Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Lękliwy, ale agresywny pies?

Nieprzeczytany postprzez Paulina16 » 5 lis 2016, o 11:15

Witajcie, jak wyeliminować lęk u psa? Wczoraj będąc u mamy zauważyłam, że Leti jest strasznie lekliwa. Boi się piwnicy to fakt, ale gdy tylko coś spadlo obok drzwi od piwnicy uciekła z podkulonym ogonem. Później próbowała podchodzic, dalej ze skulonym ogonem i jakby na kucaka. Mama zaczęła ją głaskac i przytulać to jej zabronilam tak robić jak wystraszy się czegokolwiek, bo to nagradzanie psa. Dobrze myślę?
Później jak wracalam do domu, było ciemno, to gdy tylko coś stuknelo w jakiejś odległości w ciemnicy to znowu się skulala. Nie zauważyłam tego wcześniej, no nigdy nie chodziłam z nią w nocy tak daleko, zazwyczaj jeździliśmy samochodem.
Jak to wyeliminować? Nie chcę żeby się bała.
Nikt jej ani nie bije, ani nie krzyczy na nią. Mieszkam z nią samą dlatego jestem pewna.
I jak oduczyć ją agresywności do innych psów? W domu wskakuje na parapet jak idzie jakiś pies to szczeka, na spacerze jeży grzbiet, podnosi ogon i próbuje isc do tego psa z warkotem. Nie do wszystkich psów taka jest, od zawsze był z tym problem ale myślałam że z czasem minie ale jest bez zmian.
W stosunku do mnie ma bardzo wysokie posłuszeństwo, ale gdy w pobliżu jest inny pies, namierzy go to wtedy nic wokół nie jest ważne. Raz nawet jak ją zlapalam to się odwróciła z kłami ma mnie ale od razu się uspokoiła. Nie wiem jak z tym walczyć, staram się odwrócić jej uwagę ale mamy słabo opanowane skupianie na przewodniku w takich sytuacjach.
Paulina16
Początkujący owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Leti
Imię: Paulina
Pochwały: 2

Re: Lękliwy, ale agresywny pies?

Nieprzeczytany postprzez Paulina16 » 6 lis 2016, o 14:13

Nikt nie wie? :(
Paulina16
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 6 lis 2016, o 14:30

Nie da się wyeliminować lęku, można go jedynie oswoić. I żeby to zrobić, trzeba dojść do jego źródła. Życie z lękliwym psem to zmiana swojego całego nastawienia, to również budowanie więzi i zaufania. Nie da się tego ani zdiagnozować ani opisać na forum... Dodatkowo na psy lękliwe nie ma bezpiecznych porad, które można ot tak dawać, bo każda musi być dopasowana - bo jednemu pomoże, innemu absolutnie zaszkodzi.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Pochwały: 27

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 7 lis 2016, o 16:13

Paulina16 napisał(a):W stosunku do mnie ma bardzo wysokie posłuszeństwo, ale gdy w pobliżu jest inny pies, namierzy go to wtedy nic wokół nie jest ważne. Raz nawet jak ją zlapalam to się odwróciła z kłami ma mnie ale od razu się uspokoiła. Nie wiem jak z tym walczyć, staram się odwrócić jej uwagę ale mamy słabo opanowane skupianie na przewodniku w takich sytuacjach.

czyli nie ma wysokiego posłuszeństwa. musicie koniecznie skontaktować się z dobrym trenerem, który będzie wiedział jak podbudować pewność siebie psicy, jak z nią pracować, jak ją prowadzić, jak nagradzać i karać.
beatrx
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Paulina16 » 7 lis 2016, o 17:56

Chodzi mi to takie posłuszeństwo, jak np. szliśmy kiedyś lasem, była luzem i wybiegły sarny, zanim się zorientowałam wyrwała za nimi ale po komendzie do mnie cofnęła się do mnie, czy jak zerwała się ze smyczy do psa, po komendzie do mnie wróciła się.
zaczęłam robić tak, że przed zamierzeniem psa dostaje komendę okej wiedzę, siad, czy cokolwiek i za spokojne siedzenie i ignorowanie nagroda, było okej więc zaczęłam wprowadzac spokojne przechodzenie, że okej widzę i idziemy, a za ignorowanie nagroda. widzę lekką poprawę, więc bedziemy ćwiczyć.
psy na obronie też starała się atakować, wczoraj pojechaliśmy w teren, zapoznała się z psami na spokojnie i jest super. to są jedyne zrównoważone psy jakie znamy i z jakimi mogę ćwiczyć bycie spokojną przy psach. bo ta cała reszta psów u mnie to są "szczekacze wiejskie" większe bądź mniejsze.
Paulina16
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Zgój » 8 lis 2016, o 09:40

Sposób w jakim sobie poradziłem z podobną sytuacją opisałem w wątku:
Komunikacja z psem, emocje
Przeczytaj być może u Ciebie też zadziała. Trudno powiedzieć czy tak będzie bo jak sama napisałaś "... myślałam że problem sam zniknie..." a to błąd ;-) . Należało nad problemem pracować w momencie jak się pojawił. Na szczęście przykład Pauliny i Bonusa pokazuje że dzięki pracy i konsekwencji można sobie poradzić z problemami nawet dorosłego psa.

Z reguły z pracy do domu wracam ok. 17-ej więc bardzo często na spacery chodzimy po ciemku ... aaaa że mieszkam praktycznie w lesie to jedyne źródło światła to mała latarka na czole :lool: Do wsi mam ok 1 km przez las. Czasami idę tam na spacer aby moje "łeby" nie zapomniały że o szczekaczach. W związku z tym ten kilometr pokonujemy sobie przebieżką (przy okazji ćwiczymy stój, siad, waruj itp) aby się wyciszyły a potem idą na luźnej smyczy węsząc i przyglądając się ujadającym burkom. Nie mam już problemu z wyrywaniem do innych psów.
Zbój, Bonnie i Minnie
"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/
Zgój
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zbój & Bonnie
Imię: Paweł
Pochwały: 10

Nieprzeczytany postprzez Paulina16 » 8 lis 2016, o 12:21

Ja właśnie też zaczynam wychodzić z nią po ciemku, bo jak mieszkalysmy z mamą to chodziłam tylko w dzień a wieczorem wychodziła na podwórku na sik i wszystko okej. problem zaistniał jak się wprowadzilam do bloku i trzeba wyjść po ciemku poza podwórko. ale walczymy z tym.
dzięki, poczytam jak wrócę do domu :)
Paulina16
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez hersylka » 8 lis 2016, o 19:27

U mojego psa z lękami pomogło budowanie jego pewności siebie poprzez tropienie ,wchodzenie na zwalone pnie,kratki ściekowe.Oswajanie wszystkiego co było dla psa problematyczne.W tej chwili to zupełnie inny pies.
hersylka
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Forest
Imię: Dorota
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 13 sty 2017, o 11:37

Agresja którą opisujesz, w stosunku do psa który przechodzi obok a potem do Ciebie (po części, bo tak jak była mowa ona odwraca się z zębami ale zaraz wszystko wraca do normy) jest właśnie spowodowana lękiem i emocjami które w tym momencie się pojawiają ...
Nie będę wymądrzać się bo, tak jak napisał Paweł który baaardzo mi pomógł razem z Aliną, Agnieszką i Beatą, sama ledwo co uporałam się z identycznym przypadkiem jak Twój, z tym że mój Bonus jest psem bo ogromnych przejściach, schronisku i bardzo niestabilnym emocjonalnie z czego właśnie wywodził się problem z lękiem
Nie wiem jak wygląda Twoja aktywność z psem, ale może za mało "męczysz ją" w ciągu dnia? Za wiele uwagi poświęcasz jej jak tylko zacznie marudzić?
Obrazek
Obrazek
Obrazek

"Aby właściwie nacieszyć się psem, nie wystarczy po prostu nauczyć go być prawie człowiekiem. Chodzi o to, by otworzyć się na możliwość stania się po części psem." - Edward Hoagland
trussardi
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bonus[*],Lila,Gościu
Imię: Agnieszka

Nieprzeczytany postprzez Paulina16 » 13 sty 2017, o 12:06

Rano szybki spacer, śniadanko, trochę komend. Jade do szkoły/pracy, młoda zostaje w domu. Po powrocie obiad i idziemy na długi spacer, gdzie tropi, ćwiczymy posłuszeństwo, bawimy się. W między czasie po południu jest trochę na podwórku, w domu też bawimy się w chowanie zabawek, czy posłuszeństwo lub naukę nowych sztuczek. Wieczorem już taki luźny spacer. No i dwa razy w tygodniu jeździmy 60 km do miasta na obronę/tropienie. No i raz w miesiącu na zajęcia terenowe, 8 godzinne, tropienie/obrona. Bo jestem kandydatem do grupy mundurowej u nas w szkółce razem z Leti.
Teraz młoda ma trochę laby, bo jest po parwowirozie i nie jeździmy na szkolenie. Ale nasz dzień wygląda podobnie.
Poza tym, ta agresja widoczna jest najbardziej na zajęciach z obrony, gdy jest puszczana na pozoranta luzem. W pewnym momencie po prostu odbija i leci na inne psy.
Paulina16
Początkujący owczarkarz

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje