Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Re: liże się ,wygryza, drapie.......

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 20 wrz 2013, o 20:56

Ja...
N wygryza sobie tylne łapy... będzie trzeba popracować nad jego psychiką, moim zachowaniem, bo wybieganie nie bardzo odnosi skutek.
Myślałam już nad zrobieniem mu bardzo bardzo wygodnego posłania u mnie w pokoju.
Weterynarz sklasyfikował to wygryzanie na tle psychicznym.... pracuje i pracuje nad psem już rok pod kątem tego "schorzenia" i będzie trzeba po prostu ugryźć ten temat od innej strony pod wodzą Szkoleniowca. Bo i trochę zaczyna N przeginać w domu... z kotami się uporałam, to teraz wziął się za mnie.W ogóle to myślę, że chyba moja osoba na niego źle wpływa - bo jak mnie nie widzi tydzień to wtedy jakby łap nie miał takich rozgryzionych... ??? WTF??? Działam na niego stresująco???
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 20 wrz 2013, o 23:58

A może i ja też się spotkałam ?Nora wiecznie ma coś ze skórą, wygryza się ciągle mimo leczenia na każdą podejrzewaną chorobę. Ale ruchu ma wystarczająco, może coś faktycznie jej stresu dostarcza...
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Zuzanna » 21 wrz 2013, o 08:24

A może uczulenie na karmę, pyłki traw, nowy zapach w łazience, pchły....? To może być cokolwiek. Pojawiają się hotspoty? Plamy na skórze bez sierści, z wilgotną, czerwoną, mazistą wydzieliną? Znam psy, które uczulone są na sucha karmę i w ogóle nie mogą jej jeść. Zazwyczaj wystarczy zmiana karmy na hypoalergiczną.
Zuzanna
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zuzanna

Nieprzeczytany postprzez malkin » 21 wrz 2013, o 20:40

Ja byłam u weta w sprawie właśnie wylizywania sobie łapy. Zauważyłam również że łapami zajmuje się wtedy jak przychodzi do nas synek mojej siostry( naprawdę nic jej nie robi) ta się chowa i wtedy wylizuje sobie łapę . Również jak zostanie sama w obcym miejscu ( nie zawsze można pojechac gdzieś z psem np będąc na urlopie aby pozwiedzać ) wtedy łapa jest mokra . Byłam z tym u dr Dembele. Diagnoza: swędzenie jest psychosomatyczne i wiąże się z obniżonym poziomem serotoniny i stresem, a ona sama liże się tak żeby nie zrobić sobie krzywdy, tylko zwrócić na siebie uwagę.
dostała zastrzyk sterydowy, a my mamy absolutnie nie zwracać na nią uwagi kiedy się liże.

mało tego dostała konga z pasztetem i smakołykami aby nie nudziła się . No to teraz wiem co to jest za przyczyna tej lizawki.
malkin
Początkujący owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 21 wrz 2013, o 21:43

My już leczyłyśmy grzybicę, alergię, nużycę, świerzb... Wszystko. Karmę ma hypoalergiczną, była też na BARFie i zawsze w mniejszym, lub większym stopniu miała gdzieś coś wygryzione. Tylko zastanawia mnie wielki strup na karku, gdzie zębami by nie dostała ...
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia

Nieprzeczytany postprzez Kamila » 21 wrz 2013, o 21:57

A moj czesto gryzie sobie pazury.....nie sa dlugie, nigdy nie obcinalam bo sam sobie zdziera. Namietnie tez wyrywa sobie te kudly miedzy poduszkami lap ( mam donka). Skora pomiedzy poduszkami i przestrzeniach miedzypalcowych normalna, bez jakis zaczerwien. Niedawno przelismy na barfa, wczesniej byl na pacific Taste of the wild, jeszcze wczesniej Josera i lososiowa purina pro plan.
Kamila
Losowy avatar
Świeżak
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazir
Imię: Kamila

Re: Liże się, wygryza, drapie...

Nieprzeczytany postprzez Zuzanna » 22 wrz 2013, o 08:10

Z ciekawości spytam: mają z czymś jeszcze problem oprócz tego lizania i gryzienia? są lękliwe albo agresywne?....
Zuzanna
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
Imię: Zuzanna

Nieprzeczytany postprzez wolfmother » 25 wrz 2013, o 13:12

Witam wszystkich,
chce wtracic 5 groszy bo my ponad 4 lata walczymy/ walczylismy z problemami skornymi w najrozniejszych odslonach - od hot spotow po glebokie stany zapalne z dlugo gojacymi sie ranami.
Chce tylko powiedziec ze pies moze miec alergie na tak wiele roznych skladnikow, ze nie koniecznie mozna to jednoznacznie stwierdzic. Nasz REX ponad 2 lata dostawal hypoalergiczna karme Royal Canini a mimo to kilka razy w roku mielismy problemy. Koniec koncem po zrobiemiu bio-rezonansu okazalo sie ze jest uczulony miedzy innymi na kurczaki, a hypoalergiczna karma Royala jest kurczak z ryzem.
Od konca czerwca znowu zmienilismy diete, tzn pies dostaje gotowana konine z ryzem i uwazam ze zmierzamy w dobrym kierunku, skora jest lepsza.
Prawda jest ze troche schudl na tym domowym jedzeniu, ale nie chudnie wiecej wiec uznalam ze jest ok. Konina jest bardzo chuda wiec to pewnie z tego powodu.
Co do lizania albo wygryzania czesci ciala, to pamietajcie ze pies lize takze bolace go miejsce, moze warto wiec zwrocic uwage czy nie odniosl poprostu jakiejs kontuzji, albo czy nie ma jakiejs ukrytej dolegliwosci (artretyzm, reumatyzm, bole miesniowe itd, itp).

Autor postu otrzymał pochwałę
wolfmother
Losowy avatar
Świeżak
Imię: Grażyna

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 25 wrz 2013, o 15:26

Problem lizania i wygryzania często leży po stronie psychiki. Tak, jak powiedziała przedmówczyni, lizanie to próba zwrócenia uwagi z jednej strony,a rozładowanie napięcia z drugiej.
Nasz poprzedni pies-owczarek kaukaski- tak reagował na stresujące go długotrwale sytuacje: długa jazda pociągiem(kilka godzin), pobyt u znajomych,gdzie nie byliśmy na działce sami przez kilka dni.
Takie przykłady można mnożyć.
Czasem bywa tak,że pies wylizuje sobie ciało, bo obecność właściciela lub któregoś z domowników działa na niego bardzo przytłaczająco, stresująco.
Być może nie zwracanie uwagi na takie zachowania i ograniczenie absorbowania swoją osobą (głaskanie, przemawiania, nagabywanie na legowisku) będą kluczem do wyleczenia lub co najmniej ograniczenia takiego zachowania.
Jeszcze jedno: o rany należy dbać, by nie wdał się stan zapalny.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje