Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Literatura ... NIEKONIECZNIE godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 29 wrz 2013, 21:19

Na zlocie wylicytowałam sobie na bazarku owczarkowym książkę Doroty Sumińskiej "Szczęśliwy pies - porady lekarza weterynarii". Spodziewałam się rad dotyczących zdrowia. Książki jeszcze nie przeczytałam, ale przejrzałam. Książka otworzyła mi się na stronie 44, a tam przeczytałam np.
- "Łóżko właściciela to legowisko przywódcy, na którym szeregowy członek stada nie ma prawa przebywać"
- "Nigdy nie przepuszczamy psa przodem przez drzwi, pierwszeństwo należy do przywódcy"
- "Pies dostaje jeść po posiłku przywódców, czyli ludzkiej rodziny; jeżeli to możliwe, choć przez chwilę udawajmy, że jemy z jego miski"
- "Pies podbija głową rękę właściciela - dominacja i rozkaz "głaszcz mnie!""

Wolałabym zdecydowanie, żeby pani Sumińska pozostała przy udzielaniu rad weterynaryjnych, tym bardziej, że jako osoba pojawiająca się w telewizji dla wielu osób może być autorytetem. :ooops:
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Wiek: 47
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 29
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:11

Re: Literatura ... NIEKONIECZNIE godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez danuta waniek » 29 wrz 2013, 21:37

Zgadzam sie z Tobą,jako lekarz weterynariiP.Sumińska powinna przekazywac rady dotyczace zywienia, pielegnacji a takze objawow chorob i ich zapobieganiu.
danuta waniek
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kora
Imię: Danuta
Wiek: 64
Lokalizacja: slaskie
Pochwały: 2
Dołączył(a): 20 mar 2013, 21:06

Re: Literatura ... NIEKONIECZNIE godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 30 wrz 2013, 03:40

To chyba rady powtarzane za panią Fennel - całkowicie nonsensowne.

Zofia
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 76
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Literatura ... NIEKONIECZNIE godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 30 wrz 2013, 10:42

ooo no to teraz wiem skąd się biorą w ostatnnim czasie super zakliniacze psow :D
ObrazekObrazek
NASZ FANPEJDŻ- TURBO PANDA
BLOG - TURBO PANDA
xxxkaluniaxxx
Avatar użytkownika
Moderator
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Wiek: 26
Lokalizacja: Rogoźno Pyrlandia
Pochwały: 10
Dołączył(a): 18 kwi 2011, 14:51

Re: Literatura ... NIEKONIECZNIE godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 30 wrz 2013, 10:50

Że tak powiem.... Ameryki to nie odkryłaś ;).
Ja tej Kobity w TV oglądać nie mogę... unikam szerokim łukiem.

Oglądam za to z ochotą Cesara Millana i "Psiego trenera" na tvnplayer. Cytat w moim podpisie pochodzi właśnie od tego drugiego.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul za TM :( Lila
Imię: Aga
Wiek: 34
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 43
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Literatura ... NIEKONIECZNIE godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 30 wrz 2013, 11:26

wisz Aga myślałam że niektórzy biorą tylko przykład z Cesara przekręcają go ;)mam kilka psich ksiaążek ale takich rad nie widzialam :)
ObrazekObrazek
NASZ FANPEJDŻ- TURBO PANDA
BLOG - TURBO PANDA
xxxkaluniaxxx
Avatar użytkownika
Moderator
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Wiek: 26
Lokalizacja: Rogoźno Pyrlandia
Pochwały: 10
Dołączył(a): 18 kwi 2011, 14:51

Re: Literatura ... NIEKONIECZNIE godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 30 wrz 2013, 12:52

:mur:Obłędny masz ten avatarek :D.

Z tymi radami to jest tak, że one mogą się przydać, ale nie jako PODSTAWA do wychowania psa :D.
Bo np. taki pies co rwie się przez drzwi i wybiegajac może sobie zrobić krzywdę - wychodzący za przewodnikiem w tej samej sytuacji jest bardziej "okielznany". Bo nie wybiegnie z impetem.

Edit - makumba pisała z telefonu i musieć poprawić stylistyka ;).
Edit 2 - edit słowa edit z edut na edit :D:Dmałe lirerki w telefonie i nie widze czasami błędu :ściana:
Ostatnio edytowano 30 wrz 2013, 13:49 przez Aga i N, łącznie edytowano 2 razy
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul za TM :( Lila
Imię: Aga
Wiek: 34
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 43
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Literatura ... NIEKONIECZNIE godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 30 wrz 2013, 13:28

też mi sie avek podoba Beatka Ariankowa mi go podrzuciła :Dogolnie grzywki wole typu pp- owłosiony i hl typu semi- łysol z obfitym włosem na łapach karku i ogonie niż te całkowicie lyse ;)(dopisze zeby nie było bo zara Bejti wleci i znowu bede musiala robic lekcje o grzywkach :D)
ObrazekObrazek
NASZ FANPEJDŻ- TURBO PANDA
BLOG - TURBO PANDA
xxxkaluniaxxx
Avatar użytkownika
Moderator
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Wiek: 26
Lokalizacja: Rogoźno Pyrlandia
Pochwały: 10
Dołączył(a): 18 kwi 2011, 14:51

Re: Literatura ... NIEKONIECZNIE godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 30 wrz 2013, 19:28

xxxkaluniaxxx napisał(a):też mi sie avek podoba Beatka Ariankowa mi go podrzuciła :Dogolnie grzywki wole typu pp- owłosiony i hl typu semi- łysol z obfitym włosem na łapach karku i ogonie niż te całkowicie lyse ;)(dopisze zeby nie było bo zara Bejti wleci i znowu bede musiala robic lekcje o grzywkach :D)



A HA HA HA :roftl:Już wszystko co niezbędne wiem ;] Nie zmienia to jednak faktu, że to paskudy są :lool:

Eleganckie torebki damskie https://mybaze.com/pl/torebki-damskie/__styl-elegancki na każdą okazję.
Bejti
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria & Drago
Imię: Beata
Wiek: 37
Lokalizacja: Kilkenny, Irlandia
Pochwały: 15
Dołączył(a): 09 lut 2012, 23:49

Re: Literatura ... NIEKONIECZNIE godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 30 wrz 2013, 20:02

Korki w moim wykonaniu pomogły? :roftl::roftl:Nie są :foch:jak będę mieć szczeniaczki za xlat to będzie piciu piciu :pała:
ObrazekObrazek
NASZ FANPEJDŻ- TURBO PANDA
BLOG - TURBO PANDA
xxxkaluniaxxx
Avatar użytkownika
Moderator
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Wiek: 26
Lokalizacja: Rogoźno Pyrlandia
Pochwały: 10
Dołączył(a): 18 kwi 2011, 14:51

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post