Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o tym jak dbamy o naszego owczarka.

Re: Linienie

Postprzez Paulina K. » 23 mar 2015, 20:50

Agnieszka chyba z tą kąpielą to masz rację bo po dantku też tyle sierści jest.normalnie sypie się z niego :)pieszczochy za coś do jedzonka zrobią wszystko nawet poddadzą się katuszy czesania hehe :)Dante już jest przyzwyczajony może dlatego że czeszemy go co dwa dni,na początku też nie lubił czesania.
http://dantearkadia.weebly.com/
http://argestes.weebly.com/
Paulina K.
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Wiek: 29
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 8
Dołączył(a): 01 lis 2014, 18:15

Re: Linienie

Postprzez wmika » 02 lip 2015, 11:54

Witam,
doradźcie mi proszę, moja Miszka ma sierść średnio długą. Teraz przechodzimy intensywne linienie i dostaję fiołka. To jej pierwsze więc byłam w szoku ile tego może wyjść, jakbym owcę skubała :nea:
co nadaje się do sczesania tego podszerstka? znalazłam coś takiego http://zooart.com.pl/product-pol-5946-T ... 5-cm-.html
czy nada się do tego celu?
dziękuję za odpowiedź :)
wmika
Losowy avatar
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bona
Imię: Monika
Wiek: 34
Lokalizacja: Kocmyrzów
Dołączył(a): 26 lis 2014, 09:34

Re: Linienie

Postprzez Asiek1622 » 02 lip 2015, 12:15

U nas w domu rządzi FURmaster , można dostać na zooplusie . Praktycznie to samo co Furminator a sporo tańsze . Używamy i jestem zadowolona .
Obrazek
Masz fb? Wpadnij do Giffa :)
https://www.facebook.com/piesijegoczterylapy
Asiek1622
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Giff
Imię: Asia
Wiek: 25
Lokalizacja: Bielefeld
Pochwały: 4
Dołączył(a): 14 maja 2015, 16:51

Re: Linienie

Postprzez wmika » 02 lip 2015, 12:27

dzięki za szybką odpowiedź :)
a czy ten mniejszy model który jest akurat na promocji jest bardzo mały? nadaje się też do onka?
wmika
Losowy avatar
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bona
Imię: Monika
Wiek: 34
Lokalizacja: Kocmyrzów
Dołączył(a): 26 lis 2014, 09:34

Re: Linienie

Postprzez vega_bw » 03 lip 2015, 09:28

To zgrzebło ze zdjęcia jest niezłe,ale nie wyciągnie ci całego podsierstka, polecam to http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=12205.
U nas sprawdza się genialnie, tylko trzeba pamiętać,że nie sprawimy psu bólu, jak naciągniemy skórę w kierunku przeciwnym, niż czesanie.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Linienie

Postprzez Wadera » 03 lip 2015, 10:29

Vega - bardzo ciągnie to zgrzebło? Mam duży problem z wyczesaniem Kafce martwego podszerstka - raz, że grzbienie nie dają rady, dwa pies nie ma cierpliwości :mur:
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 39
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 41
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Re: Linienie

Postprzez vega_bw » 03 lip 2015, 10:40

No, ciągnie dość mocno,bo haczyki wpijają się w kołtuny. Dlatego właśnie napisałam,że jak czeszesz w dół,to skórę psa należy naciągnąć do góry i przytrzymać i analogicznie dotyczy to innych kierunków. Takie działanie ogranicza dyskomfort. Ten patent podpowiedziała mi znajoma, która prowadzi salon dla psów.
Mój pies też należy do wiercipięt okrutnych,ale pomaga, gdy za grzeczne leżenie przy czesaniu do paszczy wpada co chwilę parówka lub coś innego pysznego :D
U nas nie sprawdził się furminator, pies nienawidzi go szczerze, zupełnie nie wiem dlaczego :D
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Linienie

Postprzez kalyna » 03 lip 2015, 15:01

My mamy zgrzebło i furminator :)
Podszerstek wchodzi bardzo fajnie zgrzebłem. Całą resztę jadę furminatorem, który nie daje u nas rady podszerstkowi, totalnie odpada przy czesaniu portków, żeber itp. Za to kryza i cały włos okrywowy fajnie wyczesuje :ok:
U mnie to jest tak: Sonia uwielbia czesanie, leży i czeka i czeka. Ciapek mega się wierci, więc jego przytrzymuję za obrożę, ale u niego raz, dwa i po sprawie. Największy problem miałam z Gandim, strasznie go nosiło, wierciło... aż znalazłam na diabełka metodę :diabeł:

i tak spokojnie mogę go czesać i czesać ;)On stoi i trzyma sobie zabawkę. Co jakiś czas mu ją rzucę, czasem próbuje się szarpać, ale można mu wytłumaczyć, co ma w danej chwili robić i jest :ok:
Obrazek
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 27
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: Linienie

Postprzez vega_bw » 03 lip 2015, 16:26

Jak bym tak Rudzielcowi zawiesiła zabawkę na płocie/drzewie,to by popatrzył na mnie pt "odbiło ci? mam tak stać i trzymać to w ryjku? chora jesteś, za tym się biega i wyszarpuje pańci rączki ze stawów" :roftl::roftl::roftl::roftl:
...tak więc, zostają tylko smaczki...
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Linienie

Postprzez kalyna » 03 lip 2015, 21:04

vega_bw napisał(a):Jak bym tak Rudzielcowi zawiesiła zabawkę na płocie/drzewie,to by popatrzył na mnie pt "odbiło ci? mam tak stać i trzymać to w ryjku? chora jesteś, za tym się biega i wyszarpuje pańci rączki ze stawów" :roftl::roftl::roftl::roftl:
...tak więc, zostają tylko smaczki...

No a myślisz, że jakie początki były? :P
kilka razy otworzył bramę, kilka razy porządnie nią zatrzęsło. Ale on już rozumie i oby nie doznał amnezji :roftl:
Poza tym dostał tą zabawkę, którą mu się dobrze trzyma, i dziamdzioli. Z wiadomych przyczyn nie wisi piłka :Di cierpliwości też nie ma ze stali.
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 27
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje