Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o tym jak dbamy o naszego owczarka.

Re: Linienie

Nieprzeczytany postprzez Jagul_eu » 18 mar 2015, o 14:29

A my mamy zarówno szczotkę jak i furminator który używany umiejętnie nie powinien się ślizgać a dosyć ładnie i co ważne- skutecznie zbiera sierść,wiec moim zdaniem jak najbardziej warto.
Jagul_eu
Losowy avatar
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: Adam

Nieprzeczytany postprzez Alfa 2014 » 18 mar 2015, o 20:19

ale wam dobrze Alfa ma 8 miesięcy i średnio 2 razy w tygodniu ją wyczesuję czymś na podobieństwo furminatora i mam mnóstwo sierści ( ok szufelki pełnej))myślałam ze zimą to dlatego że jest po części w domu i na dworze myślałam że na wiosne to się uspokoi ale ciągle te włosy wypadają na grandę
Alfa :)

Obrazek
Alfa 2014
Początkujący owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ALFA
Imię: Katarzyna

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 19 mar 2015, o 06:36

my swojego czorta co dwa dni czeszemy i nie mam zbyt dużo sierści po nim mimo że jest długowłosy :) w domu też nie mamy dużego problemu z kłakami,odkurzamy tylko dwa razy w tygodniu.
Paulina K.
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Pochwały: 8

Nieprzeczytany postprzez Elise » 19 mar 2015, o 08:30

Ja czeszę przynajmniej raz w tygodniu, mam takie coś to czesania wyglądające jak metalowe grabki z dmowa rzędami ząbków, jedne krótsze, drugie dłuższe. Niby wyczesuje się tym całkiem ok, wyłazi duzo sierści. Na grzciebie jest ok, najgorzej na portkach i ogon ciągle ma taki, że ciężko go rozczesac. Nie ma na nim kołtunów ale jest taki, że cięzko po nim przejechać tymi grabkami. A brzucha to już w ogóle nie idzie uczesać. Od razu się denerwuje i ucieka ;( Nie wiem co zrobić, żeby polubiła to czesanie. Może zmienić szczotkę ?
Elise
Świeżak
Owczarek niemiecki: ROXI
Imię: Eliza

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 19 mar 2015, o 23:04

Mój też nie lubi czesania :nea: gryzie strasznie, ale jak się mu da do dziamgania Dentastixa albo gnata wołowego nie ma najmniejszego problemu :lool: tylko trzeba się śpieszyć :roftl: może z czasem zrozumie, że się pańci nie gryzie.
Obrazek
WarOfWorlds
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Elise » 20 mar 2015, o 10:07

Umnie po górze, w sensie plecy, kark i tak dalej to jeszcze da radę wyczesać. Najgorzej ogon i brzuch, brzucha to w ogóle nie daje dotykać. Wczoraj się z nią bawaliłam to wykorzystałam moment, że leżała na plecach i jej zaczęłam czesać sierść na brzuchu i na łapach. I całe szczęście, ze wpadłam na taki pomysł bo znalazłam pod pachą 3 kleszcze, praktycznie w jednym miejscu :/ Masakra ! Do tego kilka takich małych chodziło po sierści. Kilka dni temu zakropiłam Advantixem, do tego ma obrożę taką ziołową i już nie wiem czy to w końcu działa czy nie ;( Zobacze jak złapie jakieś nowe kleszcze to trzeba będzie coś innego zastosować.
Elise
Świeżak
Owczarek niemiecki: ROXI
Imię: Eliza

Nieprzeczytany postprzez Janneke » 20 mar 2015, o 10:10

Masakra z tymi kleszczami, u nas sam Advatix też nie działa, dlatego stosujemy dodatkowo obrożę Foresto.
Może spróbuj takiego zestawienia, u nas się sprawdziło :ok:
"Bo na tym pieskim świecie to się bardzo liczy, by iść na sześciu łapach i na jednej smyczy."
(Marek Majewski)

Obrazek
Janneke
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Uzo
Imię: Joanna
Pochwały: 6

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 23 mar 2015, o 14:32

dodaje dwie fotki aby każdy zobaczył jak ten mój czort uwielbia czesanie :)
Obrazek
Obrazek
Paulina K.
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Pochwały: 8

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 23 mar 2015, o 15:45

Słodziak :lool: A Thorin po kąpieli tak zaczął linieć, że tragedia :przerażenie: Wszędzie lata futro.... Ale słyszałam, że po kąpieli to normalne podobno?
Obrazek
WarOfWorlds
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 23 mar 2015, o 17:33

WarOfWorlds napisał(a):Mój też nie lubi czesania :nea: gryzie strasznie, ale jak się mu da do dziamgania Dentastixa albo gnata wołowego nie ma najmniejszego problemu :lool: tylko trzeba się śpieszyć :roftl: może z czasem zrozumie, że się pańci nie gryzie.

Falko do tej pory kłapie paszczą przy czesaniu :lool:
...ale mam na niego sposób-kroję parówkę na cieniutkie plasterki i stawiam w miseczce przed jego nosem, jak leży spokojnie i nie skubie,to dostaje smakola. :lool: Jest tak skupiony na misce z parówkami,że można nawet prawie bezkarnie wyczesać ogon i okolice świętego jajka :roftl: :roftl:
Używam filcaka i zwykłej szczotki, takiej dla ludzi kupionej w biedronce :D
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 22

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje