Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Prezentujemy zdjęcia i filmy naszych krótkowłosych i długowłosych owczarków niemieckich.

Re: Lenox jak na prawdziwego wilka przystało

Nieprzeczytany postprzez Zbychu » 25 wrz 2012, o 23:15

A ja mam pytanie i wcale nie będzie bolalo :roftl:

Czy dwie godziny dziennie szkolenia dla takiego maluszka, to nie za wiele?

Nie sposób się nie zgodzić z tym co napisala Pani Ewa. Technik nauczania jest jednak wiele. Ja nie nagradzam smakolykami, uważam to za w pewnym sensie rozpieszczanie psa, jak i również zaburzanie cyklu posilków. W moim przypadku nagrodą jest pochwala, lub okazanie psu mojej dezaprobaty tego co zrobil. Jeżeli chodzi o komendy, to wystrzegam się poleceń skladających się z więcej niż jednego slowa. I tu wszystko jest zależne od inwencji twórczej wlaściciela, nie trzeba przecież powielać oklepanych komend, ważne przynajmniej dla mnie, by bylo to krótkie i blyskawicznie przyswajalna przezemnie i psa slowo. Lenox ma z tego co pamiętam 8 tygodni, więc nie forsowal bym go za bardzo. Na razie budowal bym solidną więz, bo to baza pod szkolenia, które moim zdaniem powinny się zacząć od 3 miesiąca, natomiast w formie zabawy przyzwyczajal bym go do myślenia w kieruku który zostanie obrany.

Boloniusz, Lenox ma ladną matkę, ciekawe czy jesteś w stanie wskazać Lenoxa na tej focie zbiorowej ? :-)
Zbychu
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 26 wrz 2012, o 10:48

Każdy ma swoje techniki, ja uważam, że smakołyki bardziej motywują psa do wykonywania naszych poleceń a co za tym idzie, pies szybciej się uczy. Nie muszą to być smakołyki, może to być ulubiona zabawka, musimy po prostu przyjrzeć się psu, co bardziej motywuje go do pracy, na czym skupia się bardziej, na jedzeniu czy na zabawce. Poza tym nigdzie nie jest napisane, że pies musi jeść z miski, przecież porcję suchej karmy którą ma dostać w misce, można dać psu podczas treningu jako nagrody za dobrze wykonane zadania.
Bejti
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria & Drago
Imię: Beata
Pochwały: 15

Nieprzeczytany postprzez boloniusz87 » 26 wrz 2012, o 12:16

Bejti napisał(a):Każdy ma swoje techniki, ja uważam, że smakołyki bardziej motywują psa do wykonywania naszych poleceń a co za tym idzie, pies szybciej się uczy. Nie muszą to być smakołyki, może to być ulubiona zabawka, musimy po prostu przyjrzeć się psu, co bardziej motywuje go do pracy, na czym skupia się bardziej, na jedzeniu czy na zabawce. Poza tym nigdzie nie jest napisane, że pies musi jeść z miski, przecież porcję suchej karmy którą ma dostać w misce, można dać psu podczas treningu jako nagrody za dobrze wykonane zadania.

tylko jak motywujesz go smakołykami i uczysz komendę daj głos to może ci zacząć szczekać jak będzie chciał jeść
boloniusz87
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Zbychu » 26 wrz 2012, o 12:31

Bejti napisał(a):Każdy ma swoje techniki, ja uważam, że smakołyki bardziej motywują psa do wykonywania naszych poleceń a co za tym idzie, pies szybciej się uczy. Nie muszą to być smakołyki, może to być ulubiona zabawka, musimy po prostu przyjrzeć się psu, co bardziej motywuje go do pracy, na czym skupia się bardziej, na jedzeniu czy na zabawce. Poza tym nigdzie nie jest napisane, że pies musi jeść z miski, przecież porcję suchej karmy którą ma dostać w misce, można dać psu podczas treningu jako nagrody za dobrze wykonane zadania.

Ależ oczywiście, że każdy powinien stosować swoją technikę, (o ile jest oczywiście w stanie się podjąć) tą którą uważa za najbardziej skuteczna dla siebie i oczywiście psa, bo każdy jest inny i każda technika jest dobra, ta która dziala i przynosi efekty. O ile nigdzie nie jest napisane, że porcję posilku nie powinno się psu podawac podczas szkolenia, o tyle inne przeslanki raczej sensownie wykluczają same przez się taką opcję. Mogę zrozumieć określoną niewielką porcję przeznaczona na smaczki, ale podawanie pelnego posilku psu podczas wysilku fizycznego i psychicznego uważam za nie wlaściwe.

boloniusz87 napisał(a):tylko jak motywujesz go smakołykami i uczysz komendę daj głos to może ci zacząć szczekać jak będzie chciał jeść

Boloniusz, na razie o tą komendę się nie martw, przywolanie masz już opanowane ???
Zbychu
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 26 wrz 2012, o 13:47

boloniusz87 napisał(a):

tylko jak motywujesz go smakołykami i uczysz komendę daj głos to może ci zacząć szczekać jak będzie chciał jeść

A jak uczysz psa komendy "siad" to siada wtedy gdy chce mu się jeść czy dopiero jak wydasz komendę? Poza tym gdy szkolisz psa używając smakołyków, nie dajesz ich w nieskończoność, z czasem zmniejszasz ilość, dajesz smaka co drugi raz, później co trzeci aż w końcu pies reaguje na komendę bez smaków.

I jeszcze pytanie mam, w jaki sposób Ty uczysz Lenoxa?
Bejti
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria & Drago
Imię: Beata
Pochwały: 15

Nieprzeczytany postprzez boloniusz87 » 26 wrz 2012, o 13:53

np jak muwie siad dzwigam smycz do gury azadek renka daje naduł az zacznie sam siadac na komende
boloniusz87
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Zbychu » 26 wrz 2012, o 15:31

boloniusz87 napisał(a):np jak muwie siad dzwigam smycz do gury azadek renka daje naduł az zacznie sam siadac na komende

Prawidlowa Boloniusz :ok: Nie jest tak z Tobą zle, jak bedziesz konsekwentny, to jeszcze zadziwisz tu nie jedna osobę, tylko nie spoczywaj na laurach. Trochę z tematu robi się OT, polecam zakladać nowe tematy, w których ludzie będą Ci pomagać w konkretnych przypadkach i będzie to również z korzyścią dla nie jednej osoby na forum ;-)
Zbychu
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez boloniusz87 » 27 wrz 2012, o 13:36

lenox dziś kończy 9 tygodni
boloniusz87
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez sKate89sc » 27 wrz 2012, o 13:52

Maluch rośnie :)
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Obrazek
Obrazek
sKate89sc
Zaawansowany owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ♥ Gabi ♥
Imię: Kasia
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez boloniusz87 » 27 wrz 2012, o 14:20

sKate89sc napisał(a):Maluch rośnie :)

macie tu fotke :)
Obrazek
boloniusz87
Losowy avatar

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje