Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Luźne kupy od dłuższego czasu

Nieprzeczytany postprzez sebka34 » 22 wrz 2013, 19:39

Witam mam owczarka od kwietnia, miał 6 tyg. w tej chwili ma około 7 miesięcy gotuje jej jedzenie , pies dzień spędza w kojcu a na noc jest wypuszczana . Nela jak jest wypuszczona to je trawe chwasty zjada po prostu wszystko. Nie wiem czy właśnie to jest powodem rozwolnienia u Neli.
Ostatnio edytowano 23 wrz 2013, 20:18 przez sebka34, łącznie edytowano 1 raz
sebka34
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Imię: Sebastian
Wiek: 34
Lokalizacja: Grąbków
Dołączył(a): 06 lip 2013, 20:00

Re: Luźne kupy od dłuższego czasu

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 22 wrz 2013, 19:50

Długotrwałe biegunki są bardzo niezdrowe, szczególnie dla młodych psów. Jak długo sunia robi luźne kupy? Co i ile je? Jak najszybciej do weta.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 35
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 34
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Luźne kupy od dłuższego czasu

Nieprzeczytany postprzez sebka34 » 22 wrz 2013, 20:17

gotuję kaszę ryż oraz płatki owsiane na połówce łba świńskiego z warzywami po czym obieram z mięsa mieszam to wszystko, 2 razy w tyg dodaję surowe jaja, białego sera .olej surowe Kości do obgryzania
sebka34
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Imię: Sebastian
Wiek: 34
Lokalizacja: Grąbków
Dołączył(a): 06 lip 2013, 20:00

Re: Luźne kupy od dłuższego czasu

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 23 wrz 2013, 05:31

Nie wiem ile jest mięsa w łbie świńskim ale nic z tej diety nie powinno szkodzić. Psy jedzą trawę gdy brakuje im witamin i gdy chcą się "oczyścić". Jeśli biegunka trwa dłużej niż powiedzmy maks tydzień wizyta u weterynarza jest koniecznością. Możesz spróbować podać Nifuroksazyd, jeśli luźne kupy nie ustąpią po dwóch dobach - wet. Sunia może być zarobaczona, może mieć przerost flory bakteryjnej, nieprawidłowo działającą trzustkę, przykrych opcji jest wiele. Im szybciej zdiagnozujesz tym lepiej.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 35
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 34
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Luźne kupy od dłuższego czasu

Nieprzeczytany postprzez sebka34 » 23 wrz 2013, 20:16

Jak suka jest parę dni w kojcu nie wypuszczana ani w dzień ani w nocy to stolec się normuje. na podwórku nie mam ani nie rośnie nic co mogło by zaszkodzić Neli
sytuacja powtórzyła się już parę razy wizyta u weterynarza kosztowała 50 zł za parę zastrzyków chwila spokoju Nela w kojcu, około 3tyg sytuacja się powtarza. Nela dostaje kompleks witamin i karmie ją bardzo dobrze. rano gotowane( szklanka kaszy jęczmiennej, gryczanej, szklanka ryżu białego ,szklanka otrębów pszennych. około 0,5 kg marchwi, 0,5kg pietruszki ,0,5kg selera i połowę świńskiego łba po ugotowaniu obieram z mięsa jest około 0,7 dkg. czystego mięsa i wszystko miele i mieszam ze sobą , Wywar zawiera dużo żelatyny) Nela waży około 23kg dostaje rano 0,7 kg gotowanego i wieczorem Arion sucha karma około 0,6 kg,
sebka34
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Imię: Sebastian
Wiek: 34
Lokalizacja: Grąbków
Dołączył(a): 06 lip 2013, 20:00

Re: Luźne kupy od dłuższego czasu

Nieprzeczytany postprzez haszysz » 23 wrz 2013, 20:33

Moim zdaniem lepiej wybierz się do weta z suczką. Szkoda żeby się męczyła. A na pewno otrzyma u weterynarza pomoc.
I dlaczego trzymasz tak młodego psa przez parę dni w kojcu ? Owczarek niemiecki potrzebuje kontaktu z człowiekiem a nie samotności. Jeśli je trawy to oznacza, tak jak pisał Tomek, że brakuje jej jakiś witamin, bądź chce się oczyścić.
Może ma jakieś uczulenie ? Na jakiś składnik pokarmowy ? Mój pies też miał luźne kupy, a przyczyną okazał się kurczak, który go uczulał.

To może zmień weterynarza, jeśli jego działanie nie doprowadza do polepszenia stanu zdrowia Twojej suczki.
Obrazek
haszysz
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Haszysz
Imię: Dagmara
Wiek: 21
Lokalizacja: Oława
Pochwały: 3
Dołączył(a): 04 gru 2012, 16:02

Re: Luźne kupy od dłuższego czasu

Nieprzeczytany postprzez sebka34 » 23 wrz 2013, 20:41

a istnieją testy uczuleniowe dla psów ???wizyta u wet, da mi spokój na 3 tyg
Nawet jeśli Nela siedzi w kojcu cały dzień to często ma z nami kontakt.
sebka34
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Imię: Sebastian
Wiek: 34
Lokalizacja: Grąbków
Dołączył(a): 06 lip 2013, 20:00

Re: Luźne kupy od dłuższego czasu

Nieprzeczytany postprzez haszysz » 23 wrz 2013, 20:48

Jasne że istnieją :)Zapytaj się weta o nie.
Obrazek
haszysz
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Haszysz
Imię: Dagmara
Wiek: 21
Lokalizacja: Oława
Pochwały: 3
Dołączył(a): 04 gru 2012, 16:02

Re: Luźne kupy od dłuższego czasu

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 23 wrz 2013, 20:49

Szczerze mówiąc nie znam się specjalnie na gotowanej psiej diecie bo korzystałem z jej dobrodziejstw krótko ale jak dla mnie proporcje są złe. Za mało mięsa i zdecydowanie za dużo warzyw. Pies ich nie trawi zbyt dobrze. Nie wiem czy taki misz-masz kaszy, ryżu i otrębów jest dobry dla suni, może warto spróbować podawać na zmianę. Kilka dni ryż, kilka dni kasza.

Być może sucha karma wywołuje biegunki. Z tego co kojarzę Arion produkuje karmy niskiej jakości, być może jest uczulona na jakiś składnik. Może lepiej aby sunia jadła tylko gotowane? 600g suchej karmy i 700g gotowanego posiłku to w mojej opinii zdecydowanie za dużo.

Jakie zastrzyki dostała?

Czy jesteś absolutnie pewien, że na ogrodzie nie ma nic co suczka mogłaby podjadać i co mogłoby jej szkodzić? Niektóre rośliny wywołują zatrucia pokarmowe.

Tak, istnieją takie testy.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 35
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 34
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post