Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Prezentujemy zdjęcia i filmy naszych krótkowłosych i długowłosych owczarków niemieckich.

Re: Lenox jak na prawdziwego wilka przystało

Nieprzeczytany postprzez Zbychu » 27 wrz 2012, o 17:46

boloniusz87 napisał(a):lenox dziś kończy 9 tygodni

A prezencik to gdzie ??? :roftl: :roftl: Niech rośnie i chowa się zdrowo, ach ten blysk w oczach, jak zenony w aucie :ok:
Zbychu
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Nesa » 27 wrz 2012, o 20:47

Małemu powoli uszka zaczynają się podnosić lekko do góry:)
„Jesteś architektem rzeczywistości, którą postrzegasz''
L- 17.02.12r.& V-22.01.12r.
Nesa
Losowy avatar
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: L&V
Imię: Aga
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez boloniusz87 » 27 wrz 2012, o 20:51

Nesa napisał(a):Małemu powoli uszka zaczynają się podnosić lekko do góry:)

to chyba dobrze cio
boloniusz87
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez boloniusz87 » 27 wrz 2012, o 20:52

Zbychu napisał(a):
boloniusz87 napisał(a):lenox dziś kończy 9 tygodni

A prezencik to gdzie ??? :roftl: :roftl: Niech rośnie i chowa się zdrowo, ach ten blysk w oczach, jak zenony w aucie :ok:

prezent to zjadł dzis :P
boloniusz87
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Zbychu » 27 wrz 2012, o 21:03

boloniusz87 napisał(a):
prezent to zjadł dzis :P

Wierzę na slowo :roftl:
Zbychu
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez boloniusz87 » 27 wrz 2012, o 21:35

Obrazek
Obrazek
boloniusz87
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Ewa-Hunter » 27 wrz 2012, o 22:40

Hm...przeczytałam swój post i....nigdzie nie znalazłam nic na temat 2 godzin szkolenia dziennie. Ot, czytanie ze zrozumieniem zaszwankowało.

Boloniusz, nie ma obawy - pies nie zacznie szczekać przy nauce komendy "daj głos" na widok smakołyków. Przecież najpierw chwalisz go dobrym słowem, a dopiero sekundę później dajesz smakołyk. Na małe żarłoki (te duże też) smaczki działają cuda! Przekonałam się o tym na własnej i psiej skórze miesiąc temu na szkoleniu :lool:

Co do nauki komendy siad, to brawo! Robisz to dobrze. Żeby to utrwalić bez ciągłego pociągania psiny smyczą i robienia skłonów, spróbuj wykorzystać naturalny odruch psa i pełną michę.
Przychodzi czas karmienia i masz szansę "bezboleśnie" i niejako "przy okazji" ćwiczyć "siad". Rękę z miską przesuwasz tak, żeby znalazła się trochę nad nosem psa. Zaciekawiony podniesie głowę i jednocześnie posadzi pupę. Postaraj się powiedzieć siad właśnie w chwili, gdy to robi. Po pewnym czasie mów to chwilę wcześniej - słowo i reakcja powinny same się zakodować. Zresztą spróbuj pokazać mu smakołyk i przesunąć nad jego nos - przekonasz się, że powinien sam usiąść, to jakoś tak samo wychodzi.
Podawanie michy z karmą może być wykorzystane do uczenia różnych komend i naprawdę sprawdza się - żarełko motywuje :roftl:

Nie zauważyłam, żeby smakołyki "rozpuściły" mojego psa lub wyrządziły mu inną psychiczną krzywdę. Nie zrobiły z niego żebraka. Za to motywują go niesamowicie, no i smakują świetnie :lool: A, co więcej, źródłem tych rozkoszy podniebienia jestem ja!

Spróbuj ze smaczkami i bez nich - zobaczysz co lepiej działa. Wtedy sam zdecydujesz, co wybierzesz. Bo dużo zależy i od Ciebie i od Twojego psa.
Rozważać problemy można latami, ale teorię najlepiej sprawdza się w praktyce. Kilka prób, nawet nieudanych, nie zepsuje Ci psa. One żyją tu i teraz!!

Zastanawiam się tylko, czy nie za szybko chcesz go nauczyć wszystkiego na raz? I po co Ci komenda "daj głos" właśnie teraz? Taki maluch ma już szczekać?
Mam dziwne wrażenie, że uczysz go tego, czym można pochwalić się przed ludźmi. Nie wkurzaj się na mnie, tylko najpierw dobrze się zastanów, bo dla Twojego psa ważny jesteś Ty. Jeśli się mylę i moje wrażenie jest błędne, to bardzo się cieszę. Każdy może się mylić :-)

Autor postu otrzymał pochwałę
Ewa-Hunter
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Hunter
Imię: Ewa
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez Zbychu » 27 wrz 2012, o 23:09

Ewa-Hunter napisał(a):Hm...przeczytałam swój post i....nigdzie nie znalazłam nic na temat 2 godzin szkolenia dziennie. Ot, czytanie ze zrozumieniem zaszwankowało.

Ewa-Hunter napisał(a):Najpierw ćwicz to w domu, codziennie przez około 2 tygodnie. Wydłużaj odległość, np. gdy pies jest w innym pomieszczeniu.

Wydawalo mi się, że tam bylo 2 godziny, ale moglem się omylić, zatem zwracam honor i przepraszam :dzięki: , a następnym razem nie omieszkam zamieścić cytat.
Zbychu
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez boloniusz87 » 28 wrz 2012, o 15:54

agent lenox na posterunku

Obrazek
boloniusz87
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez boloniusz87 » 28 wrz 2012, o 21:43

gdy pan śpi to ja go pilnuje

Obrazek
boloniusz87
Losowy avatar

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje