Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Re: Legowiska

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 9 sty 2012, o 14:47

Aneta - szkoda tych boczków że tak oklapły, co nie. Zawsze jednak przytrzymywały Gamonia w środku legowiska, no i z 130cm (145 ;) ) zrobiło Ci się 160... upss.. może zrobić jakiś stelaż z drewna, wysoki tak do połowy wysokości legowiska, żeby przytrzymywał te boki?
Nazgul nie za duży, nie za mały, ale długi przez tą obrośniętą kitę, bo kłaki z niej wyrastają na długość 2,5 pięści i jak idę po schodach, a pies przede mną stoi przed drzwiami to muszę uważać żeby mu na nie nie nadepnąć. Normalnie zawijają lekko końcówkę ogona, ale jak się zapomni i stoi jak krowa to za sobą zamiata :lol: . Na 130 by się zmieścił, bo 120cm kołderka za mała ;) eh muszę jeszcze troszkę poczekać i będzie wyrko, będzie :)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 9 sty 2012, o 17:25

Aga, to legowisko ma już z tymi leżącymi boczkami 145cm. One praktycznie zaraz na początku opadły i tak im zostało. Szkoda, bo na zdjęciu dużo lepiej wyglądały, jak robiły za prawdziwe boczki-podpórki.
A sam ponton ma 130cm.
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 9 sty 2012, o 20:13

Tora ma koszykowe legowisko, takie z wikliny i właśnie kupiłam większe docelowe-140 cm.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 9 sty 2012, o 22:00

aż się pokuszę i wstawię foto jak wygląda Owczarek, który nie ma kompleksów i samokrytyki :D

nie wytłumaczy jej się, że się nie mieści :D
najnowsze, bo z sylwestra :D

http://img685.imageshack.us/img685/425/dsc0210g.jpg
kalyna
Moderator
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez shida » 10 sty 2012, o 14:33

iii toz to wielkie poslanie :) jak sie da zwinac i nic nie wystaje to jest to idealny rozmair ;) w kazdym razie moja tak twierdzi... i wpakowakuje sie w sporo mniejsze przestrzenie ;) poczawszy od pustego miejsca pod biorkiem majacego wymiar 50x35cm z ktorego po upchnieciu sie tam doroslej suki ONka wystaja tylko kawaleczki lap... po poslanie 80x60cm na ktorym by sie w razie czego cos jeszcze zmiescilo (no z 1/3 potrafi pozostawic wolna)...po klatke materialowa ktora nalezy do borderki i ma 70x50x50cm i w ktorej da sie polozyc czy obrocic i to nawet jak klatka jest zamknieta !!!!! jak to robi nie mam pojecia ;) ale ona od malego potrafila sie robic "malutkim ONkiem" ;) zeby nie bylo ma okolo 62cm wysokosci i okolo 30kg ;) czyli typowy ON ;)

i jak tak patrze ze dla ON sa kupowane poslania majace po 130-140cm... to nie moge sie nadziwic ;) toz tam to sie na raz 2 ONki zmieszcza :)
shida
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 10 sty 2012, o 14:45

U nas legowisko służy jako miejsce gdzie piesia "idzie" obgryzać marchewki, jabłuszka, kości itp. bo na podłodze w mieszkaniu jest to zabronione, a z takiego legowiska, które ma ścianki nic nie wypadnie. Stąd taaaaakie duże leże. Raczej nie zdażyło się jeszcze by tam spała :-P
Wszystko zalezy od okoliczności :friends
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez Poczwara_ » 10 sty 2012, o 16:22

Ja stwierdziłam, że nam legowisko jest zupełnie niepotrzebne.
Rasta sypia w łóżku, na podłodze, w lato na balkonie na jakimś kocu.
Legowisko miała ogromne, po starym psie, rozmiar nawiększy, bo chyba 120x90 czy jakoś tak.
Leżała na nim tylko jak się ją ładnie poprosiło.
Poczwara_
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 10 sty 2012, o 22:30

Oj tak, owczarkowi nie wiele potrzeba miejsca do szczęścia :)
Pamiętam psa mojej znajomej Basco - bardzo duży samiec ON długowłosego- miał swoje miejsce Oplu Astrze w nogach odsuniętego maksymalnie do tyłu fotelu pasażera. Bez pasażera oczywiście ;) A na hasło "kita" chował ogon żeby móc zamknąć drzwi z tego to najbardziej nie mogliśmy :-P
Nazgul tak nie umie, kiedyś wypchaliśmy całe kombii bo coś przewoziliśmy kilka km a mieliśmy ze sobą psa... no to niestety, Nazgul Yorkuś zamiast w bagażniku który był zajęty, siedział pod moimi nogami z przednimi dwoma łapami na moich nogach... A miał tyle miejsca żeby się zwinąć jak Basco, bo fotel był na max odsunięty! Ale on nie, on nie umie i musi jak york chociaż po części - na kolankach, śmialiśmy się z niego tydzień :lol:

Alina - Nazgul miał chyba podobnej wielkości legowisko na przymiarkę - oddaliśmy bo łeb miał po za. Szkoda, bo takie akurat pasowało mi rozmiarem i kształtem w mieszkaniu...
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 11 sty 2012, o 19:31

Fotkę nowego wielkiego koja przeniosłam do wątku Tory, a co ciekawe, Tora nigdy nie obgryzała swojego koszykowego legowiska ;)
Ostatnio edytowano 11 sty 2012, o 19:47 przez mój pies, łącznie edytowano 2 razy
ObrazekObrazek

mój pies
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 11 sty 2012, o 19:42

Myślę, że najbardziej podobałoby jej się w przejściu :D No bo nie ma to jak łypać okiem na wszystko z centralnego punktu dowodzenia :-P
A tak na serio... znaleźć w mieszkaniu miejsce na prawdziwe legowisko to jest chyba a-wykonalne :pala

Aga i N
Owczarkowa wyga

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje