Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Literatura ... NIEKONIECZNIE godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 07 paź 2013, 13:11

Ja na co dzień mam styczność z dzieciakami i ich rodzicami. I powiem Wam że... Dzisiaj to już 3miesięczny potomek potrafi być kreowany przez swoich rodziców na "mężczyznę". Misie - nie! Czerwony - nie! Kotek - nie Tylko auta auta autaaaaaa!!!

Także wybaczcie. Po prostu jak słyszę że 4ro-latek nie założy pizamki w kotki chociaż małemu obojętnie ale rodzic się upiera na "nie" to mnie....

Moim zdaniem to nie jest poprawny psychologicznie wierszyk. A jeśli coś jest stare, to nie musi oznaczać że dobre i musi być dalej rozpowszechniane.

P.s. N jak był mały (jakieś 3-4mies) doznał na szczęście niecelnego kopniaka od jaiegos 9cio latka za to że bawilam się z nim na boisku!!!
Takie rzeczy zostają w psychice. Dzieciaki potrafią być brutalne.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul za TM :( Lila
Imię: Aga
Wiek: 34
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 43
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Literatura ... NIEKONIECZNIE godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 07 paź 2013, 13:17

na pewno autor/ka tego wierszyka miała na celu przedstawienie sadyzmu w najgorszym jego wydaniu. Analizując krótko: "Przyszła mama, kotka zbiła" - rozumiemy to jako jawną przemoc w stosunku do zwierząt, bo na pewno, mama zatłukła kotka na śmierć. I dalej " Przyszedł tata, kotka schował " - rozumiemy to jako pozbywanie się kotka, tato najprawdopodobniej zakopał go w ogródku.

Jest to skandal i trzeba to zgłosić odpowiednim władzom!

Puknijcie się w głowy i nie róbcie niepotrzebnie afery i OT, bo w ten sposób trzeba by było wycofać połowę lektur szkolnych, jak wszędzie będziecie się doszukiwać drugiego dna.

Eleganckie torebki damskie https://mybaze.com/pl/torebki-damskie/__styl-elegancki na każdą okazję.
Bejti
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria & Drago
Imię: Beata
Wiek: 37
Lokalizacja: Kilkenny, Irlandia
Pochwały: 15
Dołączył(a): 09 lut 2012, 23:49

Re: Literatura ... NIEKONIECZNIE godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 07 paź 2013, 13:22

...to idąc tym samym tropem-należało by ocenzurować, bądź wyłączyć wszystkie kanały kreskówkowe dla dzieci... :mur::mur:
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 23
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Literatura ... NIEKONIECZNIE godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 07 paź 2013, 13:33

Już wolę teletubisia z torebką, jak schowanego kotka. :P
Gdzie Wy w smerfach, gumisiach, muminkach, misiu uszatku, kubusiu puchatku, reksiu widzieliście "przemoc"?
Poproszę o przykłady :P. Nawet klakier nigdy nie zjadł smerfa! :P

Lektur szkolnych NIGDY nie czytałam, więc nie wiem co w nich było. Ale najpiękniejsza książka z podstawówki to Mały Książe. Cytaty z niej mam w głowie do dzisiaj - i nie ma też w niej nic "drastycznego" :P. Także ja jestem tego samego zdania co Autorka postu z wierszykiem.

-- 7 paź 2013, o 14:41 --

W pokoiku na stoliku,
Stało mleczko i jajeczko.
Przyszedł SYNUS wypił mleczko
A ŁOKCIEM stłukł jajeczko.
Przyszła mama SYNKA zbiła,
a skorupki wyrzuciła.
Przyszedł tata, SYNKA schował
a mamusię pocałował.

Teraz też jest OK? :P
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul za TM :( Lila
Imię: Aga
Wiek: 34
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 43
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Literatura ... NIEKONIECZNIE godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 07 paź 2013, 13:44

w smerfach przemoc niee ale wiesz Aga tyle tych smerfów a jedna Smerfetka? :D
ObrazekObrazek
NASZ FANPEJDŻ- TURBO PANDA
BLOG - TURBO PANDA
xxxkaluniaxxx
Avatar użytkownika
Moderator
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Wiek: 26
Lokalizacja: Rogoźno Pyrlandia
Pochwały: 10
Dołączył(a): 18 kwi 2011, 14:51

Re: Literatura ... NIEKONIECZNIE godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 07 paź 2013, 13:52

Weroniko! Ja Cię proszę! :P:D
Swoją drogą... ja też lubię męskie towarzystwo więc wiem jak smerfetka miała super :P. Hehe :Pa tak na poważnie, to jak to powiedziała pewna laska na maratonie rowerowym: "wśród facetów jest swiezsza atmosfera". :)eh... Tęskno za rowerowaniem :(.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul za TM :( Lila
Imię: Aga
Wiek: 34
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 43
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Literatura ... NIEKONIECZNIE godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 07 paź 2013, 14:04

Ja też ten wierszyk pamiętam z dzieciństwa - nie zaszkodził mi za bardzo. W moich czasach wierszyk kończył się na tym, że mama wyrzuciła skorupki. Uczono mnie na tym wierszyku poprawnej wymowy "dł", "stł" "kł" i skandowania...

Zofia
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 76
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Literatura ... NIEKONIECZNIE godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez minia » 07 paź 2013, 14:17

Nie popadajcie w paranoje, błagam!!!!
Wierszyk jest naprawdę doskonałym przykładem na ćwiczenie wymowy, polecany na zajęciach logopedycznych. Żaden przedszkolak nie pomyśli, że mama zabiła kotka, a tatuś go pochował (no chyba, że nadgorliwy rodzic, tak właśnie dzieciakowi ten wierszyk zinterpretuje), dzieciaki są naprawdę inteligentne i pełne empatii, dopóki nie zaczną wzorować się na swoich rodzicach i dopiero od tego zależy jakie będą w przyszłości. Jeśli tak będziemy myśleć, to naprawdę trzeba by 90% lektur szkolnych i wierszyków usunąć, a to nie na tym polega.
minia
Losowy avatar

Re: Literatura ... NIEKONIECZNIE godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 08 paź 2013, 14:03

ja znam taką wersję:

Na stoliku w pokoiku, stało mleczko i jajeczko.
Przyszedł kotek wypił mleczko, a ogonkiem stłukł jajeczko.
Przyszła mama, kotka zbiła, a skorupki wyrzuciła.
Przyszedł tata, mamę zbił, a jajeczko odkupił.

To już promuje nawet przemoc w rodzinie.... :P
CanisFamiliaris
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bura Won Do Domu :)
Imię: Marzena
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 34
Dołączył(a): 08 kwi 2013, 07:33

Re: Literatura ... NIEKONIECZNIE godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez norineko » 08 paź 2013, 20:37

:roftl::roftl::roftl::roftl:
A bajki o Żwirku i Muchomorku? A Czerwony Kapturek? No straszne! Przecież wilk pożarł babcię!!!!!!!
Jakoś jako dziecku nigdy mi nie przyszło do głowy, że Żwirek kręci z Muchomorkiem i że ten wilk pożarł, bo mi nie pasowało, że tak szybko, a ona przecież duża była, to w wilku by się nie zmieściła :-))))))
hahahahahahaha

Za to zawsze płakałam nad losem kotka, który wypił mleczko i już 'pusta była miseczka" a jeszcze by chciał....Tego też powinni zabronić, bo wywołuje w dzieciach uczucie żałości!!!!
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Wiek: 40
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 62
Dołączył(a): 15 sty 2013, 19:45

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Ahrefs i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post