Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Re: Leki poprawiające funkcjonowanie stawów

Nieprzeczytany postprzez amir » 11 kwi 2012, 22:20

W sieci znalazłem taki opis :
"Fitoterapia weterynaryjna
Kozieradka jest cennym surowcem anabolicznym i odżywczym (retencja azotu i fosforu, aktywacja syntezy białka), przyśpieszającym wzrost i rozwój zwierząt, wzmagającym przyrosty tkanki mięśniowej i tłuszczowej. Dawniej sporządzano naturalny stymulator wzrostu złożony z kozieradki, soli fosforanowo-wapniowych, odrobiny boru, oraz witaminy A, D i F. Istniały również specjalne mieszanki wyżej wymienionych składników oraz suszy roślin motylkowych i oleistych. W połowie XIX wieku zostały one wyparte z produkcji zwierzęcej (a raczej z praktycznego żywienia zwierząt) przez hormony oraz antybiotykowe stymulatory wzrostu.
Mielone nasiona kozieradki były podawane lochom, klaczom i krowom w okresie okołoporodowym. Stosowano kozieradkę przy porażeniu porodowym, tężyczce pastwiskowej, nosówce, mięśniobólach, uszkodzeniach przewodu pokarmowego i jamy gębowej. Zewnętrznie (z olejem lnianym, tranem, dziegciem, świeżym masłem lub ichtiolem) do leczenia parchów, ropni, zołzy, nużycy, owrzodzeń, ran, stłuczeń (tutaj warto połączyć z olejem dziurawcowym lub z arniką, np. dla koni po kontuzjach). Jako składnik przeciwbólowy warto do maści dodać kamforę, mentol, diklofenak, salicylan metylu lub naproksen (1-2%).
Młode zwierzęta słabo rosnące, osłabione, apatyczne otrzymywały wywar z kozieradki lub mielone nasiona kozieradkowe w mleku. Do mleka takiego warto dodać fruktozę, miód lub sacharozę.
Kozieradka reguluje wypróżnienia u zwierząt, działa osłaniająco, powlekająco, regenerująco, przeciwzapalnie, antyseptycznie i wzmacniająco. Pobudza wydzielanie mleka. Kozieradka stymuluje wzrost dzięki zawartości saponin sterydowych, fitosteroli oraz 4-hydroksy-izoleucyny (aktywator wydzielania insuliny, a ta z kolei wzmaga syntezę białka)."
Swoją droga dzisiaj zamówiłem na alledrogo (1kg - 15 zł)- więc opiszę swoje spostrzeżenia za kilka dni a postaram się przekazać także obserwacje znajomych którzy tego używają osobiście oraz podają swoim psiakom.
amir
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Schatz
Imię: Amir
Wiek: 39
Lokalizacja: Śląsk
Dołączył(a): 10 kwi 2012, 09:37

Re: Leki poprawiające funkcjonowanie stawów

Nieprzeczytany postprzez amir » 16 kwi 2012, 23:00

Pierwsze spostrzeżenia z dodawania kozieradki do jedzonka Schatza :
Energia +++ szalona, niespożyta, coraz więcej !
Włos +++ czarny, lśniący, mocny
Wzrost - idzie do góry
Masa - idzie do góry
dodatkowo uszy - stanęły
amir
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Schatz
Imię: Amir
Wiek: 39
Lokalizacja: Śląsk
Dołączył(a): 10 kwi 2012, 09:37

Re: Leki poprawiające funkcjonowanie stawów

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 17 kwi 2012, 05:47

Po kilku dniach to jest to raczej psychologiczny efekt placebo w Twojej głowie. ;)Napisz coś więcej po miesiącu.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 36
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 35
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Leki poprawiające funkcjonowanie stawów

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 22 kwi 2012, 09:55

Witajcie :)

Potrzebuję waszej rady...

Aria ma już 10tyg. i waży 13 kg...
Karmiona jest RC maxi junior i nie dostaje żadnych witamin. Wetrynarz stwierdził, że nie ma potrzeby bo w RC jest wszystko co powinno być. Skonsultowałam się więc z innym wetem i co? "No może powinniśmy jednak coś wprowadzić...." ehhh - i bądź tu człowieku mądry :/
Nie jestem weterynarzem ,ale wydaje mi się, że mała rośnie bardzo szybko (ponad 1kg tygodniowo) i faktycznie powinna dostawać dodatkowo preparat na wzmocnienie stawów.

Aria jest duża, ale szczupła.

Byłabym bardzo wdzięczna za jakieś porady...może własne doświadczenia.
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Wiek: 36
Pochwały: 11
Dołączył(a): 02 kwi 2012, 13:47

Re: Leki poprawiające funkcjonowanie stawów

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 22 kwi 2012, 10:25

Mój wet też mnie wyśmiał i opierniczył za podawanie witamin i wspomagaczy na stawy :)ja pozostałam przy swoim i tym co poleciła mi hodowczyni czyli CanVit fioletowy + Cani Agil:) tylko CanVitu nie podaje pełnej dawki tak jak pisze na opakowaniu tylko 1,5 łyżeczki czyli na 15 kg psiaka :D
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Wiek: 20
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 11
Dołączył(a): 14 lis 2011, 11:20

Re: Leki poprawiające funkcjonowanie stawów

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 23 kwi 2012, 10:00

Zestaw podany przez Saacrum jest bardzo fajny - podawaliśmy go do ukończenia przez V. roku, albo ciut dłużej.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 36
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 35
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Leki poprawiające funkcjonowanie stawów

Nieprzeczytany postprzez Kamil » 15 cze 2012, 12:57

Witam,
Czy dla 2 miesięcznego DONka może być coś takiego http://www.krakvet.pl/dolfos-arthrofos- ... -8328.html ?
Kamil
Losowy avatar

Re: Leki poprawiające funkcjonowanie stawów

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 15 cze 2012, 16:52

Na pewno nie jest to najlepszy preparat na rynku ;), małe stężenie glukazaminy i chondroityny, brak ciekawych dodatków.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 36
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 35
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Leki poprawiające funkcjonowanie stawów

Nieprzeczytany postprzez Kiria » 15 cze 2012, 17:05

My go mieliśmy (arthrofos)przez parę dni bo wet nie miał nic innego na stanie, ale potem zmieniliśmy na Caniviton Forte. Najlepszy jest Chondrocan, Arthroflex i Caniviton forte. Wszystkie są drogie, ale masz pewność, że pies jest dobrze chroniony od wewnątrz, tzn jego stawy :-). Na tym nie ma co oszczędzać, zwłaszcza w przypadku Owczarków. Chociaż w naszym przypadku po zabiegu Zulusa wet powiedział, ze nie trzeba dawać żadnych suplementów...
Kiria
Avatar użytkownika
Owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zulus
Wiek: 25
Lokalizacja: Śląsk
Dołączył(a): 08 lis 2011, 10:13

Re: Leki poprawiające funkcjonowanie stawów

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 15 cze 2012, 17:14

"Najlepszy" to jest Cani Agil. :PArthroflex i Caniviton forte też dobre i polecane przez forumowiczów, Chondrocanu nie znam ale patrząc na skład jest OK. Tak jak napisałaś na tym nie ma sensu oszczędzać, szczególnie gdy ma się psa który jeszcze rośnie.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 36
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 35
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post