Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Łapy psa a mróz

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 19 sty 2014, o 14:54

Witam ,zakładam ten temat, bo nie znalazłam podobnego.A chodzi o to, że Zula na spacerze dzisiaj mi dosłownie klękła, byliśmy może 40 minut, a jest u nas aktualnie -7.Wyglądało to tak bawiła się biegała, a potem chciała zrobić śusiu no i ciężko jej było kucnąć, a wstać jeszcze ciężej. Do domu wracaliśmy powoli bo ZULA kulała tym razem na przednią łape, a przy siusianiu z tylnymi miała problem po powrocie do domu jest ok ale zastanawia mnie czy to był skurcz mieśni czy reakcja na mróz czy jedno i drugie - no i wystraszyłam się troche :-( .Co o tym sądzicie ???? :pomocy:
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Pochwały: 3

Re: łapy psa a mróz

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 19 sty 2014, o 15:45

Trzeba obejrzeć łapy, czy nie są pościerane poduszki, może być taka reakcja na sół, którą jest posypywana ulica.
Jeśli nie było sniegu, błota pośniegowego, soli, to bym zapytała o powody lek. weta.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 19 sty 2014, o 15:52

Dziękuję pani Zofio śnieg jest u nas a Zula po śniegu szalała ,soli unikamy jak diabeł święconej wody obejrze ,poduszki
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez anita » 19 sty 2014, o 16:48

ale oczywiście smarujesz łapki wazelina? :-)
anita
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Igma (Ava FideCanem)
Imię: Anita
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 19 sty 2014, o 17:53

tak smaruje łapki i poduszki wporządku sprawdzałam

-- 19 sty 2014, o 18:01 --

Tak się wystraszyłam że to może coś z reumatyzmem związane
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 21 sty 2014, o 12:33

Polecam na łapki w zimie, niegdy nie mamy problemów, a z nasolonych chodników jak wracamy to przepłukujemy łapki.
http://allegro.pl/krem-do-wymion-grene-hama-melkfet-500-ml-i3862813355.html
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 21 sty 2014, o 13:17

Dzwoniłam właśnie do Weta. Takie zachowanie to może być odmrożenie łapek - sprawdź też między palcami, czy skóra nie jest zaczerwieniona. U nas jest i dziś idę do Weta pokazać Aryjkowe łapki, bo ewidentnie chodzenie po trawnikach, gdy pod łapami pęka lód - sprawia jej ból/ dyskomfort.

-- 21 sty 2014, o 17:50 --

Jesteśmy po wizycie u Weta. Aria ma delikatne odmrożenia między paluszkami i podrażnione poduchy. Zalecenia są takie:

Po spacerze umyć łapki i dokładnie wysuszyc suszarką, później spyskać Octenisept'em i jak wyschnie posmarować cienką warstwą żelu Chenidine. A przed każdym spacerem maść Wintershoes.

No to będzie roboty, a roboty... ;)
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Re: Łapy psa a mróz

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 22 sty 2014, o 15:26

My przed spacerkiem smarujemy wazeliną, a po spacerze maścią z wit A :) Łapki są w super stanie :)
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Pochwały: 11

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje