwały: 10

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 25 lut 2014, o 19:00

Na Tłusty Czwartek pączki z powidłami, a potem, gdy śliweczki dojrzeją - to ciasto drożdżowe ze śliwkami, ubogacone sosem waniliowym... Śliwek i sosu miało być bardzo, bardzo dużo, sok ze śliwek mieszał się z sosem waniliowym, ciasto przesiąkało śliwką i wanilią, sos kapał po palcach przy monstrualnym obżarstwie...
Połówki śliweczek szczelnie przykrywały ciasto - i to dwiema warstwami - a w tych połówkach kipiał sosik, ech byli czasy.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje