Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Łapczywość

Nieprzeczytany postprzez Ryszawa » 13 paź 2012, o 09:54

Hej,

mam dwa psiaki () i pierwszy na początku był łapczywy potem mu przeszło. Drugi był i.. jest bez przerwy. Ma niecałe 4msc. Dostają 3 razy dziennie suchą karmę Royal Canin Junior. Do tego co ok.3-4 dni biały ser chudy, żółtko jajka, albo pierś gotowanego indyka/kurczaka.

Młodszy połyka wszystko łapczywie, nie gryzie. Uracza nas potem aromatem bąków spod stołu. Poza tym dostaje tyle samo co większy psiak prawie 6msc a jest chudziutki...

I przy dawaniu smakołyków capie zębami bardzo mocna, można jakoś nauczyć go pobierania smakołyków "bez ręki" ?

szukałam ale nie znalazłam wcześniej żadnej dyskusji o nadmiernie żarłocznym psiaku (tylko jedna o psiaku który zjadł ciasto ale nie o to mi chodzi).

Będe wdzięczna za pomoc :)
Ryszawa
Losowy avatar

Re: Łapczywość

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 13 paź 2012, o 11:07

Na łapczywe jedzenie z miski są dwa sposoby o których wiem, jeden to zmiana miski na podobną do tych w linku
http://dogmilk.designmilk.netdna-cdn.co ... eeders.jpg

a druga to kula wrzucona do miski która powoduje że pies chcąc zjeść musi najpierw ją przesunąć żeby dostać się do groszków czyli je wolniej :)
http://ii-prod-rw.marketlive.com/soluti ... /85367.jpg

Jedynie tak mogę pomóc bo moją Arię miską można wystraszyć ;)
Bejti
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria & Drago
Imię: Beata
Pochwały: 15

Nieprzeczytany postprzez Ryszawa » 13 paź 2012, o 11:19

Ja potrzebuje nie utrudniać mu jedzenia tylko, sprawić żeby je zaczął gryźć. Miska z utrudnieniem sprawi, ze będzie łykał tak samo, ale w mniejszych ilościach. Gruby udowodnił, że jak jest głodny to potrafi skoczyć na karmiącego tak, że chrupki rozwalają się po całym mieszkaniu. Ostatnio wyławiałam je nawet z kawy.

Ale tutaj nadmienię, coby nie wyjść na ostatnią ciapę, że trwają intensywne prace nad Grubym mające na celu grzecznego czekania na miskę i może do niej podejść dopiero za pozwoleniem. Łatwo nie jest ale mamy już postępy.
Ryszawa
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Zbychu » 13 paź 2012, o 11:50

Pytanie podstawowe, czy oba psiaki jedzą razem?
Zbychu
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Ryszawa » 13 paź 2012, o 12:10

Tak jedno w kuchni, drugie w salonie.

Ale Raissa nigdy nie podeszła do Marley'a w trakcie jedzenie. Raissa "zasiada" przed miską i powolutku raczy się po kolei każdym chrupkiem.

Marley jak dostanie miche to po 60 sekundach pusta wylizuje. Raissa jest wtedy po 4 chrupkach dopiero....
Ryszawa
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Zbychu » 13 paź 2012, o 12:16

perpcia napisał(a):Tak jedno w kuchni, drugie w salonie.

Ale Raissa nigdy nie podeszła do Marley'a w trakcie jedzenie. Raissa "zasiada" przed miską i powolutku raczy się po kolei każdym chrupkiem.

Marley jak dostanie miche to po 60 sekundach pusta wylizuje. Raissa jest wtedy po 4 chrupkach dopiero....

A kiedy ten "żarlok" byl odrobaczany?
Zbychu
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Ryszawa » 13 paź 2012, o 12:25

Ha!

Też myślałam, że to robaki są!

Ale odrobaczany był 2tyg temu ostatnio. I nie miał robaków. Więc to nie to.
Ryszawa
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Zbychu » 13 paź 2012, o 12:38

perpcia napisał(a):Ha!

Też myślałam, że to robaki są!

Ale odrobaczany był 2tyg temu ostatnio. I nie miał robaków. Więc to nie to.

Być może przyczyna leży w calym miocie i pies tak zostal nauczony kto pierwszy ten lepszy, poza wymienionymi przeze mnie możliwościami niestety nie znam innych, może ktoś inny będzie mial jakieś doświadczenie w tej dziedzinie i coś podpowie.
Zbychu
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 13 paź 2012, o 17:42

Spróbowałabym na jakiś czas odstawienia miski i karmienia tylko z ręki. Kulki w zaciśniętej pięści (jedna dla ukierunkowania psa wystaje np. spod kciuka), która rozchyla się TYLKO w wyniku lizania i rozchyla się tylko w takim stopniu, żeby pies wylizał z niej tylko jedną kulkę na raz. Z czasem powinien zacząć te kulki rozgryzać (tak przynajmniej podziałało to u mojej bardzo łapczywej na początku suni), a zysk będzie podwójny, bo jednocześnie uczy się delikatności do rąk.
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez BarbaraS » 13 paź 2012, o 18:21

Ja mam labkę, która łyka zawartość miski w kilka sekund i chodaczynkę, która w tym czasie i jeszcze długo po siedzi w swojej klatce i duma. W końcu zabiera się za jedzenie chrupiąc chrupkę za chrupką i mając labkę za plecami czekającą, że może coś oderwie młodą od miski (np. zadzwoni do dzwonek przy drzwiach) albo nie wszystko jej się zmieści. Wtedy się jeszcze dopycha. Żeby nie jadła tak łapczywie dolewam do karmy wodę by trochę jej utrudnić i spowolnić to pochłanianie. Raczej nie wierzę w to by można było nauczyć żarłoka jeść wolniej.
BarbaraS
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Barbi/Figa
Imię: Barbara
Pochwały: 6

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje