Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Prezentujemy zdjęcia i filmy naszych krótkowłosych i długowłosych owczarków niemieckich.

Re: Leti

Nieprzeczytany postprzez Paulina16 » 13 lis 2016, o 20:03

Bo tutaj tego nie widac, że tak powiem w talii mogę złapać ją dłonią a mam dłonie małe i na grzbiecie przy ogonie kosci jej wystają normalnie. Jak się ją pogłaska przez grzbiet to kazda jedną kość czuć, nie jest to ani przyjemne ani ładnie nie wygląda. Jest naprawdę przerażająco chuda.. Skoro nawet weterynarz mi uwagę zwrócił to coś musi być na rzeczy.
Paulina16
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Leti
Imię: Paulina
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 13 lis 2016, o 20:59

dawkuj więcej i obserwuj może popytaj innych osób które sprzedają mięso ile podawać. ja się nie znam ale i sylwia i ten facecik mówił że podaję się od 3-5 % najwyżej przedzwoń i zapytaj co i jak na pewno doradzi. tylko że on mi mówił o samym mięsie bez dodatków czyli bez warzyw i innych .... a pewnie z dodatkami to mniej się daje pewnie mniej tego mięsa. a poza tym piękne fotki :lool:
Paulina K.
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Dante
Pochwały: 8

Nieprzeczytany postprzez Paulina16 » 13 lis 2016, o 21:50

a dziękujemy :D właśnie leży i się rozpycha w łóżku Franca :P
Paulina16
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 14 lis 2016, o 11:44

tak jak moje haha :roftl:
Paulina K.
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez Paulina16 » 14 lis 2016, o 13:16

:Ostatnio mnie z łóżka zrzuciła w nocy :roftl:
W pisałam wczoraj z Panią z jej hodowli jak wygląda waga i wzrost jej rodziców, matka ma 60 w kłębie i waży 28 kg a ojciec 65 w kłębie i waży 38 kg. Takze ona jest jak wzrostu swojego ojca a waży mniej niz matka :mur:
Paulina16
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 14 lis 2016, o 14:40

dawkuj więcej może więcej potrzebuje :)
Paulina K.
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 14 lis 2016, o 19:12

Pies przepiękny,ale na pierwszy rzut oka widać,że jest zbyt szczupła.
Pozwolę się wtrącić.
Mój pies jest bardzo aktywny i na takich ilościach pożywienia,to by mi z głodu padł ;)
Jak mogę coś doradzić,to zwiększyć ilość mięsa z chrząstkami i włóknami, włączyć podroby, tylko z umiarem np płucka, wątroba, serduszka.
Wypełniacz w postaci kaszy gryczanej, ryżu i sporo warzywek.
Falko jest sporym samcem,bo ma jakieś 67 cm wzrostu, waga obecnie 38-39 kg.
Na dobę dostaje ok kilograma mięsa, podrobów do tego gotowany ryż i warzywa, owoce, trochę nabiału, jaja, czasem trafi się rybka.
Taka ilość pożywienia zapewnia mu taką wagę i doskonałe samopoczucie.
Może psina tak,jak mój potrzebuje dużo więcej, niż Ci wyliczono.
No i jeszcze jedno pytanie: czy jest zdrowa, chodzi o trzustkę, tarczycę i wątrobę.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Paulina16 » 14 lis 2016, o 22:01

Tarczycę wet przypuszczał ostatnio, wypytywał o zachowanie itp i na te chwile wykluczył, miała podejrzenie trzustki, w sumie nie wiem na jakiej podstawie, bo miała pobieraną krew robione wyniki, wyszły okej z tego co sama wywnioskowalam i miała badany kał, ale nie jestem pewna jak to było badane, bo wtedy naszego weta nie było bo był na urlopie i była inna pani która za pobranie krwi skasowala mnie 100 zł, a na następnej wizycie za wyniki krwi i stwierdzenie że chyba trzustka kolejne 100, po czym chciała znowu pobierać krew i ją gdzieś wysłać co kosztowaloby mnie 200 zł. To daje 400 zł w ciągu 2 dni więc ucieklam, jak wrócił moj wet to poszłam do niego i stwierdził ze nie wie skad to podejrzenie trzustki skoro ani objawów ani nic nie ma. Więc to też na razie wykluczył. Jedynie wątroba chyba nie była sprawdzana.
W czwartek byłyśmy bo jej się zaczęła ropa zbierać w oku (zapalenie spojówki) to była ważona, bo wet stwierdził że za chuda, na szczęście u niego w sklepie kupowalam też karmę dlatego mnie nie podał nigdzie że glodze psa bo wie ile wydawałam na karme dla niej :lool: , no i stwierdził że mam przyjechać za około miesiąc, jak będzie na tym mięsie z 6-7 tygodni i jeśli waga ani drgnie lub bedzie dalej spadać to wtedy robi wszystkie badania szczegółowo żeby wykluczyć choróbsko.
Zwiększyłam jej to mięso do 1 kg na dzień, tylko ze jak zje popołudniu to nie chce zbytnio rano jeść, jak jej dawalam ryż do tego mięsa to też tak nie bardzo, czasami wyjadla samo mieso, a czasami zjadła wszystko. Po prostu oszaleć mozna, aż czasami się tak denerwuje jak ma jeść ze masakra. Bo stanie przy tej misce jakby miała mieć głowę ściętą, powącha i idzie się położyć i gdzieś ma mięso. Ale jak wyciągnę kiełbasę to od razu chętna do jedzenia :przerażenie: :przerażenie:
Paulina16
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 14 lis 2016, o 22:29

słoneczko a gotowane jedzenie ? albo może mokra karma ?
Paulina K.
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 14 lis 2016, o 23:31

To dobrze się maskuje, bo na zdjęciach nie widać, że jest taka chuda. Tak samo sierść ma błyszczącą.
Ja jak podawałam kilogram mięsa (i więcej) to podawałam rano i wieczorem po połowie. Czasem, aby polepszyć smak jedzenia dodawałam oleju z łososia, który też dobrze wpływa na psa. Albo stopniowo jej zwiększaj te porcje?
Moja Sonia zje zazwyczaj wszystko w tempie ekspresowym. Ale odmawia zjedzenia gotowych mieszanek. Kupiłam różne, różniaste i podchodziła do miski, powąchała i odchodziła. Nawet jak sama jej zmieliłam to też szału nie było. A wystarczy jej dać normalny kawałek mięska czy chrząstki, tego samego gatunku i znikało w locie. Każdy pies ma swoje upodobania. Za to Gandi nie wybrzydzał z gotowcami, który generalnie częściej kręci nosem na jedzenie.
kalyna
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje