Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o tym jak dbamy o naszego owczarka.

Matowa sierściucha na ogonie?

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 15 lis 2011, o 13:23

Od pewnego czasu przyglądam się ogoniastemu u mojego psa.
On ma tam kilka rodzajów sierści na tym ogonie. Spodnia: biała długa sprężysta. Górna: wierzchnia - bodajże sierść okrywowa i coś, co nie potrafię zidentyfikować a mianowicie siwe sztywne "spiralki", takie karbowane jak frytki długie kłaki. Podszerstek występuje bodajże na ogonie do max 10cm od zada i tam jest łączony tylko sierścią okrywową i tam sierściucha jest jeszcze piękna błyszcząca... a dalej... piękna puszysta kita ale bez blasku.

Te spirale są trudne do rozczesania (sztywne)... czy ja wyczesałam mu przez przypadek przy rozczesywaniu tego sztywnego włosa sierściuchę wierzchnią, czy po prostu ten ogon tak już ma? Bo nie wiem czy to błąd w żywieniu..., czy taka uroda ogoniastych z kłakami na długość 1,5 pięści (poważnie) :lol:..., czy też po prostu wypadło przy rozczesywaniu to, co powinno tam błyszczeć :scratch
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Re: Matowa sierściucha na ogonie?

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 15 lis 2011, o 18:23

Czesanko, czesanko i jeszcze raz czesanko ;) ogonka ok 45 minut i będzie się błyszczeć
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 15 lis 2011, o 18:37

gdybym czesałą 45 minut to wyczesałabym mu chyba wszystkie te kręcioły, a mam wrażenie że jak je wyczesze to nic na ogonie nie zostanie :oops:
Te białe od dołu kity bardzo ładnie wyglądają i można je czesać i ciągle kita jest puszysta i piękna, ale te górne ciemne no... nie wiem... do weterynarza pójdę i się zapytam :lol:
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 16 lis 2011, o 09:42

kurdę, mój ma tak samo:/ niby mu się błyszczy ale te jakby sprężynki na wierzch wychodzą w niektórych miejscach i to nie jest do końca to co być powinno
beatrx
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka

Nieprzeczytany postprzez tatanka » 16 lis 2011, o 15:09

czy ktoś waz używa Furminatora rewelacja moim przypadku się sprawdza :ok
tatanka
Klubowicz
Owczarek niemiecki: SAXO

Nieprzeczytany postprzez Karolina88 » 16 lis 2011, o 15:14

Aga mam ten sam problem choćbym nie wiem ile czasu poświęcała dziennie na czesanie to nadal nic to nie daje.. a próbowałam już mnóstwa grzebieni,szczotek dla psów i nic.. chyba niedługo zakupię ten furminator..
Karolina88
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez tatanka » 16 lis 2011, o 20:53

Karolina88 jak byś mieszkała blisko to bym ci pożyczył i byś sobie spróbowała 8--)
tatanka
Klubowicz
Owczarek niemiecki: SAXO

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 16 lis 2011, o 21:09

Ten matowy włos to martwy włos. Zmocz mu ogon i na mokro. Najlepszy grzebień to taki co ma ząb długi i krótki naprzemian. Zobacz czy kołtunów nie ma jak kołtunu są to je poprzecinaj, NIE WYCINAJ i wyczesz.
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 16 lis 2011, o 23:12

ja mam furminator, ale boję się mu ten ogon czesać, bo z niego to nic nie zostanie jak go porządnie wyczeszę:/
beatrx
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 16 lis 2011, o 23:19

Też mam furminator i też go używam. Psa z podszerstka wyczesuję na wiosnę teraz to mu sierść rośnie a sypać nie ma co się sypać.
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Zaawansowany owczarkarz

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google i 0 gości

Opcje