Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Literatura godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 14 wrz 2014, 22:23

Czy są jakieś książki, gdzie opisane jest działanie stada, traktowanie go.
Bo większość książek jakie przeczytałam jest raczej skupianie się na jednym psie. A mnie interesuje teraz literatura, gdzie jest bardziej napisane o tym jak ktoś ma większą ilość psów.
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 30
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: Literatura godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 14 wrz 2014, 23:03

Naukowe czy mogą być luźne obserwacje? Bo jeśli to drugie to w "Trzech psach w jednym mieszkaniu" autorka opisuje relacje między swoimi psami, choć podpina je pod wiedzę z tamtej "epoki" bardzo tę książkę lubię i cenię :)
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 41
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 42
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Re: Literatura godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 15 wrz 2014, 08:37

Hugo i Jane van Lawick-Goodall - "Zabójcy bez winy". M.in. opis zachowań żyjącego na wolności stada likaonów. Fascynujące obserwacje relacji między zwierzętami.
Krystyna Chwedończuk - Pies czy wilk, Psy i psowate.
Relacje między wilkami, domowymi (z azylu) psami i dingo w ogrodzie zoologicznym.

Zofia
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 76
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Literatura godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 15 wrz 2014, 10:43

Hm to ciekawe, ja nie potrafię wymienić ani jednego takiego poradnika. Poza Millanem, ale to taka bardzo ciekawostka przyrodnicza niż coś, co można w ciemno każdemu polecić.
A wymienione pozycje są już trochę leciwe, a i nie są poradnikami, no ale... warto przeczytać, choć nie nastawiać się iż to poradniki, które podpowiedzą jasno, jak traktować psy w stadzie.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Lokalizacja: Olkusz
Pochwały: 27
Dołączył(a): 01 gru 2012, 19:04

Re: Literatura godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 15 wrz 2014, 16:36

Obserwacje Jane Goodall dokonały wręcz epokowego przelomu w rozumieniu zachowań i możliwości umysłowych zwierząt - to, że są sprzed lat, nie zmienia ich wybitnej, wyjątkowej wartości. Pomiędzy likaonami zachodzą relacje podobne do relacji w psim stadzie, a szakal opisany w książce oferował drugiemu szakalowi pojednawczy upominek w sposób zaobserwowany przeze mnie wśród psów.
Obserwacje pani Chwedończuk też mają ogromny walor, bo w drugiej książce autorka potrafila przyznać się do błędnych wniosków z obserwacji opisanych w pierwszej pozycji. Rywalizacje pomiędzy sukami wilczycami nie odbiegaja zbytnio od nienawiści, jaką niejedna psica potrafi czuć do ewentualnej rywalki. Chęć zemsty też nie jest psicom i wilczycom obca.

Zofia
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 76
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Literatura godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 15 wrz 2014, 17:17

Dziękuję za podane propozycje, na pewno się z nimi zaznajomię :)
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 30
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: Literatura godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 15 wrz 2014, 19:23

W żadnym wypadku nie było moją intencją ująć wartości tym pozycjom, nazywając je leciwymi ;)Same się bronią, pomimo upływu lat. Historia Solo już od dawna gości w moim sercu (oraz jego rodziny).
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Lokalizacja: Olkusz
Pochwały: 27
Dołączył(a): 01 gru 2012, 19:04

Re: Literatura godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez Alfa 2014 » 06 lis 2014, 08:10

witam czy ma ktoś z was ten poradnik ?/
http://www.sam-wytresuj-psa.pl/szkoleni ... tAoduigA9Q
Alfa :)

Obrazek
Alfa 2014
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ALFA
Imię: Katarzyna
Wiek: 35
Lokalizacja: Opolskie
Dołączył(a): 13 paź 2014, 20:34

Re: Literatura godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez Alfa 2014 » 08 lis 2014, 15:20

nie wszyscy na raz bo nie nadążę :p
Alfa :)

Obrazek
Alfa 2014
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ALFA
Imię: Katarzyna
Wiek: 35
Lokalizacja: Opolskie
Dołączył(a): 13 paź 2014, 20:34

Re: Literatura godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 08 lis 2014, 16:03

Bo najwidoczniej nikt nie czytał, ewentualnie nie dał się nabrać na kupno kota w worku... ;)
Ja również nie kupiłam i nie znam, lecz natkęłam się kilka razy na taka forme marketingu różnych rzeczy i obchodzę takie rzeczy szerokim łukiem, bo:
- na stronie zero konkretów, 200% nachalnego marketingu;
- szantaż psychiczny, nieczyste zagrania - te wszystkie zwroty typu zdradzanie tajników szkoleniowców, zdadzę Ci wiedzę za 490 zł (bzdura, nic nie zastąpi osobistego kursu pod okiem dobrego szkoleniowca z ogromną wiedzą - nie da się tego zawrzeć w książce),
- wrzucając w google np. "Wiktor Nowak szkolenie psów" nie wyskakuje N-I-C. Nic nie potwierdza by ten pan gdziekolwiek kiedykolwiek pracowałby z psami. Myślę że jeśli w ogóle ten pan istnieje, to skończył szkołę marketingu i wie jak naciągać ludzi, a sam był na jednym kursie PT z tym wyżłem weimarskim co najwyżej (mogę się mylić).
- jednocześnie... rażące błędy ortograficzne na stronie?! A pan chce książkę wydać? ;)
- strony tego typu charaktreryzują się tym, że zawsze wrzucają opinie od osób postronnych by zyskać na wiarygodności - najczęściej te opinie są pisane przez samego autora, a ludzie wymyśleni,
- na stronie pisze ile kopii zostało - ta liczba prawie nigdy się nie zmienia. Ma na celu tylko i wyłącznie włączenie presji psychicznej pt. "to wyjątkowy produkt, promocja ograniczona, jak nie kupię teraz to mi inni wykupią" itd. Copyright na samym dole mówią 2011-2013 i oznacza to że strona powstała w 2011 roku i przez tyle lat ta "promocja" ciągle działa, a sam autor strony od roku o niej zapomniał - ale co tam, ważne że "sama produkuje" pieniądze ;)i od 3 lat autorowi nie udało (nie chciało) się opublikować swojego dzieła.
- ostatni rodzynek nachalnego marketingu - po próbie zamknięcia strony dalszy ciąg naciągania. To może rabacik?

Jeśli chcesz opinie osoby, która kupiła, zagadaj do ludzi z facebook'a którzy polubili ta strone.
Z drugiej strony jak zapłacisz, to dostaniesz ten e-book, więc raczej na tym nie kłamią - choć kto wie, może książka nawet nie istnieje i nic nie dostaniesz...
Ale ja jak tylko widzę ten sposób reklamowania się, to dziękuje i wychodze.

Pochwały przyznane za posta: 4
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Lokalizacja: Olkusz
Pochwały: 27
Dołączył(a): 01 gru 2012, 19:04

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post