Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Łupież

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 12 lis 2011, o 12:08

Torcia często się ostatnio drapie, wczoraj wykapałam ją i dzisiaj zauważyłam jakby łupież ale takie prawie niewidoczny i mikroskopijnej wielkości.
Co to może być, czy to nie jakaś alergia pokarmowa?
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Re: Łupież

Nieprzeczytany postprzez Karolina88 » 13 lis 2011, o 10:10

Wątpię:) to nic takiego zależy w jakim szamponie kąpałaś psiaka ja raz kąpałam w ludzkim i po nim miała łupież..
Karolina88
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 13 lis 2011, o 14:37

Kąpałam w rozgotowanym utartym uprzednio na tarce Białym Jeleniu. Wykąpałam bo sie mocno drapała, teraz tez się drapie, no .... może trochę mniej.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Karolina88 » 17 lis 2011, o 10:07

Hmm podobnież kąpiel w Białym Jeleniu mniej podrażnia skórę psiaka..ale może lepiej spróbować czegoś innego a jak nie to przy okazji wizyty u weterynarza sprawdzić czy nie ma pchełek albo świerzba to drugie mało prawdopodobne,ale pchły to jest jakaś masakra moja sunia się zaraziła ostatnio od yorka teściowej ; /

Ty człowieku dbasz,a kto inny nawet yorka nie odpchli-można się wściec,bo zawsze kojarzyłam psy zapchlone z typowymi burkami z budy.. :scratch
Karolina88
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 17 lis 2011, o 10:57

Przepatrzyłam skórę, pcheł nie widzę, jaj pchlich tudzież. Może się to z tego, że wypada jej ta dziecięca sierściuszka, pełno mam w domu tej czarnej waty. Wygląda trochę jak brzydkie kaczątko :scratch
ObrazekObrazek

mój pies
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 17 lis 2011, o 12:38

u mnie Ciap ostatnio mia łupież, naraze został wykąpany w szamponie od weta, jak nie przejdzie to będę w antybakteryjnym go kąpać...właśnie z przeznaczeniem na chorą skórę :)
kalyna
Moderator
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 30 lip 2012, o 13:07

Moja Aria tez się drapie i gryzie sierść na łapach i przy ogonie, poszłam do weterynarza ( po przeprowadzce mam nowa panią weterynarz, o niebo lepsza niż poprzednio) zanim przystąpiła do oględzin Arii zadała mi mnóstwo pytań dotyczących codziennego życia psa, jak i co je, gdzie śpi, czym się bawi, jak często się drapie, jaka kupa itd.itp. po dokładnym obejrzeniu piesa znalazła łupież, pobrała próbkę zbadała pod mikroskopem żeby stwierdzić czy to tylko łupież czy jakieś pasożyty, na szczęście okazało się ze to tylko łupież. dostała krople na kark i dwa szampony ( Malaseb i Sebocalm ) w których miałam kąpać Arie raz na tydzień przez 3 tygodnie, po trzech tygodniach łupież zniknął ale Aria drapie się dalej. Czekam na wizytę u weta ale miedzy czasie poszperałam w internecie i przeczytałam zalecona mi na treningu książkę Jan Fennel - zapomniany język psów i doszłam do wniosku, ze to podgryzanie się może być spowodowane stresem gdyż Aria od czasu przeprowadzki wydaje mi się ze przejęła role bossa w domu i jest dość często zestresowana tym ze musi pilnować i mnie i siebie.
Bejti
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria & Drago
Imię: Beata
Pochwały: 15

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje