Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Łańcuch zachowań łowieckich

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 1 paź 2015, o 13:01

Zdecydowanie lepiej, jakby żarcie w umówionym miejscu zostawił ktos inny, żeby nie bylo na nim zapachu właściciela. Można obserwować, gdzie zostanie podrzucone - ale bez psa.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez norineko » 22 paź 2015, o 12:17

No to my spróbowaliśmy obrzydzać. No i tak to wygląda mniej więcej.

Obrazek
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Pochwały: 62

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 22 paź 2015, o 12:55

Można prosić o bliższe wyjaśnienia? Widzę psicę, która ma na łapie kawałek chleba chyba? Na czym polegało obrzydzanie?

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez norineko » 22 paź 2015, o 18:35

Lena ponad życie kocha chleb rzucany dla ptaków i wlasnołapnie upolowany. Tym razem też upolowala, z rykiem jej go odebrałam, po czym chodziłam po tym terenie dłuższy czas każąc jej wykonywać wszelkie komendy, na jakie miałam ochotę. Jednym z ćwiczeń było warowanie w ogromnej ilości chleba, który widać (trochę slabo, przyznaję) porozrzucany w ogromnych ilościach obok, jeden z kawałków położyłam na lapie. Chlebek - przysmak był wszędzie wokół a jej nie wolno go było ruszyć i oczywiście zjeść. Była bardzo nieszczęśliwa z tego powodu. Cwiczenie trwało długo, ale nie wiem, czy wystarczająco długo. NIe powiedziałabym, żeby jej to obrzydziło chleb, zresztą nie jestem pewna, czy dobrze zrozumiałam proces obrzydzania... Ale też wytrzymała i nie podjęła go do końca spaceru, nie pobiegła też później w tą stronę, może dlatego także, że jednak ją cały czas kontrolowałam, ale z drugiej strony też nie wyłamała żadnej komendy wiedząc, że leży tam taka ogromna stołówka.
Chleb to te wszystkie jasne plamki na podłożu, ogrom.

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 23 paź 2015, o 05:27

No to teraz wypadałoby z psicą na lince wybrać się w to miejsce jeszcze raz... a potem w inne, gdzie też chlebek leży :-)

Raszka czasem z wyrażną złością drapnie łapą jadalne znaleziska - nie weźmie do pyska, ale widać, że sytuacja jest stresująca dla niej. I dobrze, niech sie złości, ale kości z kurczaka wyrzucanych na trawniki przed blokiem też nie ruszy.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 23 paź 2015, o 10:40

Ja jestem na etapie że chwyta w zęby i zaraz wypluwa, choć już coraz częściej się powstrzymuje:)
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Anna

Nieprzeczytany postprzez norineko » 23 paź 2015, o 11:22

No to super :)

Jeśli chodzi o moje nieznośne to ja tam bywam często, ale nie zawsze wysypują chleb w tym miejscu. Ogólnie jednak mamy sporo takich miejsc, najczęściej trudnych do przewidzenia, jednak nie zawsze mam możność spaceru na tak długo, by ćwiczyć obrzydzanie. Lenie zresztą to raczej zbierania nie obrzydza, bardziej wydaje mi się uczy ją, że ja sobie nie życze żeby ona ptasi chleb jadła.

norineko
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 8 gru 2015, o 17:16

Co do oduczania zjadania podczas spaceru chciałam dopytać, czy po powstrzymaniu psa przed zjedzeniem, mogę chodzić wokół pokusy tak po prostu, czy muszę wydawać konkretne komendy?
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 10 gru 2015, o 19:22

Proszę o poradę czy ja coś robię źle w obrzydzaniu zjadania z ziemi, czy potrzeba więcej czasu.
Więc tak, podprowadzam psa do podrzuconego jedzonka, jak próbuje zjeść mówię eee i podciągam na szelkach, podchodzę kilka razy dopóki pies przestaje interesować się, wtedy mówię super i odchodzę. Po chwili próbuje drugi raz. Nie wydaje żadnych komend wtedy typu noga czy siad czy to błąd? Ja już nie wiem co robię źle:( Coś czuje że będę się z tym borykać do końca życia a nie chce by pies skończył w kagańcu.
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 10 gru 2015, o 20:17

Crazywithdog napisał(a):Proszę o poradę czy ja coś robię źle w obrzydzaniu zjadania z ziemi, czy potrzeba więcej czasu.
Więc tak, podprowadzam psa do podrzuconego jedzonka, jak próbuje zjeść mówię eee i podciągam na szelkach, podchodzę kilka razy dopóki pies przestaje interesować się, wtedy mówię super i odchodzę. Po chwili próbuje drugi raz. Nie wydaje żadnych komend wtedy typu noga czy siad czy to błąd? Ja już nie wiem co robię źle:( Coś czuje że będę się z tym borykać do końca życia a nie chce by pies skończył w kagańcu.

hmm ja to bym może jeszcze zrobiła warowanie obok tego jedzenia.. a jak psa chwalisz to koniecznie jakiś mega smaczny smakol przydałby się. W końcu zrezygnowanie z czegoś apetycznego wiele psa musi kosztować.

ja jak widzę, że pies interesuje się czymś mówię zostaw i jak odpuszcza to chwalę i daję smakola. Idąc drugi raz koło tego samego miejsca to pies już nie reaguje na to.

Masz wypracowaną na sucho, w domu, komendę zostaw? tutaj masz to fajnie opisane: http://ciekawe.onet.pl/zwierzeta/artyku ... tykul.html

Skoro moje żarłoczne bestie ogarnęły doopki to Wam też się uda :ok:
kalyna
Moderator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje